Dziwna praca silnika (brzeczy)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 13:59
Lokalizacja: Warszawa

Dziwna praca silnika (brzeczy)

Post autor: Zip » śr kwie 07, 2010 22:40

Witam Posiadam VW Golfa III z 1992roku pojemność skokowa 1391cm skrzynia 5biegowa.

Mam następujący problem:
Wczoraj jak odwoziłem brata do ośrodka jakieś 30km w 1strone i temperatura podchodziła do 90ciu (trochę się wygłupialiśmy i katowaliśmy samochód) po wygłupach jak wracałem do domu i stałem na światłach zauważyłem iż silnik kiedy stoi na "swoich obrotach" wydaje z siebie dziwne brzęczenie, początkowo myślałem że to z deski się wydobywa bo rozbierałem ostatnio pod kierownicą aby wymienić linkę sprzęgła, ale to inna historia, gdy podjechałem pod blok zatrzymałem się pod latarnią i otworzyłem maskę i ewidentnie ten dźwięk wydobywa się z komory silnika (okolice rozrządu) tak mi się wydaje, ciężko określić bo jest dość głośne i sprawia efekt echa.
Dziś rano samochód pracował normalnie, jechałem pół warszawy do serwisu VW po tuleje metalową do wybieraka która występuje tylko w oryginale i kiedy samochód się zagrzał po jakiś 20km znów zaczął hałasować, mam wrażenie że to ma jakiś związek z tym im dłużej silnik pracuje tym to się nasila, gdy ostygnie to wszystko wraca do normy.

Proszę o jakieś sugestie, z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Post autor: damian_piaski » czw kwie 08, 2010 15:54

wina pompy wodnej czyli napinacza paska rozrządu

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=317111


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: misio4you » czw kwie 08, 2010 19:41

Sprawdź wentylator chłodnicy...
Może jak się włącza to brzęczy !!



Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

Post autor: Montrey1990 » czw kwie 08, 2010 19:55

a u mnie jest ta sama przyczyna co u ciebie sprawdz kolo puszki filtra powietrza taki czujniczek jassno zielony z niebieska wtyczka to jest czujnik od odprowadzania oparow z monowtrysku u mnie tez to brzeczy i slychac w srodku sprawdz to jeszcze pozdaVWiam:)


MONTREY xD

Zip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 13:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zip » wt kwie 13, 2010 20:23

damian_piaski pisze:wina pompy wodnej czyli napinacza paska rozrządu
tak mi się zdawało właśnie bo z tego co patrzyłem to jedyne łożysko w rozrządzie, lecz to nie to.
Okazało się iż to skrzynie mam z dupy trochę i gdym więcej się jechało kilometrów tym gorzej dla niej, i powstawał efekt echa, obecnie przestało brzęczeć samo z siebie, za 2tygodnie będę wymieniać sprzęgło i łożyska w kołach przednich to zawioze skrzynie do regeneracji, (wiem że to się nie opłaca) ale chce mieć pewność że będzie wszystko ok, a nie kupie jakąś za 700zł na allegro i znów coś będzie nie tak, dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 172 gości