Cos huczy - skrzynia biegów/ łozysko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gori
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 21:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Cos huczy - skrzynia biegów/ łozysko

Post autor: Gori » ndz mar 21, 2010 01:48

witam, mam następujący problem w moim MKIII, od kilku dni coś dziwnie mi huczy podczas jazy, przypomina to huczenie łożyska, ale równie dobrze może to być skrzynia. objawy sa następujące:
- zaczyna huczec po jakims czasie- zapewne jak dany element sie rozgrzeje
- mogę jechać po prostej drodze jest cicho i nagle sie zaczyna z róznym natężeniem głośności tego huku, bywa że po pewnym czasie sie uspokaja ale nie na długo.
- jak mam wciśnięte sprzęgło to dalej huczy- bez zmian
- jak skręcam w prawo, to trochę przestaje, prostuje koła (przy tej samej prędkości) i znowu zaczyna
- mam wrażenie, ze coś mi blokuje koła, jak próbuje ruszyć z 1 to efekt jest taki, jakbym nie do końca spuścił ręczny, i to tez jest na zasadzie, że raz rusza normalnie a raz nie. jest to delikatna blokada, ale wyczuwalna.
- pokręciłem trochę kołami na lewarku, może coś delikatnie blokuje mi koła, ale nie az tak bardzo.

alternatywną hipoteza są hamulce- nie do końca odbijają, ale czy możliwe jest aby na prostej drodze, bez hamowania, nagle coś zaczęło huczeć z tego powodu?

zdaje się, ze trochę pojeździłem z mała ilością oleju, ale nie mam automata wiec chyba to nie ma znaczenia dla skrzyni?

aha i jeszcze jedno pytanko dodatkowe, jak jest ustawiony termostat od wentylatora chłodnicy w golfie III 1.4 ? tzn od jakiej temp się włącza, bo jak ma tak z 80 to u mnie dalej stoi- zepsuło się, czy tak ma być? Dzieki za wszelkie odpowiedzi



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » ndz mar 21, 2010 11:19

Gori pisze:jak jest ustawiony termostat od wentylatora chłodnicy w golfie III 1.4 ? tzn od jakiej temp się włącza, bo jak ma tak z 80 to u mnie dalej stoi- zepsuło się, czy tak ma być?
tak ma być.
a co do huczenia to mam pytanie.
Gori pisze:- jak mam wciśnięte sprzęgło to dalej huczy- bez zmian
jak jedziesz czy stoisz?? bo jest różnica.
ja bym się zastanowił nad sprzęgłem.. i nad łożyskiem w docisku.


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Gori
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 21:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Gori » ndz mar 21, 2010 12:56

Jak jadę, 4 miesiące temu wymieniałem całe sprzęgło- razem z dociskiem, nie pamiętam co to było, ale nie jakiś najtańszy szmelc.



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » ndz mar 21, 2010 22:44

no skoro huczy jak jedziesz i na sprzęgle, to coś ze skrzynią. żeby ci sie nie stało tak jak tu..http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... b7#3844347


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » ndz mar 21, 2010 22:51

Poluzuj trochę linkę od sprzęgła, to mi wygląda na łożysko odciskowe.

Prawdopodobnie jest za mocno pdciągnięta linka i łożysko czały czas pracuje, a powinno tylko w chwili jego wciśnięcia.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Gori
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 21:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Gori » ndz mar 21, 2010 22:58

Sprawdziłem dzisiaj klocki- wewnętrzny był tak zardzewiały, ze w ogóle się nie ruszał. rozruszałem, obczyściłem pojechałem i cisza ^^ zobaczymy co bedzie dalej.

[ Dodano: 22 Mar 2010 20:29 ]
i dalej huczy, szlag by to- jak kręce lewym kołem, to cos tak dziwnie trzeszczy, w środe łożysko do wymiany i zobaczymy

[ Dodano: 25 Mar 2010 01:52 ]
już wszystko jasne- łożysko po stronie kierowcy z przodu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 488 gości