[mk2] Wymiana zderzaka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[mk2] Wymiana zderzaka

Post autor: marceliii » sob mar 18, 2006 18:11

A więc mam szeroki zderzak z przodu i musze go wymienić bo pourywałem zaczepy .
Zderzak który chce kupić od kolesia , też szeroki , m a jednak troche inne mocowanie .
U mnie wystarczy wejść pod auto i wyciągnąć takie plasikowe zaczepy prostokątne i zderzak schodzi sam bez tej metalowej belki , a u niego trzeba było ściągnąć razem z belką cały , a zderzak do tej belki jest inaczej przymocowany , nie za pomoća takich prostokątnych zaczepów ja k u mnie .
Możecie mi wyjaśnić o z tym chodzi , bo teraz nie wiem czy jakoś się da go rzełożyć .
Pozdrawiam


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » sob mar 18, 2006 21:33

Jezeli sa inne mocowania zderzaka do wzmocnienia, wiec moze wymien caly zderzak ze wzmocnieniem.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn mar 20, 2006 13:43

No tak , ale nie chce mi się odkręcać tego wzmocnienia , bo to podobno dużo roboty żeby się dostawć do tych śrub w podłużnicy .
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

fibolek

Post autor: fibolek » pn mar 20, 2006 18:02

Te śruby do odkręcania tego całego dziwadła są przykryte takimi czarnymi zaślepkami(w moim wąskim zdesiu je widać nie wiem jak u ciebie w szerokim).Należy je zdjąć i długim kluczem nie wiem czy śrubstakiem odkręcić no i schodzi all.
Warunek trzeba zanurkować pod furmankę.

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 17:27 ]
A są one w Goleru od dołu.A nie przy zdesiach.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn mar 20, 2006 20:37

fibolek pisze:długim kluczem nie wiem czy śrubstakiem odkręcić no i schodzi all.
Warunek trzeba zanurkować pod furmankę.
jest potrzebny klucz nasadowy o długiej przedłużce o rozmiarze nasadki 17 lub 19 ale o ile pamiętam to 19


:-k ...

Zibi201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: czw paź 23, 2008 23:00
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Zibi201 » pt kwie 09, 2010 18:32

Mam jette II na szerokim zderzaku.Mam taki problem, że przedni zderzak zsuwa mi się bez oporu do przodu, bo trzyma się jedynie na tych bocznych ślizgach plastikowych, a żadnymi śrubami nie jest przykręcony i nie bardzo widzę gdzie ma być przykręcony. W książce znalazłem, że ma być mocowany 2 śrubami z każdej strony ale u mnie nie ma takich mocowań... Może ktoś zapodać fotki jak to wygląda od spodu u niego?



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt kwie 09, 2010 19:59

Ale odkop po 4 latach , heh .
Mi się nie chce wbijać pod furę extra żeby foto zrobić , ale wygląda to tak że zderzak jest mocowany do stalowej belki , z niej wychodzą jakby dwa kątowniki które wchodzą w coś co wygląda jak podłużnica .
I dopiero w tą podłużnicę są wkręcane śruby ( po 2 na stronę ) od spodu które tak jakby przymocowują te mocowanie zderzaka do podłużnic .
:)
Połóż się pod furke i szukaj pomiędzy zderzakiem a wahaczami 2 śrub z symetrycznym odzwierciedleniem po drugiej stronie samochodu , tzn. 2 w pobliżu lewego wahacza i 2 w pobliżu prawego .
:D
Lepiej już nie potrafię opisać .
Powodzenia


No cóż , na sprzedaż
:(

Zibi201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: czw paź 23, 2008 23:00
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Zibi201 » pn kwie 12, 2010 15:38

Dzięki kolego za odpowiedź. Ale mi chodzi jak jest mocowany plastik zderzaka do jego stalowej belki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 242 gości