halogeny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn mar 01, 2010 11:33

krzkud, możesz użyć wszystkiego co dostałeś z halogenami (przekaźnik itp.) a zamiast włącznika użyć oryginalny przełącznik - będzie najprościej jeżeli nie masz poprowadzonej instalacji. Do kabiny możesz przebić się przez jedną z zaślepek, np. nad pedałami



Awatar użytkownika
krzkud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 09, 2009 00:13
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

Post autor: krzkud » pn mar 01, 2010 19:08

Shmatan pisze:nie masz poprowadzonej instalacji
nie mam. dlatego szukam porady. i klnę na samego siebie, że nie mogę znaleźć tego tematu na forum/w faq...
w oryginalnej instalacji odchodzi po 9 lub 10 przewodów, czyli ten dodatkowy jest zasilaniem dla przeciwmgielnych. masa wspólna. do lamp dodatkowych dochodzą po dwa przewody - normalka (+ i masa). pytanie, czy spiąć parę lamp razem i do kabiny wprowadzać tylko dwa, czy od każdej lampy ciągnąć osobno i do kabiny wprowadzać cztery?
a jak wejdę do środka to gdzie podłączyć masę i skąd wziąść +12 (za stacyjką, z listwy przekaźników...?)
zakupiłem przełącznik dwustopniowy. który pin jest odpowiedzialny za przeciwmgielne przednie? i co z kontrolką na liczniku? przeciwmgielne tylne mają swoją lampkę.

Obrazek
http://myworld.ebay.ie/stevens_vw_dismantlers/



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » pn mar 01, 2010 19:31

krzkud pisze:gdzie podłączyć masę i skąd wziąść +12
jak zakładałem halogeny to podłączyłem zgodnie z tym schematem, wszystko działa OK, nie wiem czy fabrycznie jak włączysz długie to halogeny się wyłączają ale ja właśnie tak mam Obrazek


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
krzkud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 09, 2009 00:13
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

Post autor: krzkud » pn mar 01, 2010 19:47

dzięki Oli.
podłączyłem nowy wyłącznik (dwupozycyjny). dotychczasowe światła działają więc chyba wszystko gra. w kostce przewodów do wyłacznika mam braki na następujących pinach:
3 TFL
5 560
6 B
8 NL
12 58L
schemat, schematem ale te przewody gdzieś trzeba ułożyć... dużo rozbierania (w komorze silnika, w kabinie) by się dostać do wszystkiego? i za co mam się zabrać?
Relay53... hmm.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn mar 01, 2010 19:48

Oli pisze:nie wiem czy fabrycznie jak włączysz długie to halogeny się wyłączają
Otóż jeszcze kilka lat temu instalacja w Polsce musiała być tak pokomplikowana, że przeciwmgielne musiały się wyłączyć po przejściu na drogowe. Dziś jest to znacznie uproszczone - nie ma takiego wymogu i p.mgłowe mogą świecić z każdym rodzajem świateł; jedynym wymogiem jest by równocześnie lub wcześniej włączyły się pozycyjne. Fabrycznie jest i zawsze był taki właśnie, nowy układ. Czyli dostosowano jak gdyby przepisy do Volkswagena :grin: I tyle!



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » pn mar 01, 2010 21:07

Zico63b pisze:Fabrycznie jest i zawsze był taki właśnie, nowy układ. Czyli dostosowano jak gdyby przepisy do Volkswagena
Kolego - ja mam oryginalne halogeny, i po włączeniu długich się wyłączają



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn mar 01, 2010 22:16

Fakt, znalazłem i taki też schemat.
Widocznie były różniące się wersje, np. dla konkretnych państw, konkretnych przepisów. W takim rozwiązaniu masa przekaźnika jest poprowadzona do linii reflektorów drogowych, więc z pojawieniem się na nich napięcia (czyli włączenia drogowych) - następuje zrównoważenie napięcia na cewce przekaźnika reflektorów przeciwmgłowych i tym samym jego rozłączenie. Tak, jak na powyższym rysunku. Genialne i proste!
W Golfie 3 się z tym jednak nie bawili i jest tak jak pisałem (choć może też w niektórych tylko wersjach :-k ).
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 22:17 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pt mar 05, 2010 14:44

Też mam w lampach ori i też się wyłączają po włączeniu drogowych.
Jak jest montowana zaślepka przeciwmgielnych w lampach z przodu? Jeśli jest ta zaślepka to ją się jakoś odkręca/wyjmuje? Bo nie mam jak sprawdzić bo u siebie mam soczewkę.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt mar 05, 2010 16:39

Bawił się ktoś może w światła do jazdy dziennej?
Po obecnej zmianie przepisów takie światła mają sens bo nie trzeba świecić też pozycyjnych.

Tylko jak to zrobic zeby nie zwieśniaczyć golfa. Może jakies diodowe w zderzak?
Pochwalcie sie kto ma takie cuda.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości