rolki chyba

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

rolki chyba

Post autor: bombaj82 » pn lut 15, 2010 22:44

Witam wszystkich golfistów ;) i mam pytanie...
od jakiegoś czasu (od momentu jak te mrozy zelżały) słyszę pod maską głośno pracujące rolki od rozrządu, tam gdzie pasek itp itd...(tak chodzą jak nie nasmarowane, szumią, piszczą, gwiżdzą).
Rozrząd był robiony jakieś 20tysięcy temu i były montowane dobre części, niemieckie - nie jakieś zamienniki tanie, tylko te z wyższej pułki. w sumie wymieniałem 10części - bo tyle przypada na mój silnik. (wszystko)
Nie wiem, czy to przez tą pogodę, po mrozach teraz taka lipna pogoda, mróz, roztopy, śnieg i tak na okrągło.. ;/ mam nadzieje że to nie jest coś poważnego?...odpala ok, gaśnie ok, nic nie muli, popierdziela jak mały dziki traktorek ;) choopaki pomóżcie coś ;)
dzieki za wszystkie podpowiedzi i odpowiedzi
;)
pzdro


bArT

kamil1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 15, 2010 18:03
Lokalizacja: swietokrzyskie

Post autor: kamil1983 » pn lut 15, 2010 22:58

a temperatura jak bo to moze nie rolki tylko pompa wody?



bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: bombaj82 » pn lut 15, 2010 23:00

temperatura Ok, grzeje sie tak samo, w takim samym tempie. Nie wiem jak to sprawdzić jeszcze, ale nie widze nic dziwnego?. Płyn w chłodnicy ok - bez zmian


bArT

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » pn lut 15, 2010 23:03

A może to rolki po których chodzi pasek wieloklinowy ?



bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: bombaj82 » pn lut 15, 2010 23:09

hehe chłopaki no ja nie wiem ;/ ;) jak podniose maske, słysze wyraźnie ze to tam gdzie rolki gdzie pasek.. wymienialem wszystkie czesci w rozrzadzie, łacznie z pompa wodna. 2ga wymiana i za kazdym razem komplet wymianiam. Ogrzewanie w aucie chodzi ok, silnik grzeje sie tak samo, nic nie dymi hehe..pare osob mi mowilo ze to taka temperatura, kumpel w seacie ma tak samo i nie wiem ;/ ??


bArT

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 15, 2010 23:53

Przegoń autko na jakiejś dłuższej trasie w pełnym zakresie obrotów .. nie mówię o trasie 5 km .. ale dłużej -- powinno ustąpić :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » wt lut 16, 2010 11:09

Rozrząd czy pasek wieloklinowy - nie wynika że robiłeś obie rzeczy z Twojej wypowiedzi (jedno i drugie w tym samym miejscu więc nie wiem jak rozróżnić które rolki i paski): zdejmij pasek i odpal czy tak samo szeleszczy. Jak nie szumi to sprawdzaj rolki od wspomy, klimy, altka, napinacz oraz wolna rolka. Jak nic nie znajdziesz, a napinacz się nie szarpie jak masz pasek założony to strzelam: koło i łożysko altka.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Golf4ista
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:14
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: Golf4ista » wt lut 16, 2010 14:17

Mi szumi tak lozysko od alternatora, juz raz wywmienilem i po jakims czasie znowu zaczelo, narazie to zostawilem jak sie cieplej zrobi to musze to wreszcie zrobic raz a pozadnie tylko w sumie to drugie bylo juz z skf wiec deczko mnie to zdzwiwilo ze szumi.


+

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » wt lut 16, 2010 15:20

Ponoć nie wystarczy samo łozysko, koło pasowe też trzeba.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

bombaj82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 15, 2009 12:17
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Post autor: bombaj82 » wt lut 16, 2010 22:12

no chłopaki przegonilem mojego potwora..zrobilem jakies 50km.. tak troche popier... ten tego ;) rozgrzał sie pożądnie i nie śwista ;)
postał 3h, pojechalem na trening i znów śwista.. ;/ wiec pewnie ta pogoda. ;) temperatura itp.. poczekam aż sie cieplej zrobi...
pozdrawiam @ll


bArT

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 70 gości