Sprzęgło, skrzynia czy co innego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zidan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 21, 2009 11:24
Lokalizacja: Kętrzyn

Sprzęgło, skrzynia czy co innego?

Post autor: zidan » śr kwie 14, 2010 15:45

Mam problem który zaczyna się nasiląć. Otóż po dłuższym postoju (kilka godzin) nie idzie zrzucić biegu na luz i wrzucić innego. Przytrafia się to codziennie rano a ostatnio po kilku godzinach postoju. Sprawia to wrażenie próby zmiany biegu bez użycia sprzęgła - czyli na siłę łamanie skrzyni. Najczęściej ma to miejsce gdy zostawie samochód na wstecznym. Jednym najmniej agresywnym rozwiązaniem które, stosuje jest puszczanie sprzęgła do momentu aż szarpnie samochodem - wtedy można normalnie operwać biegami. Szarpnięcie można porównać do gwałtownego puszczenia sprzęgła gdy ja je delikatnie popuszczam. Moment szarpnięcia występuje bardzo wysoko - tzn. nie w tym miejscu gdzie normalnie chwyta sprzęgło. Do tego występuje uderzenie.

To co jeszcze zauważyłem to to że jak uda mi się wyszarpać bieg i zrzucić na luz to popuszczając sprzęgło samochód ciągnie. Tak jakby sprzęgło sie kończyło. Inna bajka to ciężko wchodząca 3 i 1 (czasami wsteczny).

Czy te objawy jednoznacznie wskazują na zbiliżającą się wymianę sprzęgła czy to coś więcej? A może to zupełnie co innego?

Z gówry wielkie dzięki za każdą sensowną diagnozę.



Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: misio4you » śr kwie 14, 2010 15:59

Trudno powiedzieć..

Zajmij się na początek linką od sprzęgła, być może też ci się kończy skrzynia..



Awatar użytkownika
zidan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 21, 2009 11:24
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: zidan » śr kwie 14, 2010 17:29

Linka podciągnięta i raczej jest OK. A czy ona może sie blokować po dłuższym postoju? Co dokładnie mogłoby się blokować przy lince i jak to sprawdzić?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 466 gości