MK4 1.6 16v 77kw przerywający silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sps90pt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 23, 2009 09:44
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

MK4 1.6 16v 77kw przerywający silnik

Post autor: sps90pt » czw mar 04, 2010 03:35

Witam serdecznie mam problem gdy auto postoi np. przez weekend w deszczowe dni to po odpaleniu przerywa. trzeba zagrzac silnik następnie zgasic (tzn poczekac chwile cos w stylu odczekac az wilgoć odparuje) I mozna jechac. Problem jest w tym że zaczyna migac kontrolka silnika a po odparowaniu tego czegos świeci i gaśnie na następny dzień czy jakoś tak. Na kom. wyskakiwal błąd wypadanie zapłony 4 cylinder chyba. Kable i świece nowe?? Na co powinienem zwrócić uwage?? Mozliwe jest uszkodzenie kopułki??? Może inne propozycje!!


Narkotykom mówię stanowczo-raczej nie

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » czw mar 04, 2010 07:21

sps90pt pisze:Mozliwe jest uszkodzenie kopułki???
Możliwe. Dla pewności też wymień jak jeszcze tego nie robiłeś. Cewkę jeszcze bym obejrzał czy obudowa nie jest popękana bo z tego co wiem to w miarę częsta przypadłość w VW.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw mar 04, 2010 08:50

sps90pt pisze:Na co powinienem zwrócić uwage??
cewkę z modułem tak jak wyżej kolega napisał,
sps90pt pisze:Mozliwe jest uszkodzenie kopułki

kopułka i palec rozdielacza to nie w tych silnikach(jeśli o tym samym myślimy) :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
sps90pt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 23, 2009 09:44
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Post autor: sps90pt » ndz mar 14, 2010 18:37

Yuri,

Witam serdecznie słuchaj odpisałeśmi na mój problem

Witam serdecznie mam problem gdy auto postoi np. przez weekend w deszczowe dni to po odpaleniu przerywa. trzeba zagrzac silnik następnie zgasic (tzn poczekac chwile cos w stylu odczekac az wilgoć odparuje) I mozna jechac. Problem jest w tym że zaczyna migac kontrolka silnika a po odparowaniu tego czegos świeci i gaśnie na następny dzień czy jakoś tak. Na kom. wyskakiwal błąd wypadanie zapłony 4 cylinder chyba. Kable i świece nowe?? Na co powinienem zwrócić uwage?? Mozliwe jest uszkodzenie kopułki??? Może inne propozycje!!
Dzisiaj miałem tan sam problem apropo tak dużej wilgoci i zauważyłem że przebija iskra na 4 świecy ale tylko jak jest tenb problem i miga kontrolka po rozgrzaniu silnika i odparowaniu tego czegoś iskra juz nie przebuja a kontrolka tylko świeci. Masz może teraz bliższe wskazania czy dalej kopułka lub cewka?? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam Sebastian


Narkotykom mówię stanowczo-raczej nie

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » ndz mar 14, 2010 18:59

A to jeszcze tej kopułki nie wymieniłeś? :crazy: Kolego, ani kopułka, ani cewka to nie są jakieś strasznie drogie rzeczy więc po prostu je wymień. Skoro świece i kable masz OK, no to w zasadzie tylko to by zostało z takich podstawowych rzeczy.



Awatar użytkownika
sps90pt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 23, 2009 09:44
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Post autor: sps90pt » ndz mar 14, 2010 19:15

Nie mogę sie za to zabrać a błąd i problem dopiero teraz sie odezwał bo przez całą zime przy -miałem spokój a od piątku pada i wilgoci bardzo dużo. Wymienię to sam czy muszę oddać do mechanika??


Narkotykom mówię stanowczo-raczej nie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 302 gości