powiadomienie o sprzedaży auta

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

powiadomienie o sprzedaży auta

Post autor: patryk2340 » czw kwie 08, 2010 20:59

Witam,
w listopadzie zeszłego roku sprzedałem autko, jednak jak dotąd nie zgłosiłem tego w Wydziale Komunikacji.
Chcę w końcu to zrobić, żeby uniknąć ewentualnych problemów. I tu pojawia się pytanie:
czy grozi mi jakaś kara za opieszałość?

Znalazłem artykuł, z którego wynika, że nie ma przewidzianych kar za opóźnienie, jednak został on napisany 3 lata temu i chciałbym się upewnić, czy coś się nie zmieniło od tamtego czasu.

http://www.motofakty.pl/artykul/powiado ... _auta.html

pozdrawiam


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Enten
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: czw lis 23, 2006 01:50
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Enten » pt kwie 09, 2010 09:46

Z doświadczenia przy sprzedaży kilku aut nic nie zgłaszałem do WK i żadnych komplikacji do dnia dzisiejszego nie miałem. Warto to zgłosić lecz moim zdaniem (poparte doświadczeniem) żadnych komplikacji z tego faktu nie miałem.

Pozdrawiam.


Nie mam niczego. Poza tym mam wszystko.
Golf MK1 1978 1.1 GG > 1.6D JK > 1.9TDI ASZ + GTB2260VK
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI BKD + GTB2260VK

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pt kwie 09, 2010 14:45

Żadnych kar za to nie przewidują. A u ubezpieczyciela zgłosiłeś?


Dziki

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: patryk2340 » pt kwie 09, 2010 19:23

Tak, ubezpieczyciel został powiadomiony.
Muszę się zorientować, czy nie można zrobić tego przez mail czy nawet pocztą, bo osobista wizyta w moim kochanym wydziale to 3- 4 godziny czekania...


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt kwie 09, 2010 23:50

zawsze lepiej zgłosić do WK sprzedaż choćby dlatego żeby nie mieć niepotrzebnych wezwań i wyjaśnień z tytułu np. fotoradarów czy innych wybryków nowego właściciela, ponieważ jeżeli nie zgłosimy sprzedaży to w CEPik nadal figurować będziemy jako właściciel pojazdu i wszelki wezwania będzą przychodzić na nasz adres



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » pn kwie 26, 2010 16:01

mettenos, taki mały Ot do ciebie, co pisze w par 144 art.1 kodeksu wykroczeń???
bo dostałem dziś wezwanie z tego paragrafu, na zcwartek, a nie wiem o co biega



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn kwie 26, 2010 19:21

tovdi1, google nie gryzie

Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 można orzec nawiązkę do wysokości 500 złotych.


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn kwie 26, 2010 20:13

tovdi1, ale gdzie to wezwanie - na policję czy straż miejską?



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » wt kwie 27, 2010 08:18

mettenos pisze:tovdi1, ale gdzie to wezwanie - na policję czy straż miejską?
policja
u nas nie ma straży wiejskiej

[ Dodano: 27 Kwi 2010 08:19 ]
zajac, dzięki za pomoc, szukałem, ale widać ja mało gramotny, bo nie znalazłem
zajac pisze:Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 można orzec nawiązkę do wysokości 500 złotych.
hmmm.... nic mi to nie mówi, a temat jeszcze czy to może być za parkowanie na trawniku na przykład???



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt kwie 27, 2010 22:07

tovdi1 pisze: hmmm.... nic mi to nie mówi, a temat jeszcze czy to może być za parkowanie na trawniku na przykład???
może być, np. pod twoją nieobecność policjant wezwany na miejsce lub z własnej inicjatywy wobec nieprawidłowo zaparkowanego samochodu (częściowo na trwaniku) sporządził notatkę służbową, zostałeś wezwany do komendy/komisariatu aby wyjaśnić okoliczności sprawy, potwierdzić czy nadal jesteś właścicielem, kto w danym dniu parkował samochód itp... od twoich zeznań zależeć będzie czy i jakim mandatem zostaniesz ukarany. Dodam że w ciągu 14 dni od daty popełnienia wykroczenia można zostać ukaranym mandatem karnym, po tym terminie sprawa powinna trafić do sądu (powinna)



soobolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 12:49
Lokalizacja: Białystok

Post autor: soobolek » wt kwie 27, 2010 22:37

mettenos pisze:Dodam że w ciągu 14 dni od daty popełnienia wykroczenia można zostać ukaranym mandatem karnym, po tym terminie sprawa powinna trafić do sądu (powinna)
Może trochę poza tematem ale chciałbym zapytać jak to jest w przypadku zdjęć z fotoradaru. Brat dostał mandat z fotoradaru od policjantów, którzy osbiscie przyjechali do domu po 2 miesiącach od daty zrobienia zdjęcia.

Skoro jest tylko 14 dni na otrzymanie mandatu to po 2 miesiącach można go nie przyjąć ?
Czy jeśli wtedy sprawa trafi do sądu czy jest szansa na anulowania mandatu ze względu na nie zakończenie postępowania mandatowego w określonym czasie ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=103541

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt kwie 27, 2010 22:41

soobolek pisze:
Może trochę poza tematem ale chciałbym zapytać jak to jest w przypadku zdjęć z fotoradaru. Brat dostał mandat z fotoradaru od policjantów, którzy osbiscie przyjechali do domu po 2 miesiącach od daty zrobienia zdjęcia.

Skoro jest tylko 14 dni na otrzymanie mandatu to po 2 miesiącach można go nie przyjąć ?
Czy jeśli wtedy sprawa trafi do sądu czy jest szansa na anulowania mandatu ze względu na nie zakończenie postępowania mandatowego w określonym czasie ?
kolego na fotoradar jest inaczej, są 30 dni od daty odczytania zapisu (nie popełnienia) i w tym okresie możesz zostać ukarany MKK, po tym terminie sprawa powinna również trafić do sądu, jednakże często się idzie ludziom na rękę i pozwala na przyjęcie MKK, żeby nie szwędać się po sądach, data odczytania może być diametralnie różna od daty popełnienia :bigok:

[ Dodano: Wto 27 Kwi, 2010 ]
soobolek pisze: Czy jeśli wtedy sprawa trafi do sądu czy jest szansa na anulowania mandatu ze względu na nie zakończenie postępowania mandatowego w określonym czasie ?
absolutnie nie ma wpływu niezastosowanie postępowania mandatowego a także nie ma możliwości w związku z tym anulowania mandatu :bigok:

[ Dodano: Wto 27 Kwi, 2010 ]
soobolek, dodam że nie ma możliwości w żaden sposób anulowania mandatu karnego, chyba że został on nałożony za czyn nie będzący czynem zabronionym czyli wykroczeniem
Ostatnio zmieniony wt kwie 27, 2010 22:43 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » śr kwie 28, 2010 08:07

mettenos pisze:tovdi1 napisał/a:

hmmm.... nic mi to nie mówi, a temat jeszcze czy to może być za parkowanie na trawniku na przykład???


może być, np. pod twoją nieobecność policjant wezwany na miejsce lub z własnej inicjatywy wobec nieprawidłowo zaparkowanego samochodu (częściowo na trwaniku) sporządził notatkę służbową, zostałeś wezwany do komendy/komisariatu aby wyjaśnić okoliczności sprawy, potwierdzić czy nadal jesteś właścicielem, kto w danym dniu parkował samochód itp... od twoich zeznań zależeć będzie czy i jakim mandatem zostaniesz ukarany. Dodam że w ciągu 14 dni od daty popełnienia wykroczenia można zostać ukaranym mandatem karnym, po tym terminie sprawa powinna trafić do sądu (powinna)
dzieki mettenos, za odpowiedź
pozdr. :bigok:

[ Dodano: 28 Kwi 2010 13:51 ]
mettenos pisze:czy i jakim mandatem zostaniesz ukarany
tzn???
jeśli nie będzie miał zdjęcia że stałem tam i tam wtedy i wtedy to mogę odmówic przyjęcia mandatu???
jak to załatwić żeby było dobrze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości