[mkII] Kontrolka ciśnienia oleju straszy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw sty 13, 2005 01:42

Jak byś miał brzęczyk to wraz z migającą diodą ciśnienia oleju usłyszał byś taki *#cenzura#* dźwięk że ciary po plecach przechodzą :bajer: Jak słyszysz to jako "być może coś bzyczy" to z całą pewnością nie jest to bzyczek od oleju :)


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Demoonek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr sty 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Demoonek » czw sty 13, 2005 02:42

TAK wiem napisalem 85' i to sie zgadza mam na mocowaniu filtra czujnik oleju, co do zegarow to wymienilem tylko obrotomierz bo w poprzednim uwalilem iglice :/ a co do oleju to w takim razie dlaczego skoro poprzendi to byly siki a nie olej i sie to nie dzialo? skorzystam z rady i przejade sie do warsztatu na sprawdzenie cisnienia oleju i dam znac co wykazalo, dzieki za porade pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw sty 13, 2005 14:18

Pinhead pisze:Jak byś miał brzęczyk to wraz z migającą diodą ciśnienia oleju usłyszał byś taki *#cenzura#* dźwięk że ciary po plecach przechodzą :bajer: Jak słyszysz to jako "być może coś bzyczy" to z całą pewnością nie jest to bzyczek od oleju :)
No to chyba niemam tego ustrojstwa :grin:
a czy przy zegarach po 88r trzeba takie cos zamontowac czy nie jest konieczne?



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw sty 13, 2005 14:29

Bzyczek nie jest konieczny. Bez niego nie ma bzyczenia i tyle :)


=-Pinhead-=

lukasz.majewski

Post autor: lukasz.majewski » czw sty 13, 2005 15:09

witam :-))

Ja podobnie jak ARI ..."mialem podobny problem i przewod bedac luzny przetarl sie i stykal do masy"... był to tylko głupi kabelek ;-)) i tak samo przy 3K obrotach i wczesniej wymienionym oleju, lampka szalała....

najlepsze bylo to ze u Sasady w salonie ;-)))) chciali wszystko wymieniac,...olej, czujniki,... ... uslyszalem tylko koszt okolo 1000 zł i sie usmialem.... ....

Znalazlem "normalny" warsztat... i zaplacilem okolo 60 zł ;-)))))))

:-))
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt sty 14, 2005 00:59

Pinhead pisze:Bzyczek nie jest konieczny. Bez niego nie ma bzyczenia i tyle :)

dobra bo myslalem ze jest to jakos polaczone ze soba i kable pozniej leca do licznika pozniej daja jakies napiecie bla bla itp
juz czaje o co chodzi :grin:



Awatar użytkownika
MTZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:25
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: MTZ » czw sie 25, 2005 12:52

Witam.
Widze ze temet bardzo zasuszony :)
U mnie kontrolka nie reaguje na czujnik przy filtrze oleju. Moja Jetta jest z 85r. czyli jak przypuszczam wtedy montowany byl tylko 1 czujnik. Autko nabylem z silnikiem 1,9d z golfa III i takowy motorek ma juz 2 czujniki. Pewnie moje zegazy nie obsluguja 2 czujek :/. Gdzie mam sprawdzić date narodzin moich zegarów ? Możliwe że zegarki też ktoś wymienil na nowsze :)



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » czw sie 25, 2005 13:13

Pinhead pisze:Silnik wypłukany z nagarów jakimś płynem, filtr wymieniony na inny znacznie większy, olej wymieniony z mineralnego na półsyntetyk. Jak się silnik rozszczelni to popełnie samobójstwo kapciem :kac: Ale może wszystkie problemy się rozwiążą :food:
Mi ostatnio przy zmienia paska rozrzadu, filtrow i oleju wlasnie mechanik zalecil z powodu popychaczy hydraulicznych sysntetyka i taki wlal bez zadnego plukania. Mineny jakies 3 tygodniu i sucho :helm: czy to znaczy. Czy moge juz sie przestac martwic o jakies rozszczelnienie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości