Jak rozebrać kostkę ISO? [Fotomanual]

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Maleen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 29, 2009 14:26
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Jak rozebrać kostkę ISO? [Fotomanual]

Post autor: Maleen » pt lut 26, 2010 14:00

Witam...

Wiele osób pytało - nikt dokładnie nie wiedział.
Mam nadzieję, że ten fotomanual będzie Wam pomocny...

Jedziemy...

Przed przystąpieniem do wybebeszania kostki z kabli powinniśmy zaznaczyć sobie które przewody znajdują się w poszczególnych gniazdach...
Przydałaby się również jeszcze jedna kostka - dawca - na wypadek gdyby coś jednak poszło nie tak :jezor:

Obrazek


Przygotowujemy sobie gwoździk (ok 1.5 - 2.0 cm długości i 1.5 mm grubości)

Obrazek


Gdy spojrzymy na kostkę 'od przodu/ zauważymy że 'blaszki' w gniazdach nie są takie same [ z jednej widoczne jest 'rozcięcie' ]. Wcześniej przygotowany gwoździk wkładamy w miejsce pokazane na poniższym chaotycznym 'schemacie'.

Obrazek


Następnie dociskamy całą kostkę do podłoża (blatu stołu), wpychając gwóźdź do wnętrza otworu. Zaginamy wtedy metalowy 'ząbek' przytrzymujący konektor wewnątrz plastikowej obudowy kostki. Metalowy konektor powinien sam wysunąć się delikatnie z gniazda. Jeśli nie, to możemy śmiało pomóc mu szczypcami / kombinerkami.
Zdjęcie poniżej - wciśnięty gwóźdź i wystający z drugiej strony konektor (z białym kablem)

Obrazek


Gdy mamy już wszystkie bebechy na wierzchu możemy zacząć wymianę przewodów...
Ja zmieniłem jedynie głośnikowe...

Obrazek


Po zakończeniu 'modingu' kabli, wciskamy zarobione konektory w swoje miejsca w plastikowej obudowie, pamiętając żeby wcześniej odgiąć z powrotem metalowe zaczepy trzymające je w gniazdach. Ja na wszelki wypadek zalałem dodatkowo otwory od strony przewodów termoklejem...

Niestety nie mam zdjęć gotowej, zarobionej w całości kostki [ złośliwość rzeczy martwych - słaba bateria w telefonie ].



No... i po robocie...
Wszystko zajęło mi nie całe pół godziny...
Mam nadzieję, że Wam pójdzie równie gładko ... :wink:


PoVWodzenia...
Malin... :okej:



Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Post autor: popak20 » pt lut 26, 2010 14:14

Witam
Ja jestem właśnie po wymianie radyjka i u mnie w ori kostce ISO miałem nie jeden ale dwa zaczepy z dwóch stron, więc u mnie jeden gwoździk by nie pomógł :grin:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Maleen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 29, 2009 14:26
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: Maleen » pt lut 26, 2010 14:31

No to lypa... #-o
Może jednak komuś się przyda...
Najwidoczniej kostka kostce nie równa..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości