Czym skleić klamkę schowka ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Czym skleić klamkę schowka ?

Post autor: Gawior » wt lut 23, 2010 11:04

Witam. Znowu popsuła mi się klamka schowka ( złamała ta dźwigienka co popycha zamek ). Ten element był już klejony 2 raz i 2 raz pękło na łączeniu po jakimś ( teraz dłuższym ) czasie ( klej jakby puścił plastik z 1 strony ).
Klejone było to klejem dwu składnikowym DISTAL ( wszystko zrobione jak należy: zmatowione,odtłuszczone i schła w domu 3 dni przed zmontowaniem ).
Czy możecie doradzić jakiś mocniejszy klej ?

Bo kupno używanej klamki graniczy u mnie z cudem ( no chyba że u pana co woła 120zł za cały schowek z klamką ), a zamienniki to nawet nie chcą się wpasować w otwór na klamkę ( 3 razy przerabiałem klamkę w zamienniku ).
Oryginał też bardzo drogi.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt lut 23, 2010 11:06

Gawior pisze:Oryginał też bardzo drogi.
dużo oryginałów używanych jest na allegro, to nie lepiej kupić niż kleić?



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » wt lut 23, 2010 11:33

A może lepiej jednak oryginał z salonu niż zamienniki przerabiane itd.?
Obrazek Jeśli chodzi Ci o numer 19 H (pod airbag schowek) to kosztuje to 39 zł, a w wersji bez airbagu- numer 16, kosztuje 61 zł.
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 11:34 przez henio8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt lut 23, 2010 11:38

no i mamy scan z instrukcji od użytkownika henio8, :helm:

Gawior,

a jaki masz ten schowek, ten co na zdjęciu czy czy ten który jest jak się ma airbag, jeden jak i drugi można kupić na aleedrogo za ok 50 zł, nie rozumiem, po co to kleić, nigdy klejone nie ma już takie wytrzymałości jakim by klejem skleić.



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » wt lut 23, 2010 11:48

Klejenie takiej części nie ma sensu, lepiej oryginał, używany lub z salonu. Ten z airbagiem też jest na rysunku, to ten po lewej na dole.
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 11:54 przez henio8, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt lut 23, 2010 11:56

henio8 pisze:Ten z airbagiem też jest na rysunku, to ten po lewej na dole.
no zauważyłem ,

no nie ma sensu klejenie, wiadomo,



Awatar użytkownika
świecianin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw paź 22, 2009 10:08
Lokalizacja: świecie

Post autor: świecianin » wt lut 23, 2010 12:13

http://moto.allegro.pl/item926068032_no ... rmany.html


tu masz linka do klameczki bez poduchy http://moto.allegro.pl/item911418224_or ... irbag.html - klamka z poducha
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 12:24 przez świecianin, łącznie zmieniany 3 razy.


Marko

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 23, 2010 13:39

Kup sobie takie z 3 na zapas, ale wymieniaj samą klameczkę bez obudowy. Bo rzecz jest nietrwała. Albo szrot, albo ASO oczywiście
http://www.allegro.pl/item933681253_now ... iecka.html

[ Dodano: Wto Lut 23, 2010 12:40 pm ]
Gawior pisze:Czy możecie doradzić jakiś mocniejszy klej ?
klej nie starczy, mozesz nawiercić i zrobić ze dwa trzpienie z twardego drutu i dopiero zalać klejem, ale nie opłaca się, przerabiałem temat.
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 13:40 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » wt lut 23, 2010 14:31

świecianin pisze: http://moto.allegro.pl/item911418224_or ... irbag.html - klamka z poducha
No właśnie, piękne robienie ludzi w konia :). Sprzedaje klamkę, niby nową i oryginalną, ale już bez folii, za 36 zł plus przesyłka od 9 do 14 zł. Czyli wyjdzie 45 do 50 zł, podczas gdy oryginalna klamka w salonie VW, nowa, zapakowana kosztuje 39 zł. I już ma dwóch chętnych hehe. Ile razy już ja coś takiego widziałem na allegro, że używane części były droższe niż nowe z salonu bo ludzie nie znają cen części w salonie zakładają, że sa bardzo drogie, a często są całkiem przystępne.
A zaminnika to woogle nie radzę kupować, nie będzie pasował itd. Tylko oryginał nowy lub używany.
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 14:47 przez henio8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 23, 2010 14:39

henio8 pisze:A zaminnika do woogle nie radzę kupować, nie będzie pasował itd. Tylko oryginał nowy lub używany.
zgadzam sie że jest z marnego plastyku i słaby ale pasuje idealnie, wiem bo mam sam taki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rabitt86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 16:22
Lokalizacja: kraków

Post autor: rabitt86 » wt lut 23, 2010 14:42

za grosze dostaniesz używke cały schowek około 30 zł



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » wt lut 23, 2010 14:54

Od razu taka mała porada, jak sprawdzić cenę części w salonie Volkswagen? Należy posiadać numer części, który jest na części lub można sobie go wziaść z programu VW ETKA (program można pobrać z internetu lub wejść na stronę gdzie jest on on-line), należy brać pod uwagę kolory części- przy niektórych częściach, czyli bierzemy nr części po kliknięciu na kolor na dole- np. czarny, bordowy- klikamy na ten kolor i mamy numer części, następnie trzeba wejść na stronę http://sklep.gajos.com.pl/sklep.php klinąć na "zalogować", klinąć na "wejdź do naszego sklepu" wpisać numer części i mamy cenę w złotówkach w salonie w Sopocie, każda część tam jest w spisie, jeśli pokazuje, że nie ma to źle wpisaliśmy numer. Jest to dość drogi salon, tak więc można się spodziewać, że gdzieś indziej będzie ta część nawet tańsza niż tam. Największą różnicę jaką widziałem to różnica cewki zapłonowej 450 zł w salonie w Gdańsku i 725 w salonie w Sopocie. Ale przy większości cen nie ma prawie żadnej różnicy, ale prawie zawsze w tym salonie są droższe.
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 14:55 przez henio8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » wt lut 23, 2010 17:06

Będę pisał w kolejności jak mniej więcej wy pisaliście odpowiadając na mój temat.

Na dzień wczorajszy, późnym wieczorem doszukałem się tylko nowego oryginału za bodajże 59zł + przesyłka ( mam dużo wydatków: lakiernik, blacharz i szyba czołowa, no i 2 opony letnie się powoli zbliżają ), żadnych używanych nie widziałęm.

" A może lepiej jednak oryginał z salonu niż zamienniki przerabiane itd.? " - miałem na myśli że miałem już 3 klamki, zamienniki i żaden nie chciał pasować ( jeden z nich to Topran, a 2 pozostałych firm nie pamiętam ) :jezor: , w dodatku kolor był nie czarny tak jak deska tylko jakby w szarawy/popielaty wpadał i bardzo się to rzucało w oczy.

Schowek mam bez airbag-a. Co do klejenia to klamka nie jest rzeczą narażoną na obciążenia ( nie takie rzeczy zdarzało się kleić ) i sądziłem że klejenie dobrym klejem jakoś wytrzyma.

Co do wysłanych linków z allegro to mniej więcej takie klamki montowałem i nie pasowały w otwór no i ten ich kolor :/

" za grosze dostaniesz używke cały schowek około 30 zł " - u mnie to graniczy z cudem, a jak gościu ma klamkę itp. to chce sprzedać całość za 120zł - schowek, klamka i zamek ( obróciłem się na pięcie i wyszedłem :) ).

Jednak na chwilę obecną jestem zainteresowany klejeniem tej klamki, bo brak funduszy, a klej kupie na rodzinną firmę remontowo budowlaną i nie dam za niego ani grosza :)

Podjadę jeszcze dzisiaj do sklepu ASO i zobaczymy ile zawołają. Jak by to było do 40zł to się skuszę, a jak więcej to będę musiał się wstrzymać z kupnem nowej.
Ostatnio zmieniony wt lut 23, 2010 17:15 przez Gawior, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » wt lut 23, 2010 19:49

Słyszałem że plastiki w samochodach źle się klei bo mają w składzie jakieś tłuszcze i klej nie chce się tego trzymać za bardzo...


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości