Ubywa płyn chłodniczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Binior122
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 10, 2009 10:55
Lokalizacja: Kraków

Ubywa płyn chłodniczy

Post autor: Binior122 » pt kwie 23, 2010 12:53

Witam,mam taki problem odkąd kupiłem auto ubywa mi płyn chłodniczy.Mechanik jak wymieniał olej i rozrząd patrzył na to ale żadnego wycieku nie widział.Mówił,że może też uciekać pod głowice.Miał ktoś taki przypadek?Lub jak to mogę dokładnie sprawdzić co jest grane?

pozdrawiam



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » pt kwie 23, 2010 13:04

Binior122 pisze:Lub jak to mogę dokładnie sprawdzić co jest grane?
Ogolnie sa sposoby takie jak przylozyć nosek do wydechu i wachać czy wydobywa sie słodki zapach [wcale nie koniecznie musi kopcić bardzo] jesli słodki no to pali Ci ten płyn, jeszcze sprawdz czy wystepuje bąblenie w zbiorniczku wyr.. Wogole to Golf V i takie rzeczy sie dzieja? dziwi mnie to bardzo, musial chyba zostać konkretnie przegrzany..
Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 13:05 przez Vii, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt kwie 23, 2010 13:26

sprawdz wszystkie połaczenia węzy układu chłodzenia jesli gromadzi się na nich swego rodzaju sproszkowany nalot oznacza to ze jest wyciek (nieszczelność)
bardzo często jest tak ze w chwili kiedy płyn się wydostanie na zewnątrz zwłaszcza pod wysoka temperatura momentalnie odparowuje :bigok:



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » pt kwie 23, 2010 14:39

widzę że masz silnik 2.0 tdi muszę cię zmartwić duże prawdopodobieństwo że masz pękniętą głowice jeżeli nie widać wycieków , głowica pęka w kanałach wydechowych i płyn dostaje się do wydechu , w 2.0 często się tak dzieje niestety :cry: tu sobie możesz poczytać trochę o 2.0 niestety nic dobrego http://vwszrot.pl/
Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 14:41 przez GMS, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 716 gości