Tak się kończy gibanie koła pasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

el_doctoro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:51
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: el_doctoro » śr kwie 21, 2010 23:12

panowie jka to jest z tym kolem , nie wiem czy to o to chodzi ,ale u mnie na wolnych obrotach przy wcisnietym sprzegle zwlaszcza slychac cos takiego jakby wlasnie jkaies kolo krecilo sie nie rowno (gluchy dzwiek z silnika) gdy puszcze sprzeglo praiwe go nei slychac, zjawisko wystepuje odkad kupilem auto i nie slysze zeby sie pogarszalo ... czy nalezy sie przejmowac??



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » śr kwie 21, 2010 23:19

U ciebie to raczej jest łożysko wyciskowe sprzęgła, czytaj dokładnie temat mowa tu o kole pasowym wału w AAZ



el_doctoro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:51
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: el_doctoro » śr kwie 21, 2010 23:29

t0mal pisze:U ciebie to raczej jest łożysko wyciskowe sprzęgła, czytaj dokładnie temat mowa tu o kole pasowym wału w AAZ
tak ,tak czytalem kolego i myslalem ze dobrz etrafilem ,ale dzieki za rozjasnienie sprawy ;)
Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » czw kwie 22, 2010 03:38

I tak jeszcze raz naświetlenie tematu dla tych, którym drgania koła nie pozwalają spać.
W większości tych problemów winni byli mechanicy > komu by się chciało odkręcać koło pasowe przy zmianie rozrządu oraz osłonę > lepiej odkręcić główną śrubę i wysuwać pasek do góry > to właśnie robią > złe dokręcenie bez odpowiedniej blokady wału oraz wolno zakręcona śruba na klej i macie gibanie koła. Następny mechanik w kolejności zmieni koło zębate wału na te najtańsze dla VW i macie po wale. Całość dokończy partackie ustawienie rozrządu (synchro wału i wałka oraz kąt na pompie).
Wyrobione koło pasowe to mały odsetek problemu.
Wiadomo że temat będzie ciągle pływał > zastanówcie się 3 razy i czytajcie tematy na forum zanim oddacie autko na zmianę rozrządu do mechanika.
Moje byłe MK3 drogo mnie kosztowało przez taki błąd.



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Post autor: xxxMODZELxxx » pt kwie 23, 2010 00:08

Witam tez mi sie giba kolo pasowe

czy o taki wal chodzi od tdi? http://allegro.pl/item975719472_wal_kor ... di_1z.html

troche zielony jestem :helm:
A nie chce lipy kupic;p


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt kwie 23, 2010 01:26

xxxMODZELxxx pisze:mi sie giba kolo pasowe
Ale czy miałeś tam zaglądane?
W jakim stanie jest czoło wału i jaki jest luz na samym kole zębatym.
Czy koło pasowe było sprawdzane?
???????
Jeżeli nie to się nie śpiesz z kupnem wału.



arwam

Post autor: arwam » pt kwie 23, 2010 09:25

xxxMODZELxxx, tak to jest taki wał
ma co prawda dodatkowo koło polowe ale w niczym to nie przeszkadza. załóż je tak jak jest teraz. tylko z kompletem nowych panewek i koniecznie nowe koło pasowe, i NOWĄ ŚRUBĄ



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Post autor: xxxMODZELxxx » pt kwie 23, 2010 11:06

arwam pisze:tylko z kompletem nowych panewek i koniecznie nowe koło pasowe, i NOWĄ ŚRUBĄ
i tylko to nowe a reszta strare? nowe kolo ze nowe fabrycznie czy ze nowe (uzywane)? I od tdi oczywiscie tak?
Czy koło pasowe było sprawdzane?
tzn mialem remont silnika bo mi raz juz piznelo ale ze nie kazdy uczy sie na bledach to mechanik mi tak pol nowego silnika zlozyl ale te je...ne kolo pasowe znowu sie giba. Chyba na reklamacje pojade..
Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 12:22 przez xxxMODZELxxx, łącznie zmieniany 1 raz.


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

Golf19GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 11:30
Lokalizacja: Jawor

Tak sie kończy zerwanie klinu na wale

Post autor: Golf19GTD » pt kwie 23, 2010 12:21

Obrazek

Obrazek

Przerabia się wał i koło zębate na TDI
Dokładnie napawa się wał ,następnie toczy się go ,frezuje na płasko jak w TDI (koło zębate też się napawa i frezuje) koszt około 300zł



Michał88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:11
Lokalizacja: PGN

Post autor: Michał88 » pt kwie 23, 2010 16:45

xxxMODZELxxx, widzę że masz niezły problem jakby cię interesował wał pewnego pochodzenia to napisz na pw zalega mi w garażu



Awatar użytkownika
xxxMODZELxxx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn lis 30, 2009 09:01
Lokalizacja: Ełk [NEL]

Post autor: xxxMODZELxxx » pt kwie 23, 2010 17:18

Michał88, czlowiek mysli ze jak diesel to oszczedny i tani w utrzymaniu a tymczasem kolo pasowe wyprowadza z tego bledu heh


Szerokiej drogi? Dzięki, ale wąską też dojadę:)

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt kwie 23, 2010 19:45

xxxMODZELxxx pisze:Michał88, czlowiek mysli ze jak diesel to oszczedny i tani w utrzymaniu a tymczasem kolo pasowe wyprowadza z tego bledu heh
etam jeśli nikt nie grzebie alb o grzebie a wie o co chodzi to ZAWSZE JEST OK.
Ale jak mech zmienia koło a przykręca stara śruba za 7zł to tak się kończy.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
wojtek06061989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lut 10, 2010 23:36
Lokalizacja: Kotuń
Kontakt:

Post autor: wojtek06061989 » wt maja 04, 2010 22:04

Witam Panowie mam takie pytanie tata ma golfa III 1.9 TDI 1J i od pewnego czasu zauważyłem problemy z odpalaniem okazało się że to kont wtrysku ale co dziwne po ustawieniu on znowu sie zmienia początkowo myślałem że za słabo dokręcam pompę a więc zaznaczyłem sobie na niej i mocowaniu kreską aby widzieć czy sie przestawia i co sie okazało pompa stoi nieruchomo a kąt sę zmienia. Ostatnio to auta wrecz nie daje się uruchomić strasznie kolebie silnikiem i prawie łapie a potem gaśnie... pomyślałem o rozrządzie i zauważyłem że to koło o którym tutaj mowa na początku tematu sie lekko kolebie i moje pytanie czy to można wszystko powiązać ze sobą bo myśle ze tak?? proszę o pomoc pozdrawiam



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt maja 04, 2010 22:34

Koło pasowe dwumasowe masz zużyte. Co do odpalania to najpierw podepnij do kompa i sprawdź czy nie wywala N108, jak tak to kable, i wtyczki do przeglądu, jak nie to rozrząd do roboty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości