Jak zdemontować zbiornik płynu do spryskiwaczy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Siwy21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 10:17
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Jak zdemontować zbiornik płynu do spryskiwaczy?

Post autor: Siwy21 » czw kwie 15, 2010 10:39

Może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć jak wyciągnąć zbiornik płynu do spryskiwaczy w mk4?

Próbowałem sam, ale wydaje mi się, ze bez opróżnienia zbiornika nie da się go wyciągnąć. A dokładniej to odkręciłem 2 plastikowe nakrętki (jedna z boku od strony błotnika, druga na dole przy reflektorze) i zbiornik trzymał się jeszcze chyba tylko na czujniku poziomu płynu. Jednak gdy chciałem wyciągnąć ten czujnik to on się całkiem wypina ze zbiornika i leci płyn.

Jest na to jakiś inny sposób, tak aby nie trzeba było spuszczać tego płynu?.

[ Dodano: 15 Kwi 2010 12:53 ]
Nikt mi nie pomoże??
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2010 10:41 przez Siwy21, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Auto: VW GOLF VI VARIANT 1.6
Silnik: CAYC
Kontakt:

Post autor: ThoMass » sob kwie 17, 2010 21:52

Siwy21 pisze:Jest na to jakiś inny sposób, tak aby nie trzeba było spuszczać tego płynu?.
Z czujnika poziomu płynu to się odłącza wtyczkę, a nie go całego wyciąga, Chyba, że chodzi ci o pompkę, która jak się wyciągnie to normalne, że poleci płyn. Najlepiej odessac płyn i na pusto wyciągać.
Wystarczy odkręcić te 2 plastykowe śrubki co pisałeś w poście, odłączyć pompkę i delikatne manewry zbiornikiem i powinien wyjść. Mowa o tym mniejszym 3 litrowym zbiorniku. Bo z tym dużym to nie przerabiałem tego. Ale powinno być podobnie, ewentualnie trzeba będzie któraś z rur od IC odłączyć, jeśli masz turbo.



Siwy21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 10:17
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: Siwy21 » wt kwie 20, 2010 07:10

Właśnie robiłem tak jak pisałem, trzeba było jednak spuszczać płyn.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 380 gości