Golf 2 GT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Golf 2 GT

Post autor: robal264 » ndz mar 26, 2006 23:57

Czesc, chce wymienic lozysko oporowe i w zwiazku z tym mam pytanko: czy jest jakas specjalna filozofia, aby wyjac skrzynie biegow i po wymianie wlozyc ja z powrotem??:) po prostu czy trzeba duzo sie przy tym nagimnastykowac??:)



z gory dziekuje za odpowiedzi:)


pozdro


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn mar 27, 2006 00:08

najpierw wyjmij skrzynie bo jest kilka rodzaji i niewiadomo jakie lozysko potrzebujesz.a gimnastyki dla mechanika to na 6 godzin napewno jak nic,jak dla kogos kto jeszcze tego nie robil to wspolczuje,jasne ze mozesz to zrobic ale wlozyc skrzynie to we dwoch napewno.czy filozofia hmmm musisz wszystkie ciegna odlaczyc rozrusznik (ODLACZ AKUMULATOR!!)jeden przegob chyba trzeba rozkrecic a drogi wyjdzie z poloska(o ile dobrze pamietam)umnie mechanicy wolaja 150 za robote mysle ze jak znasz jakiegos to lepiej dac z 80 -100 i odpuscic sobie ale jak samemu zrobisz to jaka satysfakcja :bigok: aha i mozesz miec symering do wymiany w skrzyni od strony silnika popatrz dobrze na niego czy nie warto go odrazu zmienic.nie mowiac o tarczy czy docisku:)



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » pn mar 27, 2006 00:44

no wlasnie ze nie mam mechanika ktory by mi to jakos w miare tanio zrobil w chce sie za to zabrac bo akurat mam przeguby do wymiany wiec jak robic to juz sysko na raz i konkretnie, dzieki za pomoc :pub: cos napewno wymysle :)


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Mark_H
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2006 10:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Mark_H » pn mar 27, 2006 15:02

dobrze jest maksymalnie obniżyć silnik najlepiej użyć do tego lewarka (żaby) musisz pamiętać żeby odpiąć dolny wąż od pompy wodnej bo jak opuszczasz silnik wtedy napima się i to dość mocno ja u siebie odkręcałem dłuższą półośke wteby jest dużo łatwiej wepchnąć skrzynie na swojemiejsce w golfie skrzynia wychodzi dosyć cięzko musisz ja delikatnie odsunąć od silnika i starać się odrazu ciągnąc ją na dół zeby nie zaparła sie o podłużnice musisz uważać bo na podłużnicy idzie kabel od pompy hamulcowej i łatwo rozwalić go skrzynią a i jeszcze warto odręcić przednią poduszkeod silnika ona trzyma sie na tych samych srubach co rozrusznik. Ja jak wymieniałem skrzynie u siebie to zeszło mi z tym jakieś 5 do 6 godzin. życze powodzenia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości