Jak wyłączyć lampkę w drzwiach kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

metiowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 16:07
Lokalizacja: Kraków

Jak wyłączyć lampkę w drzwiach kierowcy

Post autor: metiowiec » sob lut 20, 2010 17:21

Witam ! Ostatnio czyściłem sobie wentylator nawiewu w aucie i przez przypadek wyładowałem sobie akumulator, długo nie mogłem dojść do tego jak to się mogło stać, a sprawdziłem gdzie mi tak prąd uciekał. Otóż miałem cały czas otwarte drzwi kierowcy i świeciła mi się mała czerwona lampka która świeci się przy otwartych drzwiach (trwało to długo) i potem gdy chciałem auto przestawić już nie odpalił , of korz akumulator już sobie naładowałem , ale zastanawiam się żeby uniknąć kłopotu wyłączę tą lampkę. Czy da się to zrobić np z poziomu bezpiecznika (jeśli tak to jakiego) czy może trzeba demontować coś w drzwiach ?

PS. Ponieważ nie znam się szczególnie na elektryce kolega mi sprawdzał ile lampka bierze prądu i wyszła wartość 8 amperów, i on uważa iż to stanowczo za dużo jak na taką małą lampkę.

z góry dziękuje za wszelaką pomoc



bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: bombaj82 » sob lut 20, 2010 17:26

;) hmm odkręć śróbki u dołu tapicerki, oraz z klamki tj rączki od śrdokowej strony ;) i bez ściągania tapicerki mozesz wyciagnąć żarówke, albo ją wogóle rozłączyć.
A czy za to odpowiada jakiś bespiecznik hmm...pewnie tak ale zapewne, prócz podświetlenia drzwi stracisz coś jeszcze ;) hihih i bedziesz miał ciemność ;)
A swoją droga to troche dziwne ze taka żarówka tyle pradu ssiee ;)


bArT

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » sob lut 20, 2010 17:33

Lampka w drzwiach nie powinna ci rozładować aku no chyba że się świeciła ze 3 dni no stop... Odkręć 3 śrubki na dole drzwi odciągnij delikatnie ściśnij uszy od lampki wyjmij całość do przodu znaczy w stronę kabiny a nie do drzwi. Wyjmij żarówkę i po problemie. Jak chcesz mieć oświetlanie i mam pobierać mniej prądu to wstaw sobie leda w drzwi pobiera duuuuuużo mniej prądu. Kosztuje jakieś 2-5zł ...



metiowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 16:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: metiowiec » sob lut 20, 2010 17:36

Tzn. sprawdzaliśmy po kolei amperomierzem ile prądu co ssie, i tam były jakieś śmieszne wartości, wiadomo zegar, ale jak otworzyłem drzwi to właśnie ta lampka się zapalała i na amperomierzu wyskakiwała wartość 8 amperów, wtedy sprawdziłem wszystko ale nic innego się nie świeciło, nic a nic wiec wychodzi na to że lampka w drzwiach, tylko jak to możliwe, ma ktoś jakieś sugestie ?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » sob lut 20, 2010 17:43

Może jest jakaś zła/spalona albo coś ? Mówię jak uważasz że za dużo załóż sobie leda świeci jaśniej i mniej pobiera. A sprawdzałeś tylko z lewej czy w każdych drzwiach ?



metiowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 16:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: metiowiec » sob lut 20, 2010 17:46

sprawdzałem każde drzwi, ale świeci się tylko w drzwiach kierowcy. Jedyne jeszcze o czym myślę to to , że otwarcie drzwi uaktywnia coś co pobiera prąd ale nie jest to światłem, sam nie wiem. Jak dziś nikt na nic nie wpadnie to jutro od łącze lampkę i wtedy sprawdzę amperomierzem.



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Post autor: szawełło » sob lut 20, 2010 18:04

metiowiec pisze:sprawdzałem każde drzwi, ale świeci się tylko w drzwiach kierowcy
jeżeli nie świeci ci się w innych drzwiach to w tych drzwiach masz padnięte mikrowłączniki --


Ba.........................

;)

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » sob lut 20, 2010 18:20

No i tu masz problem... jak tylko w drzwiach kierowcy się świeci to albo żarówki albo mikro. Poczytaj sonie tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... =mikrostyk jak masz podobne problemy to radzę naprawić niby mała rzecz a przydatna.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 130 gości