Wyzerowanie licznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr mar 10, 2010 14:52

tylko pytanie czy mowa o wskazaniach komputera czy o zegarku i przebiegu ?? ...jak o tym pierwszym to proponuje poczytać instrukcje (wskazania kompa kasują się po 2h postoju) a jak o tym drugim to najprawdopodobniej aku padaka.



olas_zet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 10, 2010 13:11
Lokalizacja: Wa-wa, Toruń
Kontakt:

Post autor: olas_zet » śr mar 10, 2010 16:38

Qto pisze:tylko pytanie czy mowa o wskazaniach komputera czy o zegarku i przebiegu ?? ...jak o tym pierwszym to proponuje poczytać instrukcje (wskazania kompa kasują się po 2h postoju) a jak o tym drugim to najprawdopodobniej aku padaka.
Dzięki za informację, niestety instrukcji nie mam i nie czytałem. Swoją drogą to jednak dla mnie trochę dziwne, przecież można by to robić "resetem" - a tu po dłuższym postoju średnie wartości w łeb, trzeba sobie zapisywać żeby np. średnią spalania z tygodnia zrobić (w Mondeo kasuje się dopiero po przytrzymaniu resetu)
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 17:14 przez olas_zet, łącznie zmieniany 1 raz.



pestekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 18:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pestekk » śr mar 10, 2010 16:51

jeżeli chodzi o zerowanie liczników i zegara, to sprawdź bezpiecznik. U mnie w mk3 jak wyjąłem kluczyk, to wyłączał się cały licznik, natomiast po włożeniu kluczyka, licznik włączał się ale wszystko było wyzerowane. Wymiana przpalonego bezpiecznika pomogła. Z tego co pamiętam odpowiadał on właśnie za licznik, światło w środku, zapalniczkę i centralny.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr mar 10, 2010 18:05

olas_zet pisze:Swoją drogą to jednak dla mnie trochę dziwne, przecież można by to robić "resetem" - a tu po dłuższym postoju średnie wartości w łeb, trzeba sobie zapisywać żeby np. średnią spalania z tygodnia zrobić (w Mondeo kasuje się dopiero po przytrzymaniu resetu)
dokonywane są dwa pomiary : "1" który kasuje się po 2h godzinach postoju i "2" który kasuje się przytrzymaniem przycisku reset...przełączanie pomiędzy pomiarami przez krótkie naciśniecie przycisku reset :bigok:

[ Dodano: 10 Mar 2010 17:06 ]
a instrukcje w sieci dopaść to nie problem



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » śr mar 10, 2010 18:47

olas_zet napisał/a"Swoją drogą to jednak dla mnie trochę dziwne, przecież można by to robić "resetem" - a tu po dłuższym postoju średnie wartości w łeb, trzeba sobie zapisywać żeby np. średnią spalania z tygodnia zrobić "


Sluchaj, ogolnie masz 2 pomiary. Zapewne mowisz o tym pierwszym, że Ci sie po jakimś postoju zeruje? :chytry: ... To Normalne! Ale nie oznacza,że kilometry i spalanie sie nie dodaje.
Zatem "2" program Ci wszystko podlicza. spalanie/km/czas...
Zrób tak: odpal->zresetuj sobie program 1 i program 2. (aby przejsc do programu 2... naciskasz reset, szybkim ruchem) i tam masz całą kumulacje kilometrow póki nie zresetujesz. Jednym normalnym kliknieciem na RESET przechodzisz.
"Pobaw" sie troche, tak jak Ci mówie a załapiesz o co chodzi,a kartka i dlugopis nie bedą Ci do niczego potrzebne :bigok:
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 18:50 przez Progresywny, łącznie zmieniany 2 razy.



olas_zet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 10, 2010 13:11
Lokalizacja: Wa-wa, Toruń
Kontakt:

Post autor: olas_zet » czw mar 11, 2010 20:36

Dzięki bardzo, wszystko hula jak należy.



Andrusza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 16, 2010 20:19
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Andrusza » sob mar 20, 2010 22:43

Dzięki za podpowiedz to jest wina akumulatora byłem u elektryka .Wymieniłem akumulator na razie jest ok. Ale może ktoś miał problem z gaśnięciem jak się rozgrzeje to gaśnie nawet przy zmianie biegów, elektryk powiedział że to jest od złego paliwa brudzi się przepustnica i nie ma możliwości żeby to wyeliminować, będzie się powtarzać czy jest to prawda. Czekam na pomoc



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz mar 21, 2010 01:59

To oczywiście jest możliwe, gdy pechowo Kolega zatankował jakieś :-# . Wymagałoby to spuszczenia paliwa, wymiany filtra i czyszczenia baku.
Nie jest to natomiast normą, bo większość benzynowców miałaby problemy.
Jednak jak elektryk to ocenił, podłączał VAG-a, czy "na oko"?



Andrusza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 16, 2010 20:19
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Andrusza » wt kwie 06, 2010 19:43

Elektryk stwierdził podłączając go pod komputer, że to jest wina nagaru który zbiera się. I to powoduje gaśnięcie silnika gdy się rozgrzeje.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » śr kwie 07, 2010 07:35

Andrusza pisze:od złego paliwa brudzi się przepustnica i nie ma możliwości żeby to wyeliminować
czegoś tu nie zrozumiałem jak paliwo do przepustnicy się dostaje :chytry:
a tak na poważnie masz w FAQ jak przeczyścić przepustnicę (od tego należy zacząć), zaadoptować i cieszyć się jazdą.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42114
co do wyeliminowania nagaru w przepustnicy - najwyraźniej masz przedmuchy na korku oleju i tą rurką małą dostaje Ci się nagar do przepustnicy. Możesz na 3 sposoby wyeliminować problem: zaślepić wężyk idący od korka - zrobić taki ala Oil Catch Tank, zostawić jak jest i czyścić przpustnicę co kilkadziesiąt tysięcy km, bądź masz większe przedmuchy i dopóki się nie uporasz z tym często będziesz czyścił przepustnicę.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 369 gości