Kolektor ze zmienną długością od vr6 24v do vr6 12v

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

matys9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw sie 09, 2007 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: matys9 » pn mar 29, 2010 21:44

ja tez juz obczailem pare spraw i problemem bedzie dopasowanie kolektora. po 1 nie wiadomo czy listwa wtryskowa zmiesci sie pod kolektorem po 2 kanaly w tych nowszych sa kwadratowe wiec nie ma szans bo te nowe sa plastikowe. nie wiem czy jest sens, ale ciekawi mnie czy jednak to zrobiloby robote gdyby dalo sie je przerobic i zaadoptowac d vr6 12v bo generalnie patrzac technicznie te kolektory od mk4 lub np od 24v sa lepsze od schricka i vsr bo maja dwie komory od ktorych odbija sie powietrze i wraca z predkoscia dzwieku powodujac efekt doladowania dynamicznego natomiast w schricku i vsr vw motorsport albo jest jedna ta komora albo wogole jej nie ma, niestety nie znalazlem przekroju shricka ani vsr.
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 21:47 przez matys9, łącznie zmieniany 1 raz.



Rokoś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 17:43
Lokalizacja: uk

Post autor: Rokoś » pn mar 29, 2010 22:41

a no w 12v kanaly dolotowe w glowicy maja troche inny ksztalt, w 24v sa bardziej kwadratowe.
Dobra intencja przechodzi w rzezbe. :/

matys9, a i jeszcze mocowanie do glowicy cos mi nie pasuje.
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 22:54 przez Rokoś, łącznie zmieniany 1 raz.



matys9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw sie 09, 2007 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: matys9 » pn mar 29, 2010 23:06

nie no generalnie opcja jest do zrobienia ale naprawde jest duuuuzo rzeźby w plastiku i trzeba miec mega pojecie zeby to dopasowac. takze chyba gra nie warta świeczki jednak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości