Golf IV - jak wyjąć tylną lampę (lewą)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mariusz M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 24, 2005 20:12
Lokalizacja: Wawa

Golf IV - jak wyjąć tylną lampę (lewą)

Post autor: Mariusz M » pt mar 31, 2006 07:57

Witam,
Potrzebuję wyciagnąć tylną lampę, lewą. Odkręciłem 2 widoczne śruby. Niestety lampe coś jeszcze trzyma z przodu. Więcej śrub w bagazniku nie widać.
Jak się do tego zabrać, żeby nie połamać?
--
Mariusz M.



hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » pt mar 31, 2006 08:25

Jeśli dobrze pamiętam to musisz jeszcze odpiąć boczną tapicerkę ponieważ jest tam jeszcze jedna śruba... Tylko musisz mi wyjaśnić - lewa lampa czyli od strony kierowcy czy pasażera?? Od strony kierowcy jest jeszcze jedna śruba - przy samym końcu lampy - już niedaleko nadkola. Po przeciwnej stronie tej śruby nie ma, za to jest taki kołek który bardzo mocno siedzi w błotniku i trzeba go ostrożnie wyjąć tak żeby lampa nie pękła. Ale najlepiej wszystko zobaczysz jak odchylisz tapicerki.



Mariusz M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 24, 2005 20:12
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Mariusz M » pt mar 31, 2006 08:39

hryniew pisze:Jeśli dobrze pamiętam to musisz jeszcze odpiąć boczną tapicerkę ponieważ jest tam jeszcze jedna śruba... Tylko musisz mi wyjaśnić - lewa lampa czyli od strony kierowcy czy pasażera?? Od strony kierowcy jest jeszcze jedna śruba - przy samym końcu lampy - już niedaleko nadkola.
Lewa strona, czyli strona kierowcy.
Wiesz może czy gasnica i trójkat, które są we wnęce po stronie kierowcy, powinny być załonięte jakąs załepką z wykładziny?
U mnie tego nie ma:(
--
Mariusz M.



hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » pt mar 31, 2006 08:43

U mnie też nie było - wersje na Polskę tego nie miały. Kupiłem sobie cały bok bagażnika z tą właśnie klapką na Allegro - koszt 20 zł. Okazało się że klapka jest na stałe połączona z tapicerką i muszę przełożyć cały bok. Zamierzam się za to zabrać w sobotę. Strasznie nie lubię bałaganu w aucie i bagażniku - w związku z tym chcę upchać za tą klapkę co tylko się da - żarówki, gaśnicę, trójkąt itp...



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt mar 31, 2006 22:14

Załączam zdjęcie w celaz zapoznawczych:
Obrazek
Co do klapki, to ja posiadam egzemplaż z za zachodniej granicy i mam taką klapke.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
marceli3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 14:17
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: marceli3 » ndz kwie 02, 2006 20:04

Lewa lampa ma jedną śrube wiecej bo przekonałem się jak wymowałem na siłe lampe i złamałem róg lampy,ale zawsze mozna to łątwo skleic.:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 504 gości