problem ze sprzęgłem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

problem ze sprzęgłem

Post autor: metalizer78 » czw lut 25, 2010 08:54

Witam was mam pytanko jechałem wczoraj do pracy i pedał sprzęgła wpadł mi w podłogę ale wyszedł i chodzi bez oporu tak jak by linka mi poszła jaki koszt jest takiej linki od sprzęgła i czy tródno ją się wymienia<kanał mam> proszę o odpowiedź
Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 14:45 przez metalizer78, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lut 25, 2010 09:28

jeśli wpadł pedał do podłogi ale wraca to może nie być wina linki , pedał sprzęgła ma pod sobą sprężnę która ma jakby dwie pozycje , jeśli pedał nie ma linki lub jest urwana to po wciśnięciu do podłogi powinien tam zostać , dopiero po lekkim jego podniesieniu powinien odbić do góry , u Ciebie jeśli wraca sam to jest wspomagany sprężyną w łapie skrzyni , więc przyglądnij się dobrze czy aby to na pewno linka , może krzywka wyciskowa sprzęgła pękła , jeśli to jednak linka to koszt dobrej z samoregulacją to 150 zł , a wymiana nie jest trudna , tylko trzeba troszkę gimnastyki



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kurczepieczone » czw lut 25, 2010 10:12

metalizer78 pisze:czy tródno ją się wymienia<kanał mam>
Kanał nawet nie będzie Ci potrzebny :) wystarczy, tak jak miś fazi napisał, trochę gimnastyki i jakiś podnośnik, żeby podnieść dzwigienkę przy skrzyni.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » czw lut 25, 2010 10:35

albo pęłka Ci "zawleczka" przy łapie skrzyni która trzyma linke koszt w ASO ok 28zł


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » czw lut 25, 2010 16:12

DzIęki wam serdecznie wymieniłem ją z pomocą sąsiada naprawdę jest zaje..biście dużo gimnastyki kur wa jak bym wiedział że aż tyle to do mechanika bym auto oddał no ale cóż parę złotych zostało w kieszeni za linkę dałem 88zł. z samoregulatorem. Dzięki za podpowiedzi



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » czw lut 25, 2010 19:15

metalizer78, mozesz opisac jak to zrobiles??bo u siebie tez bede wymieniac linke i chicałbym bec przygotowany na kazda ewentualnosc :bigok:


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » czw lut 25, 2010 20:39

Balugass pisze:metalizer78, mozesz opisac jak to zrobiles??bo u siebie tez bede wymieniac linke i chicałbym bec przygotowany na kazda ewentualnosc :bigok:
oczywiście już ci opisuję :hmm: najpierw wyciągasz starą tylko nie wiem w którym miejscu ci się zerwała bo musisz odczepić ją od klapy na dole sprzęgła tam gdzie jest przyczepiona jeżeli nie masz jej jeszcze zerwanej to musisz wyciągnąć ją z pedału sprzęgła przy tym jest trochę gimnastyki mi akurat ją zerwało przy samym pedale sprzęgła więc nie musiałem się gimnastykować ale jak wkładałem tz pomocna dłoń sąsiada to gimnastyka zaje bista.Wkładasz linkę przez otworek pod deską rozdzielczą (pod klapą) wkładasz ją tą częścią co idzie do pedała jak już ją włożysz to musisz zamocować tą część w pedale sprzęgła ta gimnastyka właśnie co właśnie robił mi sąsiad jak już to zrobisz to jesteś happy najlepiej ją wymieniać we dwoje bo jak montuje się ją do pedału sprzęgła to może uciekać i wtedy druga osoba ją podtrzymuje potem zakładasz tak jak ma iść i mocujesz ją do tej klapki drugą częścią linki postarałem ci się opisać tę czynność tak jak umię najlepiej wiesz nie jestem mechanikiem i robiłem tą czynność pierwszy raz nie jest to tródne ale trzeba mieć cierpliwość nie wiem jak się reguluje linkę od sprzęgła bo kupiłem z samoregulatorem więc 5 razy wcisnąłem pedał sprzęgła i mam dobrze. P.S. PO CZYM POZNAJESZ ŻE MASZ TE LINKĘ DO WYMIANY???

[ Dodano: 25 Lut 2010 19:44 ]
Balugass pisze:metalizer78, mozesz opisac jak to zrobiles??bo u siebie tez bede wymieniac linke i chicałbym bec przygotowany na kazda ewentualnosc :bigok:
acha tą klapkę przy skrzyni dźwignię też trzeba podnieść przy montowaniu linki ale to juz jest pierdoła za pomocą lewarka możesz to zrobić żeby podtrzymać ją nie wiem czy sam sobie bym poradził teraz nawet po wymianie jak już wiem mniej więcej jak



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw lut 25, 2010 22:05

linka?
:grrr: :grrr: :grrr:
sprecyzuj temat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » czw lut 25, 2010 23:22

dziejo pisze:
linka?
:grrr: :grrr: :grrr:
sprecyzuj temat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sorki ale nie wiem jak mam sprecyzować temat jestem nowy na forum i nie wiem o co biega



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » czw lut 25, 2010 23:37

Balugass, zeby ci ulatwic to wkleje ci fotki z tekstem :)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lut 25, 2010 23:40 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » pt lut 26, 2010 13:18

dzieki chłopaki :bigok:


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości