Kanapa z Jetty do Golfa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Kanapa z Jetty do Golfa

Post autor: tylny » sob mar 06, 2010 19:24

Cześć. Ile jest pracy z przystosowaniem kanapy z Jetty (4D) do Golfa (3D)? Co trzeba zrobić / zmienić zeby dało się to zamontować?


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » sob mar 06, 2010 20:12

czesci z Jetty do Golfa pasuja przez przerabiania a przynajmniej w wiekszosci.. mysle ze nie bedzie problemow z zamontowaniem



Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tylny » sob mar 06, 2010 20:27

Młody90, z tego co wiem to akurat kanapa nie pasuje, ale proszę jeszcze o opinię osoby które są "obeznane" w temacie. :helm:


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » sob mar 06, 2010 20:48

Młody90 pisze:czesci z Jetty do Golfa pasuja przez przerabiania a przynajmniej w wiekszosci.. mysle ze nie bedzie problemow z zamontowaniem
A ja jednak myślę, że to nie będzie takie proste..
O ile przednie fotele pasują P&P to tylna kanapa już nie..

W Golfie kanapa jest na zawiasach, które są przykręcone do podłogi, a w Jettcie jest na wcisk na drutach.
W Golfie oparcie tylne jest również na zawiasach, w Jettcie jest na blachach i drutach zaczepiane o blachę grodziową między kabiną a bagażnikiem.
tylny pisze:Ile jest pracy z przystosowaniem kanapy z Jetty (4D) do Golfa (3D)?
Od groma i ciut ciut..
Jeśli w tym Golfie kanapa jest niedzielona to można by ewentualnie pokombinować z przełożeniem gąbek (jeśli są wysiedziane) i tapicerki.
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 20:50 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tylny » sob mar 06, 2010 20:56

Kamel, tutaj akurat chodzi o podmianę zwykłej kanapy w moim Golfie na kanapę z zagłówkami i podłokietnikiem z Jetty.
No ale widzę, że chyba nie bardzo się to da zrobić. :blush:


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » sob mar 06, 2010 21:11

tylny pisze:Kamel, tutaj akurat chodzi o podmianę zwykłej kanapy w moim Golfie na kanapę z zagłówkami i podłokietnikiem z Jetty.
Jeśli chodzi o same zagłówki to nie powinno być problemu.
Spróbuj wymacać palcami mniej więcej miejsca, w których są powinny być zagłówki.
Powinny tam być otwory pod prowadnice.
Jeśli są to trzeba naciąć delikatnie tapicerkę oparcia i zamontować w nich te czarne plastikowe prowadnice zagłówków.
Jak miałem MK2 to akurat miałem już zagłówki, ale wcześniej w Passacie B2 sam dokładałem zagłówki i w oparciu były fabrycznie miejsca na prowadnice, chociaż zagłówków nie było.
Gdyby jednak nie było tych prowadnic to numer prowadnicy zagłówka w oparciu z MK2 to: 191 885 711A - cena w GETem - 52,50zł, potrzeba 4szt., więc wychodzi 210zł - wg mnie gra nie warta świeczki.

Jeśli natomiast chodzi o podłokietnik to już gorzej, bo w stelażu oparcia z Jetty są miejsca do mocowania podłokietnika, więc trzeba by było rozbebeszać oparcia z Jetty i Golfa i przerzucać bebechy..

A tak to mniej więcej wygląda (na górze Golf na dole Jetta):
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tylny » sob mar 06, 2010 21:31

Kamel, byłem wymacać kanapę ale prowadnic i wogóle żadnych oznak możliwości montażu zagłówków nie znalazłem :grrr:
Zostaje więc szukanie kanapy z podłokietnikiem, bo wg tego co piszesz to zagłówki są możliwe do zamontowania we własnym zakresie (jeżeli są prowadnice), a z podłokietnikiem raczej jest problem.
Dzięki za zaangażowanie w temacie :bigok:


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 457 gości