lampy pytanie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » wt kwie 06, 2010 04:36

Na początek benzynka ekstrakcyjna.



martinexx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 03, 2007 11:47
Lokalizacja: east side
Kontakt:

Post autor: martinexx » ndz kwie 11, 2010 21:47

a jeszcze taka sprawa.. nie wiem czy to tylko u mnie czy to tak powinno byc ale jak pociagne ta "dzwigienke" zminy swiatel na dlugie i przytrzyma to swiatla wtedy swieca duzo jasniej niz normalnie na dlugich. czy to normalne? dlaczego tak sie dzieje? i czy da sie cos zrobic zeby swiatla ciagle tak mocniej swiecily i czy to nie bedzie szkodzic zarowkom/lampom? :chytry:



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » ndz kwie 11, 2010 21:50

Tak - to normalne. Instalacja przekaźników (poszukaj porad w FAQ) eliminuje "dziwactwo" w 100 %.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pn kwie 12, 2010 01:06

martinexx pisze:a jeszcze taka sprawa.. nie wiem czy to tylko u mnie czy to tak powinno byc ale jak pociagne ta "dzwigienke" zminy swiatel na dlugie i przytrzyma to swiatla wtedy swieca duzo jasniej niz normalnie na dlugich. czy to normalne? dlaczego tak sie dzieje? i czy da sie cos zrobic zeby swiatla ciagle tak mocniej swiecily i czy to nie bedzie szkodzic zarowkom/lampom? :chytry:
To jest wlasnie ten spadek napiecia, ktory masz na instalacji. Po zamontowaniu przekaznikow nie bedzie juz tego efektu a swiatla drogowe beda swiecily caly czas tak mocno jak teraz kiedy przyciagasz dzwignie do siebie.
Wiec juz nawet masz odpowiedz na pytanie czy warto montowac przekazniki ;)



martinexx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 03, 2007 11:47
Lokalizacja: east side
Kontakt:

Post autor: martinexx » śr kwie 14, 2010 22:31

zakupilem reflektory ala mk 4 w wersji black i po zalozeniu zastanawia mnie taka sprawa. a mianowicie swieca one tak "plasko".. w orgynalnych lampach snop swiatla po prawej stronie jest podniesiony do gory aby oswietlac lepiej pobocze drogi a w tych wlasnie tego nie ma. diagnoista ktory mi je ustwaial mowil ze maja homologacje wiec z przegladami wszysko ok bedzie. wiec czy moglby ktos kto ma takie mk 4 look zrobic zdjecie jak one swieca np na scianie? zebym mogl porownac, bo moze na jakies podrobki sie nadzialem..



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » czw kwie 15, 2010 07:03

martinexx pisze:zakupilem reflektory ala mk 4 w wersji black i po zalozeniu zastanawia mnie taka sprawa. a mianowicie swieca one tak "plasko".. w orgynalnych lampach snop swiatla po prawej stronie jest podniesiony do gory aby oswietlac lepiej pobocze drogi a w tych wlasnie tego nie ma. diagnoista ktory mi je ustwaial mowil ze maja homologacje wiec z przegladami wszysko ok bedzie. wiec czy moglby ktos kto ma takie mk 4 look zrobic zdjecie jak one swieca np na scianie? zebym mogl porownac, bo moze na jakies podrobki sie nadzialem..
Masz na mysli, ze troche niewyrazny jest ksztalt zalamania swiatla

___/ ___/ ?

Jesli chodzi o to, to u mnie jest troche podobnie, lewa lampa jest w miarek ok, widac ten ukos, granica swiatlo-cienia ok, ale prawa slabo (zalamanie), jak na Helle spodziewalem sie lepiej...
Za to w takich samych lampach ale wersja chrom (porownanie na zywo na codzien w innym aucie) lewa strona i prawa jest mniej wiecej tak samo, prawidlowo, widac te granice swiatlo-cienia i zalamanie, chociaz mogloby byc lepiej.

Na ori H1+H1 wszystko to bylo bardziej widoczne.
Moze konstrukcja samego reflektora i ksztalt odblysnika to powoduje....nie wiem.
To jest jedyna rzecz, do ktorej moge sie przyczepic do tych swiatel, poza tym zadnych innych wad nie zauwazylem.
Musisz sie przyzwyczaic takze do innego ksztaltu snopa swiatla, H1-nki swicily tak blizej samochodu, nizej, tutaj swiatlo jest rzucane nieco dalej i szerzej, ale za to pobocza jak sa oswietlone, naprawde piekna sprawa, naprawde szeroko swieca i bardzo ladnie.
Ale tak jak przygladalem sie innym H7-kom, nie tylko w Golfach, to snop swiatla jest podobny (szeroko i troche dalej od auta).
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2010 07:07 przez Tical, łącznie zmieniany 1 raz.



martinexx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 03, 2007 11:47
Lokalizacja: east side
Kontakt:

Post autor: martinexx » czw kwie 15, 2010 20:08

wlasnie o to mi chodzilo.. juz myslalem ze to ja natrafilem na takie ale widocznie ten model tak ma.. dzieki za odpowiedz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości