Mikrostyk?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Mikrostyk?

Post autor: Piotrus! » śr lut 17, 2010 00:11

Temat walkowany x razy...
Nie dzialaja lampki w obu drzwiach... Czytalem ogladalem te mikrostyki lecz ja ich u siebie nie moge znalesc :o mam cieniutki kabel w drzwiach o srednicy gdzies 0.5 cm moze max 1cm i nie ma owych zgrubien :/ nie wiem gdzie mooge znalesc ten miktostyk lecz on w tym peku kabli na 100% nie jest :(
2 sprawa to w drzwiach pasazera ogolnie sie nie pali lampka, nawet sie nie zapala wewnatrz ;s w ktorym miejscu znajduje sie ten czujnik dzieki ktoremu zapala sie wewnatrz swiatlo? od kierowcy dziala lampka wewnatrz a od pasazera nie :/
no i te nieszczesne lamki na drzwiach...

aha i jeszcze jedno, czy na zegarach jest kontrolka od otwartych drzwi? mam zegary z komuterem... bo jezeli powinna sie palic to mi sie nie pali :crazy:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lut 17, 2010 00:16

to czego szukasz jest w zamku a nie w kablach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090
Posprawdzaj żarówki w tych drzwiach
Piotrus! pisze:czy na zegarach jest kontrolka od otwartych drzwi? mam zegary z komuterem
różnie to bywało w zależności od rocznika i wersji...jej działanie na pewno jest ściśle związane z działaniem oświetlenia wewnętrznego (mikrostyk)



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » śr lut 17, 2010 00:21

powiadasz ze w zamku? ;>
az przeczytam ta lektorke co podales.
Jezeli mowisz ze zamek moglo by sie co nie co zgadzac, z tego co mi wiadomo nie dziala centralny (tylko pilot normlanie dziala)
a druga strona drzwi tez ma cos wspolnego z tym zamkiem??
aha i mam rozumiec ze ten zamek czyli rozebranie go sprawi ze oswieci drzwi? :D
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 00:22 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 1 raz.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » śr lut 17, 2010 00:39

Tak zrób wszystko tak jak w linku podanym przez Qto, i będzie śmigać...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lut 17, 2010 00:43

Piotrus! pisze:mam rozumiec ze ten zamek czyli rozebranie go sprawi ze oswieci drzwi?
Tak...uszkodzony mikrostyk powoduje problemy z centralnym zamkiem, alarmem, oświetleniem, kontrolką o której wspomniałeś...krótko mówiąc, warto to naprawić:)



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » śr lut 17, 2010 01:30

mamy przestoj w pracy wiec widze ze juz piatek amm zarezerwowany =]
a tak na boku (nie zwrocilem uwagi) od storny pasazera tez jest zamek?? go tez trzeba rozbierac? (jezeli jest oczywsicie ;s)
a zamek od klapy nie ma nic wspolnego z nimi? czy tez tzreba go zrobic?

pisalem wczesniej o samych wkladkach ktore posiadam od skody, jezeli zmienie wkladki na te od skody takze bedzie wszystko ok? czy jednak lepiej to naprawic niz sie bawic z nowymi wkladkami jak i zmianami klucza?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lut 17, 2010 02:09

Piotrus! pisze:od storny pasazera tez jest zamek??
a widziałeś kiedyś drzwi bez zamka ??
Piotrus! pisze:jezeli zmienie wkladki na te od skody takze bedzie wszystko ok?
problem nie dotyczy wkładek tylko zamka...ale jak chcesz to możesz wkładki zmienić...pobawić się w nowe kluczyki...a później zabrać się za naprawę zamków :D
Piotrus! pisze:a zamek od klapy nie ma nic wspolnego z nimi? czy tez tzreba go zrobic?
z przednimi nie ma nic wspólnego...ale ma z alarmem i oświetleniem bagażnika...jeżeli nie działa to też trzeba zrobić :bigok:



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » śr lut 17, 2010 02:12

no wlasnie chyba oswietlenie bagaznika nie dziala :panna:
czyli ogolnie wszystkie zamki do wymiany tzn do regeneracji ? ;s

a co do zamka to owszem widzialem... w Roverze jak mialem 214 to mialem zamek TYLKO od kierowcy :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lut 17, 2010 02:20

Piotrus! pisze:w Roverze jak mialem 214 to mialem zamek TYLKO od kierowcy
to od pasażera drzwi nie było czy na skobel zamykane ?? Chyba mylisz pojęcia...zamek, wkładka
Zrób te zamki i posprawdzaj sobie wszystkie bezpieczniki oraz żarówki...
Jak skończysz prace to napisz jaki jest efekt



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » śr lut 17, 2010 09:51

Piotrus! pisze:a tak na boku (nie zwrocilem uwagi) od storny pasazera tez jest zamek?? go tez trzeba rozbierac? (jezeli jest oczywsicie ;s)
Jeżeli Ty zadajesz takie pytania,to lepiej jedź do jakiegoś mechanika taniej wyjdzie



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » śr lut 17, 2010 10:30

zamek mi sie kojarzy z cala wkladka....
moze zle sie wyrazilem ale myslalem ze wiesz o co mi chodzi :P
mialem na mysli wkladke w ktora wklada sie kluczyk itp ;) :P
sadze ze za to wezme sie jutro jak na to pogoda pozwoli - niestety nie posiadam garazu ocieplanego i z pradem :/
dzieki za info Qto o przebiegu napewno poinforumje

zikr6 pisze:
Piotrus! pisze:a tak na boku (nie zwrocilem uwagi) od storny pasazera tez jest zamek?? go tez trzeba rozbierac? (jezeli jest oczywsicie ;s)
Jeżeli Ty zadajesz takie pytania,to lepiej jedź do jakiegoś mechanika taniej wyjdzie
sadze ze taniej nie wyjdzie. bo jak takie osoby jak ty nie potrafia nic wniesc do wypowiedzi jak i nakirowania to taniej by nie wyszlo.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » śr lut 17, 2010 11:22

Sorry,nie chciałem Cię obrazić
Tutaj masz krok po kroku jak rozebrać zamek i wymienić mikrostyk. :prayer:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2010 11:26 przez zikr6, łącznie zmieniany 2 razy.



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » śr lut 17, 2010 22:47

Qto jest cos dizwnego ;s
Otoz, wyciagnelem zarowke i wymienilem na nowa. Lampka w drzwiach dzialala :D ale w srodku wewnatrz przestala dzialac po tej stronie :kac: to bylo kolo poludnia.
Jakas godzine temu zszedlem na chwile do auta. Lampka wewnatrz sie zapalila, mialem drzwi otwarte dluzsza chwile i spogladnelem na ta lampke w drzwiach... Ona przygasala :crazy: az przestala swiecic, teraz juz w ogole nie swieci i po dluzszym otwartciu drzwi swiatlo wewnatrz tez zgaslo :o

to jest wina tego mikrostyka? czy moze jednak nie?
chodzi o to ze nie posiadam zbyt wiele czasu na zrobienie tego (gdyz praca i ciemno :/)
chodzi mi o to aby nie rozbierac drzwi itp. moze jednak jest inna tego przyczyna?
alarm itp wszystko normalnie dziala....



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr lut 17, 2010 23:06

oświetlenie wewnętrzne gaśnie po jakimś czasie przy stale otwartych drzwiach...a przygasanie może być (ale nie musi) wynikiem zasyfiałego mikrostyku, może też gdzieś masa ma słaby kontakt i się upala...ja np. miałem tak że światełka zapalały się z dużym opóźnieniem po otwarciu drzwi...zabieg z czyszczeniem zamka i lutowaniem połączeń pomógł w 100%



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości