Częsty problem z odpalaniem..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mariod87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 09, 2010 21:21
Lokalizacja: Limanowa

Częsty problem z odpalaniem..

Post autor: mariod87 » wt mar 09, 2010 21:57

witam wszystkich..mam taki mały problem..otusz mam Golfa MK4 1.8 turbo ..Ogulnie mam problem z odpalaniem... podam przykład np. miałem juz kilka takich sytuacji odpale normalnie auto jade np.do miasta przyjezdzam na miejsce i normalnie gasze auto.Kiedy wracam np.po godzinie auto nie moze odpalic zero reakcji mozna by było kręcic i kręcic ale nie odpali jak by go coś odcieło.i kiedy wracam np.po 1.5 godzinie prubowac ponownie zapalic.Auto odpala bez zadnego zazutu,troche śmieszne co nie.i niemam pojęcia co to moze byc.Jezeli wiecie lub podejzewacie co to moze byc to napiszcie czekam DZIĘKI



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt mar 09, 2010 22:00

jak nie odpala to sprawdź czy pompa paliwa chodzi (jak nie to sprawdź czy dochodzi do niej prąd)...później można sprawdzić czy jest iskra... może jest jakieś odcięcie które szwankuje albo immo nawala ??



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » śr mar 10, 2010 08:24

proponuje podpiąć sie pod vag może tylko czujnik temp lub czujnik halla w bloku jest walniety


Obrazek

Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » śr mar 10, 2010 18:56

polecam jednak vag, miałem podobny przypadek w a3 1.8T i winowajcą był czujnik położenia wału. Autko chodziło normalnie , jak się zgasiło to na ciepłym już nie zapalił. Dopiero po jakimś czasie zapalał. Także doradzam diagnostykę bo w ciemno to możemy zgadywać.


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Dark_Ares
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob lip 18, 2009 20:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Dark_Ares » śr mar 10, 2010 19:39

u mnie coś podobnego było,wymieniłem sondy i problem zniknął,przynajmniej u mnie tak było,też może być problem w cewce,jak silnik jest nagrzany to OK,jak postoje to nabiera wilgoci,może być od tego



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » czw mar 11, 2010 00:20

jeson pisze:proponuje podpiąć sie pod vag może tylko czujnik temp lub czujnik halla w bloku jest walniety
mishabest pisze:polecam jednak vag, miałem podobny przypadek w a3 1.8T i winowajcą był czujnik położenia wału. Autko chodziło normalnie , jak się zgasiło to na ciepłym już nie zapalił. Dopiero po jakimś czasie zapalał. Także doradzam diagnostykę bo w ciemno to możemy zgadywać.
Potwierdzam koledzy, co prawda u mnie inny silnik, ale zasada działania czujnika położenia wału taka sama, u mnie właśnie to było przyczną. Najpierw zdarzało się rzadko, lecz później jak już całkiem padał to gasł przy dojeżdzaniu do skrzyżowań, następnie problem z odpaleniem oraz muliło go przy dodawaniu gazu, jak na odpiętej przepływce...



energit25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 16, 2008 12:37
Lokalizacja: Katowice

Post autor: energit25 » pt mar 12, 2010 19:22

A ja w tej sytuacji włączam 1 bieg i pcham auto zeby tylko obróciło mi wałem raz i pozniej juz normalna reakcja ... odpala od kopa :grin:



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt mar 12, 2010 19:26

czujnik wału g28 albo immo, vag pokaże.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 409 gości