Zalany silnik ? Pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ramirez86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 13:39
Lokalizacja: Jaworze

Zalany silnik ? Pomoc

Post autor: ramirez86 » ndz sty 10, 2010 13:51

Witam serdecznie forowiczow na wstępie bardzo przepraszam ze się nie przedstawiłem i wpycham się w forum golfa a mam corrado 2,0 16v ale co vw to vw bardzo proszę was o opinie lub rade a wiec
dzisiaj w drodze do Czechowic- Dziedzic z Bielska około 4 rano wyskoczyłem z prawego pasa na lewy bo koleiny po tirach władowałem się w mega ogromna kałużę po ujechaniu 100 metrów auto zaczęło prychać szarpać az zgasło postałem na poboczu myślę niech odparuje nic amen auto odpala normalnie ale skubie gaśnie nie idzie nawet przekroczyć nim 3tys tak jak by jakaś blokada się odpaliła :) czy na luzie czy na biegu nie orientuje się ktoś z was jaka może być przyczyna lub miał kiedyś taki przypadek i wie co mogło się stać teraz tez próbowałem odpalić auto po kilku godzinach to samo ;( (



balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Post autor: balon » ndz sty 10, 2010 13:59

napewno zassal troche wody zobacz czy filtr powietrza nie jest mokry



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 10, 2010 14:00

zwykle wystarczy zdjąć wtyczki od czujnika halla, cewki, wyjąć kable z kopułki i wysuszyć. Pewnosci jednak niema co uległo zamoczeniu. Dopisz typ silniczka ( 9A, ABF?)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ramirez86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 13:39
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: ramirez86 » ndz sty 10, 2010 17:43

panowie dziękuje ślicznie za rady przesiedziałem pod maska pół niedzieli ale doszedłem w końcu co się stało :) jak dostał strzał z wody spod silnika to strumień poszedł w obudowę filtra obudowę poderwało jakimś cudem do góry i okazało się za za filtrem zkitrana jest jakaś czujka nie wiem co to podobne do filtra paliwa :) podciśnienie czy coś i wyrwało z tego taki malutki wąż po zmontowaniu wszystkiego od podstaw silnik odpalił i już normalnie trzyma obroty nie gaśnie i przekracza magiczne 3 tys obrotów jestem okropnie szczęśliwy ze silnika szlach nie trafił i jeszcze raz serdecznie dziękuje za rady



Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: PinguVanEx » ndz lut 28, 2010 13:55

Witam, mam podobny problem, tzn. wjechalem w gigantyczna kaluze i auto poleglo, odczekalem 30 min. i nic wracalem na lice do domu :( rano sprawdzilem filtr powietrza ale byl suchy, zmienilem miejsce brania powietrza bo to nadkole ( mam golfa 3, 1.6 ABU ) jakies dziwne. Po czasie odpalil ale jak by na 2 gary i tylko chwile chodzil, calkowity brak mocy, po 2h odpalil na wszystkie garny ale tylko na chwile, i te obie sytuacje sie powtarzaja. Co poradzicie zrobic ?


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz lut 28, 2010 14:21

PinguVanEx, Wysuszyć i wyczyścić układ wysokiego napięcia.



Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: PinguVanEx » ndz lut 28, 2010 16:36

wysuszylem, probowalem to jakos wycziscic i nic nie dalo :(
Po pewnym czasie chodzil na wolnych obrotach ok. 1h i potem znow padl, mozliwe ze swiece sa walniete ?


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

balon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: pn gru 14, 2009 21:29
Lokalizacja: TRZEBNICA

Post autor: balon » ndz lut 28, 2010 17:55

zdejmowales kopulke?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości