Ubywający płyn chłdniczy czesc 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » pn mar 08, 2010 21:58

grizzly83 pisze:mam climatronic wiec ile moze mnie to kosztowac ???
jeśli nagrzewnia faktycznie by ciekła? - sam koszt nagrzewnicy - allegro ok 250-300, spuszczenie i nabicie klimy 100 i wymiana (to dasz radę sam)

[ Dodano: Pon Mar 08, 2010 9:01 pm ]
można oczywiście rozbierać nagrzewnice i wymienić samą nagrzewniczkę w środku - zejdziesz wtedy z kosztu o połowę



Awatar użytkownika
golf10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw lis 01, 2007 12:28
Lokalizacja: polska-TORUŃ

Post autor: golf10 » pn mar 08, 2010 22:13

To nie jest duży wyciek.Włóż rękę jak najbliżej nawiewu przy nogach.Jeżeli będzie wyciek to poczujesz bo slodka konsystencja pozostanie na wykladzinie.
Przy wycieku z nagrzewnicy -silnik lekko nagrzany plus wlączenie nadmuchu powinno spowodować lekkie zaparowanie szyb.To zależy od ilości wycieku.
Proponuje jednak przejechać ręką po przewodach w komorze silnika.Czasami pocą się węże od wewnętrznej strony ,niewidoczne dla oka z zewnątrz.


GRUPA KUJAWSKO-POMORSKA[url=http://img236.imageshack.us/my.php?image=dsc03271vg6.jpg][img=http://img236.imageshack.us/img236/778/dsc03271vg6.th.jpg][/url]
Najstarszy zgred na forum

grizzly83

Post autor: grizzly83 » pn mar 15, 2010 10:47

Witam ponownie
Mój przypadek jest bardzo dziwny , opis poniżej.
Okazało się , że uszczelka pod głowicą była walnięta , więc wymieniłem ją . Po 2 dniach płyn znowu zaczął ubywac. :crazy:
Dolałem płynu , przejechałem 800km i co zobaczyłem.... w zbiorniczku płynu chłodniczego pojawiła sie niewielka ilośc oleju :crazy: dodam , ze wczesniej tego nie bylo tylko sam plyn chlodniczy ubywal.
Pytanie , co to może byc tym razem ???? czy mozliwe ze mechanik zle zlozyl silnik po wymianie uszczelki??? ( bo juz po 2 dniach plyn zlecial caly ... ) , jesli tak to skad olej w plynie chlodniczym ????
Jesli patrzac negatywnie i glowica jest peknieta to jakim cudem wczesniej byla cala ???? plyn ubywal przez walnieta uszczelke do komory spalania wiec jakim cudem teraz nagle wyszlo ze olej wpada do plynu ... , czy mozliwe ze to znowu przez tą uszczelke ???
Czekam na jakies info od Was bo juz nie wiem za co sie b rac przy tym silniku.... .

[ Dodano: 15 Mar 2010 13:06 ]
Właśnie dowiedziałem się , że mój silnik posiada podgrzewacz oleju
Pierwsze słyszę o czyms takim , moze mi ktos rozjasnic o co chodzi ? poza tym czy jest mozliwe ze tam moze byc wyciek plynu ???
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 14:07 przez grizzly83, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luis-22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:48
Lokalizacja: Płońsk [WPN]

Post autor: luis-22 » pn mar 15, 2010 18:27

Jeśli masz nie gładką powierzchnie głowicy to może ona nie dociskać równomiernie uszczelki do głowicy.
Jeśli pojawiła się nieszczelność pomiędzy kanałami wodnymi a kanałem olejowym doprowadzającym olej pod ciśnieniem do głowicy to może on się tamtędy przedostawać do układu chłodzenia.

Moja rada. zdejmij głowicę i daj ją do sprawdzenia, jeśli dobra to splanować, dołożyć nową i dobrą jakościowo uszczelkę pod głowicę i śmigać dalej.


:cady: [url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/11964][img]http://www.motostat.pl/user_images/11964/icon4.png[/img][/url] :mk3:

greg

Post autor: greg » pn mar 15, 2010 22:19

grizzly83 pisze:poza tym czy jest mozliwe ze tam moze byc wyciek plynu ???
tak - jeśli mechanik wział wiertarke i przewiercił podgrzewacz ze płyn wlatuje do oleju a potem zaślepił otwór na zewnątrz



grizzly83

Post autor: grizzly83 » pn mar 15, 2010 23:23

Witam
Podsumowując głowica po planowaniu już jest , uszczelka nowa , nie kopci na biało więc ta sprawa jest już zamknięta .
Sprawdziłem nagrzewnicę - jest OK ( brak wycieku płynu )
Sprawdziłem silnik z zewnątrz - brak wycieku na zewnątrz silnika .
Jedynie co mnie zastanawia to ten podgrzewacz , sprawdzę go na dniach , może ma mikro pęknięcie od środka i tamtędy przedostaj się olej/płyn.
Co jeszcze może byc powodem utraty płynu chłodniczego ????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości