Cieknie borygo od strony kolektórów silnik rp

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Cieknie borygo od strony kolektórów silnik rp

Post autor: mendrek » pn mar 01, 2010 17:26

Witam dzisiaj jade i cos zaczelo dymis sie z pod maski i okazalo sie ze cieknie borygo mi od strony kolektorów tylko nie moge zdiagnozować z którego miejsca to cieknie. Mozecie podradzic podobno jakis oring idzie tam przy kolektorze. Ale nie wiem w którym miejscu moze ktos ma etke i moze wkleic fotke zeby pomóc. Czy kolektor rp-ki maja podgrzewany ciecza czy nie. Moze kolektor gdzie pekl i goni to. Pomózcie


Jetta mk2 BY Mendrek
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16ec8ad536ccb9a9.html][img]http://images39.fotosik.pl/204/16ec8ad536ccb9a9m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
marcin 78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt lut 10, 2009 20:13
Lokalizacja: EL

Post autor: marcin 78 » pn mar 01, 2010 17:52

Kolego miałem ten sam problem kolektor jest podgrzewany płynem i jest tam oring który napewno sparciał. Ja osobiście zdiołem głowe i wymieniłem ten oring,ale może ktoś ci doradzi jak to wymienić bez ruszania głowy,bo ja nie widziałem innej możliwości. To są super silniki,z Wrześni do Łodzi bez płynu jakieś 3lata temu a silnik smiga do dziś u mojego ojca :grin:
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 17:56 przez marcin 78, łącznie zmieniany 1 raz.


Był MK2 GT RP swap 16V PL jest VA GT a w tyrce T5 AXB

Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Superbeasto » pn mar 01, 2010 17:58

marcin 78 pisze:bo ja nie widziałem innej możliwości
jeżeli to ten oring co łączy kanał wodny kolektora z głowicą to nie wymieni się inaczej. Bez zdjęcia głowicy będzie ciężko. Nie ma dojścia do śrub odpowiedniego, a nawet jakby było, to wątpię czy w około 20 letnim samochodzie odkręcą sie bez probelmu. Śrub jest 6, imbusowe, bodaj 6... i też polecam zdjąć głowicę, jeżeli wyciek masz w tym miejscu. Roboty na pół dnia:) nie ma nic specjalnego. Więcej sie udenerwujesz nad odkręceniem kolektora niż nad całą resztą.

[ Dodano: 01 Mar 2010 17:01 ]
Obrazek

to jest ten oring

[ Dodano: 01 Mar 2010 17:07 ]
a ten przewód który doprowadza wodę do kolektora patrzyłeś? może on ma wyciek? ta uszczelka, oring... hm? ja ją widziałem z roku 92 i była całkiem, całkiem, to nie jest zwykła guma, tylko coś jak kauczuk i raczej by nie parciała. Moze leje Ci z przewodów które doprowadzają ciepły płyn do nagrzewnicy? Lubią pękać. Też mogłoby z nich kapać na wydech. Tyle masz raczej opcji. Sprawdź wszystkie i oby to nie była ta najgorsza. Powodzenia. :bigok:
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 18:10 przez Superbeasto, łącznie zmieniany 3 razy.


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » pn mar 01, 2010 18:08

dzieki za szybka informacje. Powinno sie udac bez zdejmowania glowicy. Jutro biore sie do dziela troche pracy bedzie ale sie uda. Pozdrawiam
P.S.
Na dolotowym kolektorze latwo sie odkrecaja te sruby bo w poprzednim aucie odkrecalem je, Gorzej by bylo z wydechowym. Patrzylem i nie moge zlokalizwac tego wycieku. Trzeba bedzie odkrecic pomalu i zobaczyc czy to na pewno simering. Głowicy nie chce ruszac bo nic nie cieknie z pod uszczelki.

[ Dodano: 02 Mar 2010 21:56 ]
Temat mozna zamknac. Bez problemu da sie odkrecic ten kolektor zajelo mi 40minut odlaczeniem wtrysku:) Wiec jest wykonalne
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 21:16 przez mendrek, łącznie zmieniany 2 razy.


Jetta mk2 BY Mendrek
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16ec8ad536ccb9a9.html][img]http://images39.fotosik.pl/204/16ec8ad536ccb9a9m.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 241 gości