Pomocy !!!!!!! - potrzebny rozmiar oringu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Pomocy !!!!!!! - potrzebny rozmiar oringu

Post autor: kristo » pt mar 24, 2006 13:27

Proszę o pilną pomoc.
Jestem ustawiony z mechanikiem na wymianę uszczelki pod deklem zaworów i oringu przy ap. zapłonowym. Ponadto z drugiej strony tj przy pasku też mi sączy się olej. Wobec tego proszę o pilną pomoc jaki rozmiar oringu jest potrzebny. W sklepach twierdzą, że oringi nie są zkatalogowane wobec czego nie wiedzą jakie. Nie wiem też, czy przy pasku też jest oring, bo przecież mam wyciek.
Auto MK III prod. 1993, ABU 1,6
Bardzo proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt mar 24, 2006 16:08

W ETCE mam:
-oring pod aparat zaplonowy 42x4,5mm
-uszczelniacz walu (ten przy kole pasowym walka rozrzadu) 47x10mm (jezli to ci w ogole cieknie przez ten uszczelniacz a nie np spod pokrywy)
Na wszelki wypadek podaj dokladnie rok produkcji twojego silnika i jego kod to jeszcze sie upewnimy czy jakichs roznic nie bylo :
Pozdr :)



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn mar 27, 2006 10:37

Wielkie dzięki
W tej chwili mogę podać jedynie że jest to motor ABU 1,6 , auto jest z 1993 r. to silnik chyba też. Ale dzisiaj po powrocie z pracy postaram się sposać kod z silnika. Dla pewności czy chodzi o te nr po literach ABU. Jutro podam namiary. Naprawdę bardzo bardzo dziękuje.
Zauważyłem jeszcze jedno, mianowicie po zdjęciu dekla w starej uszczelce brakowało paru elementów z tych wew. "uszek z otworami", ale gdzie to k.....wa jest. Czyżby siedziało w środku, to chyba kicha. Wprawdzie jest to jakiś miękkie tworzywo, ale jnak dostanie się pod wałek !!!. Choć nic tam nie zauważyłem.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn mar 27, 2006 10:42

kristo pisze:Dla pewności czy chodzi o te nr po literach ABU.
Chodziło właśnie o to ABU :D


Obrazek

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn mar 27, 2006 11:53

Hej
W między czasie wysłałem żonę do garażu żeby jak najszybciej spisałama mi te nr, bo fachowcy czekają. Powiedziała mi, że na bloku (skąd ona zna takie wyrazy) z tyłu nad świecami są cyfry bez liter ABU natomist z przodu silnika nic niema bo zasłania kolektor z osłoną (boże co za słownictwo) jest tylko napis Germany (jeszcze jeden trudny wyraz) i jakić kółko też z liczbami, potem uszczekla pod głowicą i kolektor.
Wobec tego zastanawiam się gdzie tego szukać, czy treba skoczyć do kanału. Silnik teraz to już raczej napewno jest ABU. D tej pory szystkie części do ABU pasowały. :blush:



etczarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 03, 2005 07:30
Lokalizacja: jelenia góra

Post autor: etczarny » pn mar 27, 2006 13:06

W silniku ABU numer wraz z tymi literami zanajduje się z prawej strony silnika pomiędzy obudową termostatu a obudową sprzęgła, nabity jest na bloku. Stosunkowo cęzko odczytać.



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » wt mar 28, 2006 09:41

Hej
Mam ten numer - ABU 149512 dodam jeszcze raz poj. 1,6 rok prod. auta 1993.
Czekam na potwierdzenie rozmiarów oringów. Jeżeli mogę to proszę o odp. do godz. 15.00, ponieważ potem stawiam auto do mechanika. :roll:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 538 gości