Slabe, znikajace ogrzewanie w mk2 1.8

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
M4YST3R
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr gru 31, 2008 23:36
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Slabe, znikajace ogrzewanie w mk2 1.8

Post autor: M4YST3R » pt lut 12, 2010 02:31

problem jest nastepujacy, ogrzewanie jakie takie najczesciej jest, ale np gdy sie przeciagne golfa to calkowicie znika i dopiero jak stane i potrzymam tak 2.5 - 3 tys. obrotow to sie pojawi i potem troche spadnie, ale letnie przynajmniej zostanie.

temperature trzyma dobrze zawsze, wymienilem termostat, korki ze 3 sprawdzalem, zbiorniczek, ale caly czas jakies dziwne rzeczy sie dzieje. co jakis czas wyrzuca wode, nawet jak cisnienia w ukladzie juz nie ma.

problem jest na to wychodzi z cisnieniem w ukladzie, raz jak grzebalem cos z korkiem i dolewalem plynu to nagle pojawilo sie ogrzewanie takie, ze palilo prawie po rekach, ale to jednorazowo, bo potem znow gdzie zniknelo.

generalnie ogrzewanie raz jest w miare dobre, raz slabe, a raz prawie w ogole go nie ma.


[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc135/M4YST3R/sigm4yst3r.gif[/img]

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt lut 12, 2010 03:09

kolego pierw odpowietrz dokładnie układ chłodzenia, zagrzej silnik na postoju aż do włączenia wentylatora, potem jak przestygnie uzupełnij ubytek płynu, a jak to nie pomoże to, jak wywala płyn przez zbiorniczek to masz już uszczelkę pod głowicą do wymiany.
Uszczelka traciła szczelność miedzy kanałem wodnym a cylindrem, spaliny dostają się do układu chłodzenia zapowietrzając go, a przy tym rośnie ciśnienie płynu i wywala go zbiorniczkiem.
Częstym objawem tego jest bomblowanie ze zbiorniczka na ciepłym silniku.
Przerabiałem to u siebie już 2 razy :helm:
Ostatnio zmieniony pt lut 12, 2010 03:10 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
M4YST3R
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr gru 31, 2008 23:36
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: M4YST3R » pt lut 12, 2010 04:19

prezesso pisze:kolego pierw odpowietrz dokładnie układ chłodzenia, zagrzej silnik na postoju aż do włączenia wentylatora, potem jak przestygnie uzupełnij ubytek płynu, a jak to nie pomoże to, jak wywala płyn przez zbiorniczek to masz już uszczelkę pod głowicą do wymiany.
Uszczelka traciła szczelność miedzy kanałem wodnym a cylindrem, spaliny dostają się do układu chłodzenia zapowietrzając go, a przy tym rośnie ciśnienie płynu i wywala go zbiorniczkiem.
Częstym objawem tego jest bomblowanie ze zbiorniczka na ciepłym silniku.
Przerabiałem to u siebie już 2 razy :helm:
uklad oczywiscie odpowietrzalem i to sporo razy juz. kolega w mk3 1.6 tez takie jaja miewa u siebie.

co do uszczelki, gdyby to ona walnela to nie dzialo by sie to caly czas? i jakos mozna sie upewnic czy to napewno ona? w sumie to nie problem z tym zrobic, ale jednak wole byc pewnym, bo juz wiele rzeczy zawiodlo :(


[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc135/M4YST3R/sigm4yst3r.gif[/img]

MisiekD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr sty 20, 2010 23:29
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post autor: MisiekD » pt lut 12, 2010 16:55

Witam takie jaja mogą tez wystąpić kiedy masz pękniętą głowice, sprawdź cy w oleju nie masz płynu chłodniczego bo inaczej zatrze ci się,
prezesso pisze: odpowietrz dokładnie układ chłodzenia
z tego co wiem o passacie b3 1.8 8v to układ chłodzenia sam się odpowietrza a po przejażdżce tylko stan uzupełniasz i tyle

[ Dodano: 12 Lut 2010 15:56 ]
w golfie MK3 jest chyba podobnie

[ Dodano: 12 Lut 2010 15:59 ]
wiem Ze głowicę czy pęknięta sprawdzają pod ciśnieniem gorącą wodą :bajer:



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » pt lut 12, 2010 17:28

Może byc tak jak kolega pisze, szukaj jakis wycieków badz bąbelków powietrza do okoła głowicy i w zbiorniczku. Czasem pompa wody lubi tez namieszac


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4415
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » sob lut 13, 2010 03:00

sprawdz tak jak koledzy piszą a potem czy na pewno masz dobrze odpowietrzone wiem ze vw sie raczej same odpowietrzają ale ja miałem podobny problem i dopiero po 3 dniach walki z odpowietrzaniem zaczęło grzać jak powinno :chytry:


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » ndz lut 14, 2010 16:39

nagrzewnica nie dziurawa ?? sprawdź czy płyn chłodniczy nie masz pod nogami :)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » ndz lut 14, 2010 23:05

z tego co pamietam to problem ten występuję często przy LPG. Po prostu nie odpowietrza się bo cisnienie ucieka (przez reduktor) gdzieś to jest tłumaczone jak odpowietrzać na forum ale to tak jak być miał LPG :)


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
macpat1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lut 12, 2007 00:27
Lokalizacja: woj pom
Kontakt:

Post autor: macpat1 » ndz lut 14, 2010 23:43

M4YST3R, kolego jak moze ci wywalac wode jak nie masz cisnienia w ukladzie??? tak napisales...????? dla mnie to nie pojete.... korki , bawiles sie z nimi czy zmieniles na nowe??? i co rozumiesz przez te slowa ", gdyby to ona walnela to nie dzialo by sie to caly czas?"" a co oznaka walnietej uszczelki jest tylko i wylacznie jeden babelek powietrza ??? najmocniej przepraszam jesli cos zle zrozumialem ... czasami przy 2 broi ten maly termostat ,czy co to tam jest, znajduje sie to na wezu ktory idzie do nagrzewnicy. ale wydaje mi sie ze wowczas by ci wody nie wywalala....
Ostatnio zmieniony ndz lut 14, 2010 23:44 przez macpat1, łącznie zmieniany 1 raz.


macpat1

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 303 gości