Chipowanie silników 1.8 - czy to się da ??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Wojmil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Chipowanie silników 1.8 - czy to się da ??

Post autor: Wojmil » ndz kwie 09, 2006 14:49

Szanowni Panowie szperając po Allegro znalazłem taką oto aukcję http://www.allegro.pl/show_item.php?item=96887048 oczywiście nie omieszkałem napisać do sprzedawcy bo chciałęm zasięgnąć języka co to daje i gdzie to włożyć doweiedziałem się tyle że motor AAM pozwala podkręcić o 8 KM i 12 Nm a montuje się to w jednostce sterującej silnika (przypuszczam że to komputer samochodu)

Mam pytanko czy to wogóle jest mozliwe i sensowne - oczywiście czysto teoretycznie bo to nie jest duza kasa ale od kogoś bez komentarzy to chyba bym nie kupił.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » ndz kwie 09, 2006 15:12

powiem tylko tyle że nie przemawia a drugie to że koleś nie ma nawet ani jednego komentarza także niepewność jest większa i ryzyko też a jeżeli chcesz już coś takiego kombinować to lepeij podjedz do jakiejś firmy tuningowej to tam napewno ci powiedzą czy to coś da czy jedynie w koszta sie wpędzisz


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz kwie 09, 2006 15:17

Zdecydowanie odradzam kupna... to sciema tak jak wszystkie inne aukcje tego typu... ktos kupil pamiec EPROM nagral tam nie wiadomo co i teraz sprzedaje... moze to doprowadzic do spalenia kompa i uszkodzenia silnika... wpina sie to zamiast orginaslnej kosci... a tak apropos na tej na zdjeciu na bank nic nie jest nagrane bo ona sie kasuje pod wplywem promieni UV.... a jak widac jest odslonieta... . ejuz chcesz tuningowac to podjedz do jakies konkretnej firmy z hamownia i niech ci go troche podkreca... bo tam jakosc idzie razem z cena :)



Wojmil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojmil » ndz kwie 09, 2006 15:30

Panowie ani myślę tjuningować bo jak bym to chciał robić to bym kupił 2.0 a nie 1.8 AAM :) To taka ciekawostka - ja tylko pytam o możliwości techniczne nic więcej - odpowiedź juz mam - Da się to zrobić ale nie warto - i to też wiedziałęm - Co do tego EEproma na zdjęciu to nie masz do końca racji ale jest faktem że ten się nei nadaje :)))



Awatar użytkownika
golfiacz1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:39
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: golfiacz1.8 » ndz paź 08, 2006 23:15

Wojmil powiem Ci szczerze ze takie cos napewno nie nadaje sie do AAM (o ile to wogole działa tak jak koledzy wyzej mowili), komp w silnikach AAM nie za duzo mozliwosci, sam fakt ze podlaczajac kompa np. z silników ABS, wzrosnie troche momen obrotowy i zuzcie paliwa, tak wiec to napewno sa bzdurki :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości