gaśnie na benzynie po przejechaniu dłuższego odcinka od 4 km

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzzmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 12:21
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

gaśnie na benzynie po przejechaniu dłuższego odcinka od 4 km

Post autor: krzzmc » wt kwie 13, 2010 13:06

Nie mam pojęcia co dzieje się z moim golfem. Odpala na benzynie i przejade nim powiedzmy 3-5 km i nagle tak jak by mu paliwa zabrakło spada prędkość i gaśnie. Byłem u mechanika powiedział że to pompa paliwowa ale nie do końca się z nim zgadzam ponieważ samochód pali na benzynie i przejeżdza te pare km. Dodam jeszcze że byłem też u elektryka bo myślałem że to coś z zasilaniem pompy paliwa, odpaliłem go i chodził na biegu jałowym na wysokich i niskich obrotach przez 15 min i nie zgasł. Po wyjechaniu od elektryka który nie stwierdził usterki przejechałem 3 km i to samo, zgasł. Nie mam pojęcia co może być nie tak może ktoś się spodkał z taką sytuacją w swoim golfiku. Z góry dzięki za pomoc.


Krzzmc

greg

Post autor: greg » wt kwie 13, 2010 14:37

1. odkręć lekko korek od paliwa - możliwe że robi się podciśnienie i go dusi
2. możliwa usterka cewki (pęknięcie) podobne objawy



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt kwie 13, 2010 14:42

krzzmc pisze:byłem też u elektryka bo myślałem że to coś z zasilaniem pompy paliwa
przerabiałem podobny problem tyle że mi nie gasł tylko nie mogłem odpalić...żeby wykluczyć awarię elektryki przy samej pompie podłączyłem sobie kontrolkę która świeciła kiedy pompa miała zasilanie...okazało się że kiedy nie odpalał to kontrolka nie świeciła więc zabrałem się za badanie instalacji pompy i znalazłem zimn luty przy centralce alarmu który jakiś "fachowiec" montował.
Taka "kontrolka" to moim zdaniem dobra sprawa żeby wykluczyć usterkę mechaniczną lub elektryczną.



klonusix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 15:58
Lokalizacja: wawa

Post autor: klonusix » wt kwie 13, 2010 15:11

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=300079 może to Ci pomoże. miałem podobny problem, też po przejechaniu kilku km po prostu stawał mimo iż pompka pracowała a na lpg bez problemu sie poruszał. dopiero po rozebraniu pompki na części zobaczyłem jak zafajdany był filterek znajdujący się wewnątrz obudowy



pako.tomasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 08, 2007 20:06
Lokalizacja: Jawiszowice
Kontakt:

Post autor: pako.tomasz » śr kwie 14, 2010 20:37

Może to nie to, ale ja też miałem długo problem z gasnącym silnikiem i co się okazało, problemem była założona niekompletna pompa paliwa. Objawiało się to tym, że samochód odpalał, jeździł ale jak w baku było ok 1/4 objętości to silnik zaczynał gasnąć. Zaczynało się przy ostrzejszych skrętach w prawo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 259 gości