Zmatowiały lakier, czym, jak i w jakiej ilości....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Combatdude
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 28, 2006 23:39
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Zmatowiały lakier, czym, jak i w jakiej ilości....

Post autor: Combatdude » ndz kwie 02, 2006 10:55

Witam, mam pytanie. Co poradzilibyście na matowiejący powoli lakier ? Politura, wosk, czy coś innego ? Doradźcie coś bo chcę zregenerować/zabezpieczyć zmatowiałe miejsca (i całą karoserię) i nie narobić bigosu ..... :kupa:



Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: gribu » ndz kwie 02, 2006 12:47

Są w takim przypadku dwie opcje:
Jedna to zrobić profesjonalna polerkę w jakiejs firmie - efekt na pewno najlepszy ale i cena też będzie wyższa. Inna możliwością jest "walka" we własnym zakresie czyli na początek pasta lekko ścierająca i polerująca (polecam TEMPO) oraz dużo cierpliwości. Na koniec można jeszcze położyć jakiś dobry wosk słyszałem że Turtle Wax nie są najgorsze ale nie poręcze bo nie stosowałem.
pozdro


To jest miejsce na Twoja reklamę

Combatdude
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 28, 2006 23:39
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Combatdude » ndz kwie 02, 2006 21:08

A czy biała politura tu coś pomoże ?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz kwie 02, 2006 22:00

gribu pisze:Jedna to zrobić profesjonalna polerkę w jakiejs firmie - efekt na pewno najlepszy ale i cena też będzie wyższa. Inna możliwością jest "walka" we własnym zakresie czyli na początek pasta lekko ścierająca i polerująca (polecam TEMPO) oraz dużo cierpliwości.
dokładnie tak - pasta TEMPO (b. skuteczna i nie droga - dostępna na większości stacji paliw i w sklepach motoryzacyjnych) będzie jak najbardziej na miejscu, jak ona nie podziała to pozostaje tylko firma która odnawia lakiery


:-k ...

jedrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:35
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: jedrek » ndz kwie 02, 2006 22:13

Popieram kolegów! pasta tempo 9.5 zł stacja Orlen bądż allegro 6.5 zł. Troszkę czasu i wysiłku. Swietnie czyści stare plamy z oleju asfaltu itp dzisiaj sam to przerabiałem :P auto jak nowe chociaż wyproduklowane w 91 najlepiej jak dokładnie umujesz auto i wysuszysz a pastowanko w garażu bądz nie na słońcu.
Pozdrawaim A



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pn kwie 03, 2006 00:31

Pasta TEMPO to chyba mocno ścierna :hmm:
Efekt murowany.
Tylko co dalej?? Jakiś wosk?? Co polecacie z tanszych preparatow?



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » pn kwie 03, 2006 00:53

Na metalic Tempo nie zawsze pomoże, wtedy pasta G3 (ok 30 zł) mechanicznie (na mokro!!!). Później pozostaje tylko dbać na bieżąco.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
gitfunfel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 17:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: gitfunfel » wt kwie 04, 2006 17:39

A gdyby tak wyglancować dokładnie pastą ścierną albo dać do wypolerowania a potem objechać auto klarem? Jest możliwa taka opcja żeby 20-letni lakier popryskać klarem czy to poroniony pomysł? (pytanie do lakierników)



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » wt kwie 04, 2006 22:19

gitfunfel pisze:A gdyby tak wyglancować dokładnie pastą ścierną albo dać do wypolerowania a potem objechać auto klarem? Jest możliwa taka opcja żeby 20-letni lakier popryskać klarem czy to poroniony pomysł? (pytanie do lakierników)
Jest taka firma ktora to wykonuje nazywa sie DITEC jescze biedawno była w zielonej gorze efekt murowany naprawde polecam efekt jest taki az oczy wypala sprobujcie poszukac w necie moze gdzies jeszcze sa w szwecji to maja cala siec a w polsce nie wiem.



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » wt kwie 04, 2006 22:24

Egon PŃ pisze:Pasta TEMPO to chyba mocno ścierna
Efekt murowany.
Tylko co dalej?? Jakiś wosk?? Co polecacie z tanszych preparatow?
Możesz przepolerować najpierw Tempo zieloną (lekko ścierna)
Później Tempo niebieska z woskiem :D



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw kwie 06, 2006 20:59

wszytstko fajnie pieknie do pierwszego deszczu :) a po deszczu znowusz powrót do rzeczywistosci:P



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » pt kwie 07, 2006 00:06

ja swoje auto poprzednie miałem tak samo zmatowiałe i znalazłem kiedyś w hipermarkecie
takie cudo co sie nazywało EMULSJA REGENERACYJNA za całe 6,- zeta
i powiem że byłem mile zaskoczyny auto świeciło sie jak psu na wiosne i przez rok do niego ręki nie przykładałem dopiero przed samą sprzedażą go znów przetarłem i było ładnie
i jest to o wiele wygodniejsze od pasty tu w 20 minut całą fure wypucowałem


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt kwie 07, 2006 01:20

jets bardzo fajny wosk w spray-u firmy CarPlan( zielone wysokie opakowanie) Jest nawet na nim naklejka AutoSwiata jako produkt polecany. Samochod woskowalem na jesien a do tej pory ladnie sie blyszczy, oprocz tego samochod myje szamponem z woskiem. Niestety nazwy szamponu juz nie pamietam :)



cyberfalus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 13, 2006 18:23
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: cyberfalus » pt kwie 07, 2006 08:32

gribu pisze:Są w takim przypadku dwie opcje:
Jedna to zrobić profesjonalna polerkę w jakiejs firmie - efekt na pewno najlepszy ale i cena też będzie wyższa. Inna możliwością jest "walka" we własnym zakresie czyli na początek pasta lekko ścierająca i polerująca (polecam TEMPO) oraz dużo cierpliwości. Na koniec można jeszcze położyć jakiś dobry wosk słyszałem że Turtle Wax nie są najgorsze ale nie poręcze bo nie stosowałem.
pozdro
panowie jeżeli mogę zasugerować ja sobie dałem spokój z TEMPO a chociażby z tego powosu że po pierwszym deszczu pojawiaja sie dziwna białe mazyna lakierze moze sa i mało widoczne ale jednak upierdliwe ja korzystam z pasty (i tutaj troche zpolszcze)COMENNDANT 4 poki co nikt mnie nie odwiedzie od tego preparatu polecil mi go znajomy z warsztatu lakierniczego miałem problem z cała karoseria jakis kolo szlifowal jakis metal nieopodal moje gofera i wiadomo wszytkie opiłki poprzyklejały sie do mojego lakiero wzerając sie ta pasta dała sobie z tym rade przy okazji pozbyłem się matowego koloru



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości