[AAZ] wymieniłem sprzęgło i zaczeło ślizgać :/

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 07, 2010 23:21

mateusz_kajtek pisze:bedziemy sprawdzac w poniedziałek, jesli okaże sie ok, to co masz na myśli pisząc "sprzęgło do poprawki"?
To mam na myśli,że wtedy tylko w samym sprzęgle trzeba szukać przyczyny,bo na razie można jaszcze liczyć na to,że obejdzie się bez zdejmowania skrzynki :wink:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » śr mar 10, 2010 22:13

dzięki chłopaki za pomocne rady każdu z Was miał po części racji, bo co prawda tarcza wygląda jak nowa ze sklepu, jest gruba (praktycznie wcale nie zdarta) i wygląda na prostą ale jest z nią coś nie tak, do dziś nie wimy co, pocztąkowo zmienialiśmy i docisk i koło zamachowe i mimo tego wciąż tarcza sie ślizgała, wkońcu zmieniliśmy wczoraj (wyglądającą na bardzo dobrą) tarczę na moją starą (w kiepskim stanie już dość cieńka, żużyta, zjechana) i jak ręką odjął.... Aż nie chciało mi sie wierzyć gdyż stan mojej starej tarczy wręcz opłakany (bez przesady z mojej strony) i mimo to na niej nic nie slizga a wcześniej na niemalże nowej tarczy ślizgało... w piątek (bede miał dzień wolnego) dodam fotkę tej tarczy na której sprzęglo ślizgało to sami ocenicie jak wygląda ;)
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 22:32 przez mateusz_kajtek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw mar 11, 2010 00:28

Kupowałeś może nową linkę z samoregulatorem

Pewnie się rozhartowała i straciła swoje parametry ,u mnie tak było i tylko pół docisku i tarczy było ok


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » czw mar 11, 2010 07:21

grandi pisze:Kupowałeś może nową linkę z samoregulatorem
nie no linka działa to po co nowa? po za tym mam jeszcze zapasową, a nowa ponoc nie mało kosztuje...
grandi pisze:Pewnie się rozhartowała i straciła swoje parametry ,u mnie tak było
niewykluczone

[ Dodano: 14 Mar 2010 08:49 ]
a oto przyczyna moich problemów :)

Obrazek

na zdjęciu moze tak bardzo tego nie widać ale nacięcia w tarczy sa naprawde głębokie, tarcza jest gruba, można by powiedzieć że wyglada jak nowa, ale tylko wygląda :/

[ Dodano: 14 Mar 2010 08:51 ]
dodam jeszcze tylko że tarcza jest firmy LUK


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Zapfen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 11, 2008 15:05
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: [AAZ] wymieniłem sprzęgło i zaczeło ślizgać :/

Post autor: Zapfen » ndz gru 05, 2010 01:34

hehe sprostuje... kolego, skrzynie są seryjnie montowane, co ciekawe mają te same dociski i łożyska... ale tarcze sprzęgłowe mają inne odsadzenie :D, dlatego ci sie slizgał :)), a przy okazji pamiętasz może nr sprzęgła do ATH??


Pierwszy VW - Golf III (sprzedany)
Drugi VW - Passat B5
Trzeci VW - Golf IV (sprzedany)
Czwarty VW - Passat B6

VWDrwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 22, 2012 20:38
Lokalizacja: Katowice/Łaziska Górne

[AAZ] wymieniłem sprzęgło i zaczeło ślizgać :/

Post autor: VWDrwal » pn paź 06, 2014 14:54

Witam,Mam ten sam problem jaka tarcza do ATH a jak CHD



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

[AAZ] wymieniłem sprzęgło i zaczeło ślizgać :/

Post autor: grandi » ndz paź 19, 2014 15:05

Skrzynia ath jest dłuższa przełożenia gł wałka dokładnie , saze że problem jest w tym że nie umiecie zamontować linki z samoregulatorem


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości