Problem z podłączeniem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mihał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:19
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Problem z podłączeniem

Post autor: mihał » czw kwie 22, 2010 14:20

Witam. mam problem z podłączeniem tego Blaupunkta w moim Mk3. Nie ma wogóle zasilania, nic kompletnie sie nie włącza. Inne radia chodzą. Słyszałem kiedyś że Blaupunkt wymaga jakiegoś zmostkowania plusów. Wie ktoś może jak to zrobić żeby było dobrze?? Mam standardowe kostki nic nie kombinowane. proszę o pomoc a najlepiej foto co z czym połączyć żeby było gitara. pozdr



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw kwie 22, 2010 15:18

mihał pisze:Słyszałem kiedyś że Blaupunkt wymaga jakiegoś zmostkowania plusów.
Blaupunkta można podłączyć żeby działał tak jak oryginalne radio...czyli że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki się wyłączy ale można je włączyć. Inne radia po podłączeniu w taki sposób działają tylko kiedy jest kluczyk w stacyjce...także z tym mostkowaniem plusów to coś nie tak.
Na 4 pin kostki zasilające powinien iść stały plus a na pin 7 plus po stacyjce. Jeżeli masz oryginalne kostki w aucie to pewnie jest odwrotnie i trzeba zastosować przejściówkę która przeważnie jest dodana do radia lub zamienić te dwa przewody miejscami.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw kwie 22, 2010 17:39

mihał, sprawdź z tyłu radia, czy nie masz czasem obok bezpiecznika wolnego miejsca, tzn jedna wolna dziurka konektora bezpiecznika. Jeśli jest, to przepnij bezpiecznik w to drugie położenie.
Niektóre radia mają podwójne miejsce na bezpiecznik, aby dostosować zasilanie z różnych modeli aut bez mieszania w kablach.
Daniel79 pisze:Tylko już nie pamiętam,czy to żółty do czerwonego,czy czerwony do żółtego
Czerwony do żółtego. (nie będzie reakcji na kluczyk w stacyjce)
Odwrotnie będzie kasowało pamięć ustawień.



mihał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:19
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Post autor: mihał » pt kwie 23, 2010 11:18

no to w takim razie nie wiem co jest nie tak bo u mnie żadne radio nie działało na kluczyku. Zawsze musiałem je włączyć sam. Ale spróbuje jeszcze zamienić tego żółtego z czerwonym, może coś to da. Już miałem stracha że radio jest zepsute. Obok bezpiecznika nie mam żadnego miejsca wolnego, jest tylko bezpiecznik. Zobaczę z tymi kablami, może coś pomoże.
Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 11:20 przez mihał, łącznie zmieniany 1 raz.



mihał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:19
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Post autor: mihał » pt kwie 23, 2010 16:44

Oki Daniel79 jak możesz to looknij mi to żebym tam niepotrzebnie czegoś nie ciął.



mihał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:19
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Post autor: mihał » sob kwie 24, 2010 20:07

Radio nigdy mi nie reagowało na kluczyk także nie będę już z tym nic kombinował. Po prostu podłączę tak jak piszesz Daniel79 i zobaczę. W poniedziałek dam znać co i jak. Dzięx



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz kwie 25, 2010 13:29

mihał pisze:Radio nigdy mi nie reagowało na kluczyk
może uwalony styk w stacyjce...wtedy jedynie zmostkowanie dwóch plusów...tak jak Daniel79 gada.



mihał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:19
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Post autor: mihał » pn kwie 26, 2010 16:13

Dzieki Daniel79 tak jak pisałeś tak poszło. Radio gra. Tylko teraz mam inny problem. Mianowicie jak puszcze głos na wszystkie 4 głośniki (2 w przednich drzwiach i 2 na tylnej półce) to wogóle nie ma basu. Gra jakby było podłączone naprawdę badziewne radio. Jak faderem przełączę głos tylko na tylne głośniki to też jest lipa, jakość bardzo słaba i zero basu. Jak balansem dam na tylny jeden głośnik to bas jest, gra całkiem ładnie z ładną jakością, no ale tylko jeden głośnik, niezależnie czy prawy czy lewy. Mogę dodać do tego granie na jeden głośnik z przodu i też jest oki. A jak już dam głos na dwa głośniki z tyłu to porażka totalna. Zero basu i jakości a membrana skacze jak głupia Dodam, że głośniki są podłączone dobrze stronami. Ustawienia też są oki (tak mi się wydaje, siedziałem od rana). Proszę o pomoc bo już nie mam siły.



mihał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:19
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Post autor: mihał » pn kwie 26, 2010 19:58

Nie kupiłem same radio bez niczego. Nie mam instrukcji, szukałem wszędzie ale jest tylko po angielskiemu. Siedziałem cały dzię i ustawiałem sprawdzałem i nic. jeden głośnik gra super, dwa totalna porażka. Nie powiem menu jest poje.... Wcześniej miałem Sony i nie było tego problemu. Kostki i bable od głośników są oki. To coś chyba w ustawieniach. Tylko nie wiem w jakich. W Blaupunktach jest funkcja LOUD??



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn kwie 26, 2010 20:02

mihał, sprawdź podłączenie głośników, czy Plus jest do plusa, a minus do minusa. Przy radiu też sprawdź czy podłączone jest tak samo...



mihał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:19
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Post autor: mihał » pn kwie 26, 2010 20:11

Kubus20 jest dobrze bo wcześniej na tej instalacji miałem Sony i było wszystko oki, grało elegancko.



mihał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:19
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Post autor: mihał » pn kwie 26, 2010 22:07

Panowie a jak myślicie czy radio moze być uszkodzone?? Jak na jednym głośniku gra oki a przy np juz dwóch gra okropnie?? Może mieć uszkodzony wzmacniacz??



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » śr kwie 28, 2010 18:47

Nie masz przypadkiem gdzieś zawarcia na kablach do głośników?



mihał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 11:19
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Post autor: mihał » ndz maja 02, 2010 13:12

Tak jak pisał Bednarus miałem zwarcie na kablach od głośników.Już jest wszystko zrobione i pięknie gra. Dziękuję wszystkim za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości