Prędkościomierz mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

david90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 19:41
Lokalizacja: Krosno

Prędkościomierz mk3

Post autor: david90 » sob mar 20, 2010 10:12

witam,
który pin odpowiada za prędkościomierz w liczniku mk3? raz działa, raz nie działa, zalezy jak wtyczke wepnę i pochodzi chwile i zonk. jak przygrzmoce w deske od góry to na chwile pokazuje predkosc. I pytanko który pin odpowiada za impuls od tej kostki która do skrzyni jest wpięta.



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » sob mar 20, 2010 10:18




Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

Post autor: palio » sob mar 20, 2010 10:25

:bigok:
W mojej Golfinie też miałem problem z prędkościomierzem. Żaden magik mechanik czy elektromechanik nie potrafił sobie z tym poradzić. I ciągle mnie to wk...o :grrr: .
Raz działał raz nie. Nie powiem Ci kolego który pin za to odpowiada bo tego nie sprawdzałem. Wkurzyłem się na ten licznik i kupiłem drugi :grin: ( różnica między starym a nowym to taka, że ten nowy ma białe zegary, oraz różnica prędkości max : stary był do 200km/h a nowy jest do 220km/h). Na razie wszystko działa i wygląda mi na to, że stery licznik był walnięty :grin: .
Pozdro.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 871
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » sob mar 20, 2010 15:36

Jak uderzasz z góry i licznik zaczyna działać to wina leży na pewno po stronie licznika. Obstawiam zimny lut przy jakimś elemencie elektronicznym wewnątrz licznika. Szwagier tak miał w Cordobie (podobna budowa licznika). Jak walnął w deskę z góry to licznik działał do czasu gdy nie najechał na jakaś nierówność. Rozkręciłem licznik i okazało się, ze kradł się zimny lut przy takim dość dużym (chyba) tranzystorze. Rozkręć licznik i przyjrzyj się wszystkim lutom, czy przypadkiem któryś nie jest pęknięty.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 430 gości