jak przedłużyć amortyzatory w golf mk2

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

diagonale
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Wrocław

jak przedłużyć amortyzatory w golf mk2

Post autor: diagonale » czw mar 18, 2010 01:48

Witam. Szukam rozwiązań. Golf 2 1.6 diesel.

Chcę przedłużyć amortyzatory (mts technik gwintowane) o ok. 10 cm, poniważ są od standardowych o 6 cm krótsze przy maksymalnej możliwej długości, a samochód zamierzam podnieść od 2 do 4 cm ponad wysokość fabryczną.
Założenie (powód) jest takie:
1) przedłużam amory gwintowane o 10 cm, czyli mam 4 cm zapasu ponad fabryczną wysokość
2) wstawiam na tył felgi 16 na dystansach 25mm z oponami 245/45/16 i do tego właśnie potrzebna mi możliwość podwyższenia auta - nie trzeba klepać nadkoli, a zimą można obniżyć do standardowych kół, wystarczy poszerzyć błotniki - dodatkowy efekt szerokości
3) to samo z przodu. dystanse 15mm, opony 215/40/16, poszerzone błotniki. z przodem będzie większy problem, ponieważ tu amortyzatory pływają.

Jeżeli ktoś przedłużał amory, albo ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.

diagonale@o2.pl lub wpis do tematu. pozdrawiam. krzysiek

p.s.
nie jestem futurystą. widziałem golfa z przedłużonymi gwintowanymi amorami, ale niestety nie mam już kontaktu z pacjentem który znalazł dobry sposób na przedłużkę. szukam więc tu i liczę na to, że ktoś z was już to uskutecznił



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw mar 18, 2010 09:14

watpie ze to przedluzysz i pytanie po co?! dla mnie totalna glupota... utrata gwarancji i bezpieczenstwa


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » czw mar 18, 2010 11:32

diagonale, kolego raczej nie przedłużysz i poco ci to :crazy:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw mar 18, 2010 11:39

jak przedłużyć amortyzatory w golf mk2
Kupić Golfa Country, wtedy na pewno nic nie będzie obcierało :helm:
diagonale pisze:niestety nie mam już kontaktu z pacjentem który znalazł dobry sposób na przedłużkę.
Może właśnie dlatego, że zrobił takie "cudo" :helm:
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 11:40 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » czw mar 18, 2010 11:46

Jeśli zawieszenie byś tak podniósł to byś miał auto do terenowej jazdy, ogromne przestrzenie pomiędzy kołem a nadkolem.

I w ogóle co to za rozmiar 245/45R16 do golfa, felga twoja ma z 10 cali szerokości i chcesz bez naciągu jakiegokolwiek chyba zrobić by chronić ranty. Sama opona podniesie ci auto o około 2,5 cm bo koła jest ogólnie wyższe o 5 cm ori przewidzianego przez producenta rozmiaru. Idealnym rozmiarem by było 245/35R16 jeśli już tak szerokie muszą być.

Jeśli chcesz tak wysoko mieć to jak piszą wyżej, trzeba było Golfa Country szukać, tylko że tam trzeba wszystkie 4 koła najlepiej tego samego obwodu by nie uszkodzić mechanizmów napędu.
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 11:47 przez 1 6 D, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości