Brak wspomagania hamulców, pompa z ABS-em

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Savczuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Brak wspomagania hamulców, pompa z ABS-em

Post autor: Savczuk » czw kwie 01, 2010 00:42

Witam wszystkich czytających temat, mam problem z hamulcami w swoim golfie Mk2 wersja z ABS, jak wiadomo nie ma tam serwa, zamiast niego jest elektryczna pompka pompująca ciśnienie do układu hamulcowego. Ostatnimi czasy zaczęła mi się zaświecać kontrolka od hamulców i zaczęło ginąć ich wspomaganie, a dzisiaj wysiadło na dobre... Kontrolka cały czas się świeci a wspomagania hamulców brak. Płyn hamulcowy oczywiście jest w normie. Byłbym wdzięczny za poradę jeśli ktoś spotkał się już z takim problemem. Za wszystkie odpowiedzi i zainteresowanie tematem z góry dziękuję.


GTI rules

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw kwie 01, 2010 08:16

obok pompki elektrycznej jest taka gruszka a obok niej wyłącznik ciśnieniowy, u mnie akurat on się uszkodził. To on decyduje o tym że kiedy w akumulatorze ciśnienia spada ciśnienie on załącza pompę i dopompowuje ciśnienie.

Do sprawdzenia bezpieczniki w skrzynce i nad skrzynką, oraz przekaźniki od ABS-u powinny być dwa ponad skrzynką z bezpiecznikami.

Awaryjnie możesz dopiąć kable osobno od pompki wspomagania do akumulatora, wtedy sprawdzisz czy nie uszkodziła się sama pompa. Od biedy możesz tak kawałek przejechać.

poszukaj informacji o samym ABSie. Zacznij od tego http://www.zssplus.pl/www_prace_dyplomo ... _teves.htm

tak off topic: jakby co mogę ci pogonić komplet... :bajer:


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Savczuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Savczuk » pt kwie 02, 2010 21:49

Prąd na pompkę idzie, przypuszczam że to właśnie ona nie działa, czy jest możliwość wymienić sam ten element?


GTI rules

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pt kwie 02, 2010 21:57

jasne, ale uszkodzenie pompki jest bardzo rzadkie... a bynajmniej ja się nie spotkałem...

i nie chcę się czepiać ale prawdopodobnie sprawdziłeś napięcie, a do prądu jeszcze trochę. Możliwe jest kiedy jest złej jakości styk, że mimo obecności napięcia na zaciskach, rezystancja styku może być tak duża, że pompka nie da rady... i póki nie podłączysz pompki na krótko nie będziesz pewien czy działa, a co najważniejsze czy daje ciśnienie.

jak pompka chwilę pochodzi to powinno starczyć ciśnienia na 3-4 naciśnieięcia pedałem, potem pedał zrobi się znów twardy.

kiedy nie ma wspomagania nie działają Ci tylne hamulce i hamuje tylko przód.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Savczuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Savczuk » pt kwie 02, 2010 22:01

Dzięki za pomoc, skoro tak mówisz sprawdzę na krótko jutro i zobaczymy, a tak a propos wszystkie sugestie mile widziane i dzięki za zainteresowanie tematem ;)


GTI rules

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » sob kwie 03, 2010 18:14

kojazysz bartka od nas co ma czarne corrado jemu padla pompka i tak mial jak ty wzial odemnie druga zalozyl i smiga


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
Savczuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Savczuk » sob kwie 03, 2010 18:18

Nie wiem który Bartek, ale jak możesz daj mi jakiś namiar na niego, zapytam czy dużo roboty z wymianą...


GTI rules

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » sob kwie 03, 2010 18:47

Savczuk pisze:Nie wiem który Bartek, ale jak możesz daj mi jakiś namiar na niego, zapytam czy dużo roboty z wymianą...

tel do niego 660764065 dzwon nawet mozesz podjechac to ci sprawdzi pracuje w warsztacie na wronskiej


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
Savczuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:26
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Savczuk » wt lip 06, 2010 12:45

Po wymianie elektrycznej pompki nie pompuje płynu. Czy jest taka możliwość że jest zapowietrzona i to jest tego przyczyną? Pompkę słychać (działa) ale z przewodu metalowego idącego do pompy hamulcowej nie leci płyn, może ktoś ma na to lekarstwo?


GTI rules

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości