VW Golf 4 problem z wycieraczkami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

VW Golf 4 problem z wycieraczkami

Post autor: sebic » pn mar 15, 2010 17:44

W VW Golf 4 same włączają się wycieraczki (gdy nie pada deszcz), zastanawiam się co może być tego przyczyną: czujniki deszczu, przekaźnik czy może przełącznik zespolony? Po kilku "odpaleniach" błąd znika, jak się "coś ustablizuje", ale wystarczy przetrzeć szyby i problem powraca. Zna ktoś rozwiązanie?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pn mar 15, 2010 17:51

Jak masz wyłączone wycieraczki to czujnik nie działa, bo czujnik działa tylko po jednokrotnym pstryknięciu do góry, a jeśli masz włączone na raz i dostanie czujnik trochę wilgoci to się włączają. Więc jak nie pada to miej wyłączone....
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 17:52 przez poolak2006, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sebic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: sebic » śr mar 17, 2010 10:29

poolak2006 pisze:Jak masz wyłączone wycieraczki to czujnik nie działa, bo czujnik działa tylko po jednokrotnym pstryknięciu do góry, a jeśli masz włączone na raz i dostanie czujnik trochę wilgoci to się włączają. Więc jak nie pada to miej wyłączone....
Gdyby było to tak proste nie zawracałbym głowy ludziom. Niestety nawet gdy są w pozycji wyłączone coś powoduje że one same się włączają. Na innym forum ktoś napisał mi, że "(..) miał już ktoś taki kiedyś problem. między czujnikiem a szybą była wilgoc, po wysuszeniu twierdził ze problem ustał". Auto mam niedługo, więc trudno powiedzieć, może ktoś ma rację trzeba poczekać aż się same osuszą, z drugiej strony chciałbym usunąć usterkę bo denerwujące jest jak same co chwile włączają się wycieraczki i trą o zazwyczaj suchą szybę. Macie Panowie inne pomysły rozwiązania problemu? ewentualnie może ktoś mi doradzi jak dobrać się do tych czujników? Wiem, że są na przedniej szybie cztery na dole, poniżej deski rodzielczej.
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 10:30 przez sebic, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr mar 17, 2010 10:59

sebic, moim zdaniem przy wyłączonych na manetce wycieraczkach nie powinny Ci się właczać i szukałbym problemu w manetce wycieraczek


Obrazek

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » śr mar 17, 2010 14:21

feniks79 pisze:sebic, moim zdaniem przy wyłączonych na manetce wycieraczkach nie powinny Ci się właczać i szukałbym problemu w manetce wycieraczek
Dokładnie najpierw sprawdź to bo może po dziurach coś zaczyna stykać i się włączają. Jak są wyłączone to po mojemu czujnik nie może ich włączyć.



Awatar użytkownika
sebic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 08, 2010 13:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: sebic » pt lip 16, 2010 13:09

W końcu się udało, problem zniknął po wymianie przekaźnika 4B0 955 531 A za 20 zł kupionego na allegro, znajdującego się pod kierownicą, wystarczy tylko ściągnąć plastiki, wymienić przekaźnik i wycieraczki można wyłączyć. :bajer: :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości