VAG nie chce polaczyc sie z airbagem w Polo SDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafalek999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 29, 2008 10:17
Lokalizacja: warszawa

Post autor: rafalek999 » wt kwie 29, 2008 10:20

Widzisz, ja mam ten sam problem, a nawet odwrotny, wykasowałem juz błedy z poduszek, kontrolka zgasła, ale z ABS połączyc się nie chce, dodam tylko ze oprócz poduszek łączy się jeszcze z silnikiem i inmoblilajzerem, próbowałem z licznikiem ale tez nie wyszło, a wiec czekamy na pomocną dłoń !!!

P.S
urzywam VAGCOM 311-2 w wersji bezpłatnej czyli okrojonej, moze dlatego nie chce się połączyc???



sheva
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 23, 2009 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sheva » sob kwie 17, 2010 02:26

Ja miałem podobny problem. Mianowicie wyskoczyła mi kontrolka od AIRBAG więc kupiłem VAG KKL, zainstalowałem program Polski VAG 4.9 i zacząłem szukać błędu, ku mojemu zdziwieniu miałem możliwość zdiagnozować błędy w silniku natomiast nie mam możliwości zdiagnozować innych podzespołów w tym AIRBAG-u.(wyświetlał się komunikat "brak komunikacji") Postanowiłem więc zainstalować VWTool 2.0.9 i ... zadziałało. Program prosty jak budowa cepa i pozwolił mi na wejście do wszystkiego i co najważniejsze usunął mi błąd pasów bezpieczeństwa.
Może ktoś ma pojęcie dlaczego nie mam wejścia do AIRBAG rzy pomocy Polskiego VAGa 4.9 a VWTool nie ma z tym najmniejszego problemu?



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » ndz kwie 18, 2010 13:59

jest pare przyczyn tego: jedna szybkosc transmisji . dopasowanie stanow napiec komparatora. oprogramowanie protokolu transmisji. w ustawieniach virtualnego portu COM obniz szybkosc transmisji do 4800 bitow na sekunde. jesli nie pomoze to podaj jaki masz typ vaga na jakim ukladzie on chodzi. i jaki masz uklad sepraujacy auto z kompem. a najlepiej zrob fotke zeby szlo przeczytac oznaczenia ukladow i sie dojdzie co tam masz. i zmien program do obslugi na vagcom 311:) jesli nie masz jak go znalezc , to podaj namiar do ciebie to ci wysle pelna wersje i opiske co i jak zajmije to okolo 2 mb



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz kwie 18, 2010 14:27

Ale ja widzę, szczególnie w pierwszym poście z marca, komunikat o braku włączonego zapłonu - to co prawda oczywistość, ale czy o tym Koledzy pamiętają? Tylko czemu w takim razie z silnikiem się dało połączyć... :-k
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 14:29 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 438 gości