CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » sob lut 20, 2010 12:10

Brat ma johnsona II przerabiane asc w Sinadzie i powiem szczerze, że tylko pozazdrościć. Ale ma i minusy... czasem utnie całkiem dobry sygnał (4 kreski) ... Sami to sprawdzaliśmy. na 25 kanale przez 4km miasta i d0bre 10 lasu ledwo ledwo sie słyszeliśmy.(bez asc) asc wycinało już po 8km lasu a podniesiony sq dawał rade jeszcze całkiem długo. (on ma do tego sirio carbonium na fiacie albea)


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob lut 20, 2010 12:16

wszystko zależy właśnie od szczegółu jak antena jest zamocowana, jak są filtry skręcone, jak ustawione jest asc :) albo za mocno asc dla niego skręcili albo kierunkową antenę ma i tak stanął samochodem że nie łapaliście się :) ogólnie dobre asc to bardzo dobra sprawa szczególnie w mieście sprawuje się bajerancko :bigok:



Awatar użytkownika
MaciekVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciekVW » sob lut 20, 2010 17:13

Panowie to ewentualnie co polecacie w podobnych pieniądzach tak żeby było w miare dobrze? Radio chce nowe bo musze miec fakture na to.


ObrazekObrazek

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » sob lut 20, 2010 20:04

Oby nie sunker. a reszta to prawie takie same parametry. President to MARKA a uniden to cena.(kompromis wybierz sam). ja bym bral johnego II z asc i sirio ml albo carbonium na dach. więcej nie potrzeba. a inne świecące jak choinki radia to juz dla wielbicieli szpanu moim zdaniem.
Pozdro :chytry:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pn lut 22, 2010 13:42

Bladeer1 pisze:Kupię jakiś zestaw CB z odczepianym przednim panelem do 500zł?
Nie sądzę. Jedyne w jakie jest na rynku w tej chwili to Albrecht AE6890. No i pytanie czy panel ma byc zdejmowany tylko przeciwkradzieżowo, czy tez ma byc funkcjonalny po zdjęciu?
Jakbys się decydował na tego Albrechta... to dobrze go sprawdź, bo pierwsze serie działaly bardzo fajnie, a potem coś "poprawili" i ogólnie kicha się zrobila. Nie wiem jak to teraz wygląda. Moze znowu jest dobrze.
enzo2211 pisze:Zdejmowany panel to tylko kolejny wynalazek o którego istnieniu zapomnisz po 3 dniach.
Nie wiem, jakie masz doświadczenia z takimi radiami.
Ja nie zapomniałem, mimo ze używam go już trochę dłuzej niz 3 dni. Ja mam przeciwkradzieżowy. Ten w Albrechcie jest w pełni uzywalny i jeśli się okaże, ze juz poprawili to co spsuli, to jest to świetne rozwiązanie gdy nie ma gdzie radia włozyć.



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » pn lut 22, 2010 15:01

Przyznam, że nie miałem okazji bawić się albrechtem. Mnie osobiście on nie podchodzi ale jak widziałem czym ten panel jest połączony z radiem :prayer: , to witki opadają. Ja jestem raczej zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań. ale skoro polecasz to spoko. Mnie to różnicy nie robi kto co ma w aucie. Grunt żeby dobrze i bezawaryjnie działało. I żeby właściciel był zadowolony. :bigok:
Pozdro :chytry:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pn lut 22, 2010 15:32

Wiem czym jest podłączony i moze nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie. Mimo to jest to jedyne rozwiązanie na rynku. Uwierz, w mk6 jest problem z miejscem na radio. Nawet na maluteńkie. Taki odłączany panel jest super rozwiązaniem.
W pierwszych wersjach tego Albrechta bardzo dobrze działało ASQ (IMHO, lepiej niz poprawione w Sinadzie ASC w Walkerze).
Potem coś "poprawili". Nie wiem jak jest teraz. Przestałem sie interesować tym radiem jak juz dorwałem swoje. Inna sprawa, że ja mam oczekiwania od radia zupełnie inne niż wiekszość pytających w tym wątku.



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » pn lut 22, 2010 17:27

Wiadomo, każdy ma inne oczekiwania co do radia. Jeden chce żeby podświetlenie pasowało do wnętrza samochodu, inny żeby było jak najmniejsze, a jeszcze inny, żeby miało jak najwięcej bajerów. Ja jestem zdania że każdy powinien dokładnie wiedzieć czego oczekuje od radia (i nie tylko) i wtedy powinien się dopytywać co i jak się sprawdza w praktyce.
Choć Z drugiej strony.. "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" kompromis to podstawa.
Pozdro :bigok:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

ziomek_k_k
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 20:55
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: ziomek_k_k » pn mar 01, 2010 17:08

Witam
Jakie wybrac Cb radio z nizszej półki które by chociaz do czegos sie nadawało tak w granicach 200-300 zl Pozdrawiam


Mój Variant
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=304177

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn mar 01, 2010 17:25

ziomek_k_k, czytałes posty w tym dziale ? co chwile ktoś zadaje takie same pytanie jak ty, poszukaj poczytaj opinie użytkowników, bo w kółko pisać to samo...



michals80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 01, 2010 21:35
Lokalizacja: wolbrom

Post autor: michals80 » pn mar 01, 2010 21:59

zamioculcas pisze:Uniden 520XL + Wilson Little will 100cm - śmiga elegancko:D:D a i cena nie za wielka bo w 500zł sie zmiescisz spokojnie...
Ja polecam Uniden 510 i beż zadnych dwumetrowych anten bo uważam ze to jest dla ś...... tylko mała dyskretna antenka



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt mar 02, 2010 12:22

No to jestem ś...
... a może jednak nie, bo moja antenka ma 199 cm.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt mar 02, 2010 12:52

michals80 pisze:Ja polecam Uniden 510 i beż zadnych dwumetrowych anten bo uważam ze to jest dla ś...... tylko mała dyskretna antenka
nie ma to jak profesjonalna opinia buahha :prayer: ...ale świat byłby nudny bez takich id.... ;)



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt mar 02, 2010 13:07

Na co komu GTI? Przeciez można miec dyskretne 1.6.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości