[Mk5] Okablowanie głosników do tylnich drzwi

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Sikor_IT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:39
Lokalizacja: Kraków- IT
Kontakt:

[Mk5] Okablowanie głosników do tylnich drzwi

Post autor: Sikor_IT » pt lut 19, 2010 14:07

Witam. Chciałem założyć sobie głosniki do tylnich drzwi. Ale problem jest taki ze Volkswagen poskąpił troche kabla i okablowanie radia jest zrobione na przednie drzwi :D . Szukam sposobu jak przejsc przez kostke miedzy słupkiem a drzwiami tzn. gdzie kupic te metalowe wtyczki meskie zenskie. Z gory dzieki



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt lut 19, 2010 14:31

Sikor_IT pisze:gdzie kupic te metalowe wtyczki meskie zenskie
konektory kupisz w każdym lepszym sklepie elektrycznym, lub z elektroniką , ale nie wiem co się to ma do twojego problemu,



Awatar użytkownika
davedohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:39
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: davedohc » pt lut 19, 2010 14:34

Z tylu sa glosniki tylko nie ma pociagnietego tam kabla? Glosniki chcesz podpiac pod samo radio czy moze masz oddzielny wzmacniacz? Kabel najlepiej podlaczyc bezposrednio od glosnika do wzmacniacza/radia, po co bawic sie w jakis wtyczki, lepiej znalesc miejsce gdzie przeciagniesz nowy przewod.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt lut 19, 2010 14:35

arturek320 pisze:nie wiem co się to ma do twojego problemu,
ja też nie bardzo wiem...kable do głośników możesz normalnie przeciągnąć, nie musisz robić żadnych wtyczek na słupku...zobacz jak jest na fotce, kabel idzie obok oryginalnej kostki...poza tym im mniej łączeń kabli tym lepiej.
Obrazek

[ Dodano: 19 Lut 2010 13:36 ]
nie obok tylko pod złączką :)



Sikor_IT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:39
Lokalizacja: Kraków- IT
Kontakt:

Post autor: Sikor_IT » sob lut 20, 2010 13:41

moze jeszcze raz ..... Auto ma oryginalne car audio z głosnikami tylko w przednich drzwiach w tylnich nie ma nic ani kabli ani głosników. Zeby podciagnac tam kabel trzeba przejsc przez kostke i nie da sie puscic tam kabla jak to mowił Qto :chytry:



Awatar użytkownika
pszczolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 23, 2009 09:58
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: pszczolek » sob lut 20, 2010 14:04

Moim zdaniem głupotą jest montowanie systemu tylnego jak nie mamy zamiaru inwestować w dzwiek 5.1 ..



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » sob lut 20, 2010 14:50

Sikor_IT pisze:i nie da sie puscic tam kabla jak to mowił Qto :chytry:
da się da, tylko trzeba oczywiście ta kostkę rozebrać co jest w drzwiach z jednej i drugiej strony i trzeba wywiercić w nich ostrożnie otwór na ten przewód,



Sikor_IT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:39
Lokalizacja: Kraków- IT
Kontakt:

Post autor: Sikor_IT » ndz lut 21, 2010 01:34

arturek320 pisze:
Sikor_IT pisze:i nie da sie puscic tam kabla jak to mowił Qto :chytry:
da się da, tylko trzeba oczywiście ta kostkę rozebrać co jest w drzwiach z jednej i drugiej strony i trzeba wywiercić w nich ostrożnie otwór na ten przewód,
a no wiadome ze tak to sie daylko wolałbym nic nie wiercic bo auto jest na gwarancji a poza tym jak by trzeba było kiedys zdejmowac drzwi np domalowania to lepiej zrobic to na pinach a nie tak jak ty to powiedziałes :chytry:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lut 21, 2010 22:45

Sikor_IT pisze:jak by trzeba było kiedys zdejmowac drzwi np domalowania to lepiej zrobic to na pinach
nie ma co się na zapas martwić...będzie potrzeba to tniesz kabel i robisz piny :bigok:
Przynajmniej ja bym tak zrobił...i weź no dokładnie tam obadaj czy nie da rady przecisną kabla.



Sikor_IT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:39
Lokalizacja: Kraków- IT
Kontakt:

Post autor: Sikor_IT » pn lut 22, 2010 22:22

no wczoraj odlaczyłem kostke i dasie ale cieniutki kabelek :P chyba jednak zrobiete piny :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości