Swiecenie kontrolki ESP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sajmon9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:16
Lokalizacja: okolice OGL :D

Swiecenie kontrolki ESP

Post autor: Sajmon9 » śr mar 10, 2010 19:14

Witam!

Bez żadnej przyczyny podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka od ESP, próbowałem ja włączać i wyłączać za pomocą przycisku ESP lecz to nie pomagało...zajechałem do domu zgasiłem i zapaliłem samochód i do teraz wszystko jest ok, problem znikł. Trochę dziwne... Co mogło być tego przyczyną? Jutro rano jadę do pracy to zobaczę czy problem się powtórzy.

1.9 tDI 101 koni 2001r

PS. Czy jest jakaś osobna kontrolka która informuje nas o konieczności wymianie klocków hamulcowych?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr mar 10, 2010 19:20

system złapał błąd...wtedy kontrolka nie zgaśnie dopóki nie wyłączy się zapłonem. Jak problem będzie się powtarzał to trzeba podpiąć pod kompa i zobaczyć o co chodzi. Kontrolka nie ma nic wspólnego z wymianą klocków.

[ Dodano: 10 Mar 2010 18:20 ]
Sajmon9 pisze:Czy jest jakaś osobna kontrolka która informuje nas o konieczności wymianie klocków hamulcowych?
zależy od wersji... ale ogólnie były takie



Awatar użytkownika
Sajmon9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:16
Lokalizacja: okolice OGL :D

Post autor: Sajmon9 » śr mar 10, 2010 19:26

system złapał błąd...wtedy kontrolka nie zgaśnie dopóki nie wyłączy się zapłonem. Jak problem będzie się powtarzał to trzeba podpiąć pod kompa i zobaczyć o co chodzi. Kontrolka nie ma nic wspólnego z wymianą klocków.
Jutro napiszę czy problem się powtórzy.



slaveus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:34
Lokalizacja: Starogard

esp

Post autor: slaveus » czw mar 11, 2010 18:44

hej, mam dokładnie to samo, włącza się lampka esp i nie mogę jej wyłączyć przyciskiem, włącza się albo przy uruchamianiu silnika albo już w trakcie jazdy, a czasem jest ok i działa jak trzeba, co to może być za usterka? a jeszcze jeden fakt, zaczęło się to dziać po wizycie w myjni, myślicie że to ma jakiś związek ?
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 18:45 przez slaveus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sajmon9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:16
Lokalizacja: okolice OGL :D

Post autor: Sajmon9 » czw mar 11, 2010 20:25

hej, mam dokładnie to samo, włącza się lampka esp i nie mogę jej wyłączyć przyciskiem, włącza się albo przy uruchamianiu silnika albo już w trakcie jazdy, a czasem jest ok i działa jak trzeba, co to może być za usterka? a jeszcze jeden fakt, zaczęło się to dziać po wizycie w myjni, myślicie że to ma jakiś związek ?
Mi się zaświeciła tez na jakiś czas w styczniu jak bylem zmuszony wjechać lewym kołem w dość wysoki śnieg, przejechałem z 500m i było ok, wiec pewnie śnieg naleciał w czujnik, a tobie jakimś cudem woda się dostała.

Co do mojego wczorajszego błędu z tą kontrolką to dzisiaj było ok, zrobiłem dziś ok 80km i ani razu się nie zapaliła, wiec tak jak pisał Qto pewnie komputer wywalił jakis dziwny błąd i po wl i wyl zapłonu jest ok :)

[ Dodano: 12 Mar 2010 16:28 ]
Witam ponownie. Problem z tą kontrolką powtórzył sie dzis znowu... zauważyłem ze kontrolka zapala się podczas ostrzejszego hamowania, gdy następuje mocne przeciążenie samochodu. Po wł i wył silnika znów gaśnie... co może być tego przyczyna ?
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 20:25 przez Sajmon9, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt mar 12, 2010 19:06

Najpewniejszą odpowiedź da podłączenie pod kompa...z tym że myślę że błąd nie jest zapisywany w sterowniku i trzeba by jeździć z kompem podłączonym żeby wyczaić o co chodzi. Sam mam podobny problem od dwóch lat. Kontrolka zapala się u mnie wyłącznie przy hamowaniu przy bardzo małych prędkościach (przeważnie jak parkuję)... Wymieniłem włącznik świateł stopu i poprawiłem połączenia przy czujniku ESP, po tych zabiegach kontrolka zapala się raz na miesiąc, może dwa...wcześniej potrafiła się zapalać kilka razy dziennie.
Po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu kontrolka gaśnie a komp nie pokazuje błędu...



kosynier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr sie 13, 2008 22:42
Lokalizacja: ZIEMIA

Post autor: kosynier » pt mar 12, 2010 20:28

czujnik hamulca przy pedale hamulca siada.



Awatar użytkownika
Sajmon9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:16
Lokalizacja: okolice OGL :D

Post autor: Sajmon9 » pt mar 12, 2010 22:29

Teraz wyjechałem trochę pobawić się z tym hamulcem, jeździłem i rożnie hamowałem, wszystko było OK. Dziwne trochę :chytry:



kosynier
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr sie 13, 2008 22:42
Lokalizacja: ZIEMIA

Post autor: kosynier » pt mar 12, 2010 23:02

u mnie pomogło poruszanie włącznikiem świateł stopu który znajduje się koło hamulca nożnego ,włożyłem rekę przy pedale hamulca i poruszałem tym dzyndzelkiem co włacza swiatła lub poprostu trzeba go wymienic koszt około 70zł.i trzeba wtedy uważac jak się swieci ESP bo moga niedziałac swiatła stopu.



drozdzuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt mar 12, 2010 22:59
Lokalizacja: Sz-n

Post autor: drozdzuu » pt mar 12, 2010 23:08

Miałem ten sam problem. Przyczyną był czujnik świateł stop nad pedałem hamulca. Najgorsze było to że na rynku jest pewna partia wadliwych tych produktów. Zanim znalazłem dobry taki czujnik, tzn sprawny, to wsadziłem trzy które były zepsute. pierwsze dwa to były zamienniki ale kolejne to juz w serwisie vw i też dopiero tam drugi działał prawidłowo. proponuje go wyjąć i sprawdzić woltomierzem czy jest przejście. Pozdro



Awatar użytkownika
Sajmon9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:16
Lokalizacja: okolice OGL :D

Post autor: Sajmon9 » pt mar 12, 2010 23:15

ok dzięki jutro będę dłubał :bigok:



slaveus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 20:34
Lokalizacja: Starogard

Post autor: slaveus » sob mar 13, 2010 00:16

słuchajcie czy zamiast wymieniać ten czujnik przyspieszenia poprzecznego można wsadzić ten nowszy rodzaj czujnika czyli Duosensor?



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » sob mar 13, 2010 10:19

Moim skromnym zdaniem kontrolka ESP nie jest chyba połączona z kontrolką świec żarowych.... kontrolka ta ( świece żarowe ) podpięta jest pod kilka obwodów... po pierwsze świece żarowe... po drugie czujnik świateł stop... po trzecie ponoć pod pompowtryski w samochodach wyposażonych w takowe... jeszcze słyszałem o walnientych żarówkach w światłach stop... U mnie podczas uszkodzenia czujnika w pedale hamulca po krótkiej jeździe zapalała się kontrolka świec i czasami ESP.... ale to nie było regułą... Wjęc nie wiem czy zapalanie się samego ESP jest oznaką uszkodzenia czujnika w pedale hamulca. To tyle..... pozdrawiamm wszystkich.


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

marko22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 03, 2008 15:00
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: marko22 » sob mar 13, 2010 10:53

Przy walniętym czujniku stopu lub wadliwych żarówek czy świec to raczej świeci się kontrolka EPC nie ESP.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości