Do posiadaczy Mk IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Do posiadaczy Mk IV

Post autor: Chomik » śr kwie 05, 2006 13:25

jak w temacie jaki macie prześwit między wahaczem a asfaltem?
U mnie jest ok 10cm i wydaje mi się to troche za nisko a sprężyny są prawdopodobnie seryjne i niewiem czy już maja dość i należało by je wymienić czy Mk IV poprostu tak ma.

Miele widziane są odp również na zawieszeniu sportowym, i przy jakim obniżeniu.

POZDRO



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » śr kwie 05, 2006 16:04

No u mnie jest też ok. 10 cm a może nawet i mniej. Chacze w koleinach aż iskrzy. Przedni prześwit to porażka mk4. Dodatkowo na polskich drogach osłona silnika nie zdaje egzaminu, w od czerwca połamałem już 2.



fibolek

Post autor: fibolek » czw kwie 06, 2006 19:18

Ja nie maam Mk4 ale z tego co widzę one taki mały prześwit mają.
Pokombinujcie z większymi kołami oraz z zawiechą.



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » czw kwie 06, 2006 21:08

We wszystkich mk4 wysokosc wachacza na ziemia jest stala :bajer:
Przeciez wkladajac nizsze sprezyny obnizasz bude wzgledem ziemi, badz jak waolisz wzgledem wachaczy, Wysokosc wachacza uwarunkowane jest jedynie wielkoscia felgi, przeciez logiczne jest ze masz go troche nizej niz srodek felgi, wiec nie ma to nic wspolnego ze sprezynami

o.t.
w moim przypadku mam nizej skrzynie i miska niz wachacze, skrzynia i miska sa jakies 6 cm nad ziemia, a zderzak podobnie :grin:



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » czw kwie 06, 2006 23:26

UcHO, sorka le chyba się troche nie zrozumieliśmy, chodziło mi i miejsce w którym wahacz jest przykręcony do belki a nie przy kole. U mnie jest to najniższy punkt, miska jest jakiś centymetr wyżej
Ostatnio zmieniony pt kwie 07, 2006 15:09 przez Chomik, łącznie zmieniany 1 raz.



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » pt kwie 07, 2006 09:59

Zrozumielismy sie :chytry: , bo wysokosc wlasnie tego punktu jest stala, zawieszenie masz zawsze na tej samej wysokosi, obnizasz jedynie bude przez co zmieniasz polozenia srodka ciezkosci. Nie ma mozliwosci zmiany wysokosci wachaczy poprzez obnizenie auta.
Sprawdz sobie to w takie sposob, podnies samochod i go opuszczaj powoli, jak koła dotkna ziemi zmierz odleglosc tego punktu od ziemi i powoli obnizaj auta, sam pewnie wiesz ze w tym momecie pracuja juz jedynie sprezyny i amorki nic wiecej. Gdyby mozna bylo regulowac wysokosc wachaczy, belek itd nad zmienia to by nam samochod podskakiwal na nierownosciach :), jak dorwe aparat to wrzuce zdjecia jak to wyglada u mnie :hmm:



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt kwie 07, 2006 15:12

oj UcHO, chyba jednak mnie nie rozumiesz albo się mylisz dołączam fotke i wszystko powinno by jasne ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob kwie 08, 2006 16:10

Wlasnie mowimy o tym samym :grin: Ta wysokosc jest stala dla kazdego mkIV tak jak Ci pisalem, nie musisz sie martwic ze masz nisko :hmm:



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » ndz kwie 09, 2006 00:20

no dla MK IV może tak, ale jak się da nizsze springi to ten punkt pujdzie w dół oczywiście :hmm:



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » ndz kwie 09, 2006 11:47

kurde... looknij na posty wyzej, nie pojdzie Ci nizej gdyz obnizasz bude a nie zawieszenie, buda idzie w dol :jezor:
ja mam zestaw -50 i specjalnie dla Ciebie zmierzylem ta odleglosc, 9.5 cm :jezor:



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » ndz kwie 09, 2006 13:09

Sam mówiłes o teście z lewarkiem, jak go podnosze to idzie w góre!! Bleka przecież jest przyczepiona do budy na sztywno to musi iś w dół, rozumiem że wahacz od strony koła znajduje się w stałym położeniu względem ziemi (chyba że ktoś złapał kapcia :bigok: ) ale w punkcie gdzie jest przykręcony do belki, zmienia się jego wysokość wzgledem gleby. Ale chyba niema sensu się sprzeczać, zmierzmy odległość miski od ziemi :metal:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 149 gości