ABS - GOLF III VR6- problem...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gibbon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 19, 2005 10:57
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

ABS - GOLF III VR6- problem...

Post autor: gibbon » czw kwie 06, 2006 20:08

Witam!
Moze ktos mi powie co sie dzieje z moim ABS-em bo ostatnio przestal mi dzialac, a zastanawiajace jest to ze kontrolka zapala sie przy zapalaniu, a pozniej gasnie tak jak trzeba, a mimo to nie dziala. Najciekawsze w tym wszystkim jest to ze jak zaciagam reczny to zapala mi sie kontrolka od ABS-u!!! Zglupialem...


www.luzaki.com

Awatar użytkownika
BARANMC1
_
_
Posty: 1275
Rejestracja: pn lip 04, 2005 13:24
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: BARANMC1 » pt kwie 07, 2006 07:23

Panowie zuszcie ten temet , mam ten sam problem !!


GOLF MK3 VR6 http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=4088
GOLF MK2 VR6 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159825
PROJEKT BORA http://www.cultstyle.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=13467
RALLYE GOLF G60 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=540536

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: ABS - GOLF III VR6- problem...

Post autor: Gitner » pt kwie 07, 2006 09:03

gibbon pisze:Witam!
Moze ktos mi powie co sie dzieje z moim ABS-em bo ostatnio przestal mi dzialac, a zastanawiajace jest to ze kontrolka zapala sie przy zapalaniu, a pozniej gasnie tak jak trzeba, a mimo to nie dziala. Najciekawsze w tym wszystkim jest to ze jak zaciagam reczny to zapala mi sie kontrolka od ABS-u!!! Zglupialem...
A gdzie masz kontrolke ABSu? Przy wlaczniku swiatel czy w zegarach? Po czym poznajesz ze ABS nie dziala? ABS wlacza sie w momencie utraty przyczepnosci, a juz wiosna za oknem.. VAG byl podpinany? Sprawdz bezpieczniki, a z tym recznym to ja stawialbym na problemy z elektryka, dla pewnosci niech ktos pojedzie za toba i sprawdzi czy czasem choinki nie masz..

Pozdro
Gitnerzy

[ Dodano: Pią Kwi 07, 2006 9:04 am ]
BARANMC1 pisze:zuszcie ten temet
Prosze o przetlumaczenie ;)


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
jojo_ns
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 17, 2005 08:31
Lokalizacja: NS
Kontakt:

Post autor: jojo_ns » pt kwie 07, 2006 09:22

Panowie a ja mam takiego gula że jak odpalam silnik to zapala się kontrolka ABS i cały czas świeci podczas jazdy wogóle niegaśnie więc chyba niedziała mi ABS wogóle bo jak sprawdzałem rozpędziłem bryke i po hamulcach to koła stały w miejscu, chciałbym jakoś wyłączyć ten ABS bo i tak mi niedziała jak to zrobić gdzie to odpiąć/wyłączyć ???


[url=http://www.jumla.pl/][b][color=black][size=100]Ogłoszenia Nowy Sącz[/size][/color][/b][/url]

kosmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 11:03
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kosmi » pt kwie 07, 2006 09:26

Witam!!
Ja również od kilku dni mam problemy z ABSem. Czasami działa a czasami nie. Dzisiaj jadąc powoli chciałem przychamować lekko i samochód zaczął się dziwnie zachowywać: troszkę zaczęło szarpać(nierówne hamowanie) i zaczęło mi odbijać nogę na pedale hamulca i dalej pojechałem bez ABSu
Co może być przyczyną? czujniki?? pompa??
Aha mam mk3 z silnikiem 2E



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pt kwie 07, 2006 10:22

jojo_ns pisze:Panowie a ja mam takiego gula że jak odpalam silnik to zapala się kontrolka ABS i cały czas świeci podczas jazdy wogóle niegaśnie więc chyba niedziała mi ABS wogóle bo jak sprawdzałem rozpędziłem bryke i po hamulcach to koła stały w miejscu, chciałbym jakoś wyłączyć ten ABS bo i tak mi niedziała jak to zrobić gdzie to odpiąć/wyłączyć ???
Panowie czy potraficie SZUKAC? O ABS bylo mnostwo tematow. Jojo u ciebie pewnie czujnik przy kole szwankuje. Ktore kolo to VAG ci powie. Jak juz bedziesz wiedzial zacznij od sprawdzenia przewodow idacych do czujnika. Jak one beda OK znaczy ze czujnik do wymiany.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » pt kwie 07, 2006 14:51

Gitner pisze:
jojo_ns pisze:Panowie a ja mam takiego gula że jak odpalam silnik to zapala się kontrolka ABS i cały czas świeci podczas jazdy wogóle niegaśnie więc chyba niedziała mi ABS wogóle bo jak sprawdzałem rozpędziłem bryke i po hamulcach to koła stały w miejscu, chciałbym jakoś wyłączyć ten ABS bo i tak mi niedziała jak to zrobić gdzie to odpiąć/wyłączyć ???
Panowie czy potraficie SZUKAC? O ABS bylo mnostwo tematow. Jojo u ciebie pewnie czujnik przy kole szwankuje. Ktore kolo to VAG ci powie. Jak juz bedziesz wiedzial zacznij od sprawdzenia przewodow idacych do czujnika. Jak one beda OK znaczy ze czujnik do wymiany.

Pozdro
Gitner

hehe tylko ruszyc temat ABS i masakra troche tenichniki i chlopaki pogłupieli
Panowie do elektryka co ma pojecie i VAGa z tym jak nie mata pojecia przeciez to heble nic bardziej ważnego w aucie chyba nie ma dla naszego bezpieczenstwa....
co do Waszych bolaczek za kazdym razem podpinalbym VAG i lecial po kolei z kablami czujnikami testami pompy i wkoncu to układ elektryczny jak kazdy inny zarowka swieci albo nie swieci cudów nie ma. :okej:


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 07, 2006 18:11

Czujnik odpada. Jak jest zepsuty to kontrolka nie gaśnie. Faktycznie trzeba chyba od Vaga zacząć. Nie wiem czy jak bezpiecznik od pompy się spali to kontrolka gaśnie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
gibbon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 19, 2005 10:57
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Re: ABS - GOLF III VR6- problem...

Post autor: gibbon » wt kwie 11, 2006 20:58

Gitner pisze:
gibbon pisze:Witam!
Moze ktos mi powie co sie dzieje z moim ABS-em bo ostatnio przestal mi dzialac, a zastanawiajace jest to ze kontrolka zapala sie przy zapalaniu, a pozniej gasnie tak jak trzeba, a mimo to nie dziala. Najciekawsze w tym wszystkim jest to ze jak zaciagam reczny to zapala mi sie kontrolka od ABS-u!!! Zglupialem...
A gdzie masz kontrolke ABSu? Przy wlaczniku swiatel czy w zegarach? Po czym poznajesz ze ABS nie dziala? ABS wlacza sie w momencie utraty przyczepnosci, a juz wiosna za oknem.. VAG byl podpinany? Sprawdz bezpieczniki, a z tym recznym to ja stawialbym na problemy z elektryka, dla pewnosci niech ktos pojedzie za toba i sprawdzi czy czasem choinki nie masz..

Pozdro
Gitnerzy

[ Dodano: Pią Kwi 07, 2006 9:04 am ]
BARANMC1 pisze:zuszcie ten temet
Prosze o przetlumaczenie ;)

Kontrolke ABS mam przy wlaczniku swiatel, a wiem ze ABS mi nie dziala bo jak wcisne pedal hamulca do podlogi to slysze tylko jeden wielki pisk!!! Tak wiec chyba widze ze trzeba bedzie sie wybrac `komputra`podpiac :hmm:


www.luzaki.com

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości