buczenie na biegiu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

buczenie na biegiu

Post autor: evil666 » pt lut 12, 2010 22:33

Witam szukałem i ciężko mi to idzie z tą wyszukiwarką :(
mój problem polega na tym, że jadę normalnie, biegi wbijam normalnie, auto dobrze się rozpędza, ale jest dziwne buczenie im wyższy jest bieg :( na 2 biegu już słychać ciche buczenie, na trójce głośniej i na 4 biegu i piątym wyje mi jak w autobusie :( na luzie lub jak nacisnę sprzęgło tego nie słychać. drugą rzeczą jest to że czasami jak jadę na wstecznym, zatrzymam się i wbije jedynkę to dalej mi jedzie do tyłu i na odwrót.

Domyślam się, że problem leży w skrzyni biegów, tlyko nie wiem co dokładnie i czy to się opłaca naprawiać?? :( czy lepiej mi wyjdzie kupić używaną skrzynie.
Jeśli lepiej mi wyjdzie kupić używaną skrzynie to musi ona być tylko z golfa 1,4???



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » pt lut 12, 2010 23:05

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91341
Poczytaj może cos z tego tematu sie przyda



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » sob lut 13, 2010 01:20

w skrzyni biegów masz sporo trybików .każdy z nich jest smarowany olejem ze skrzyni . Może twojego juz tam nie ma ? Czasem łożysko oporowe może dac znac ale mysle ze nie było by tak głosno. Łozyska w skrzyni tez mogły odmówic posłuszenstwa. podnies auto dwoma kołami do góry wrzuc piątke bujnij auto wrzuc luz , zgas auto , wycisnij sprzegło i słuchaj rezultatu


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Post autor: evil666 » sob lut 13, 2010 11:40

poziom oleju w skrzyni jest ok, temacik podobny tylko ze u mnie na loozie nie ma żadnego rzężenia, tylko podczas jazdy mi buczy...

kolego oldi90 powiedz mi czy to co napisałeś:
Łożyska w skrzyni tez mogły odmówić posłuszeństwa. podnieś auto dwoma kołami do góry wrzuć piątkę bujnij auto wrzuć luz , zgaś auto , wyciśnij sprzęgło i słuchaj rezultatu
co się może zrobić? i czy zapalić auto na piątce bez sprzęgła czy jak?? bo trochę nie zrozumiałem...
póki co mogę jeszcze jeździć i nie wiem czy mi to skrzyni nie rozwali skoro to mogą być łożyska... :( jaki jest przybliżony koszt naprawy?? oczywiście u mechanika bo sam nie dam rady tego zrobić... bo mam skrzynie za 400zł i chce wiedzieć co się bardziej opłaca...


jeśli ci pomogę nie zapomnij o kliknięciu w "pomógł" ;)

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » sob lut 13, 2010 11:52

Kolego naprawa skrzyni zawsze bedzie droższa niż wymiana na inną,chociażby dlatego że części do skrzyni są okropnie drogie. Jeśli to tylko łozyska to w sumie opłacałoby sie je wymienić. I mieć dalej sprawdzona już skrzynie ,bo z inna używką nie wiadomo co może się stać.
Co do tego wbijania wstecznego i jedynki to może masz już wywalony ten plastik pod drążkiem zmiany biegów i wskakuje ci albo w wsteczny albo w jedynka.



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Post autor: evil666 » sob lut 13, 2010 12:05

ok kolego to radzisz sprobowac dac do naprawy skrzynie czyli zaryzykowac ze to tylko lozyska i ten plastik czy raczej kupic uzywke i wymienic??



mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Post autor: mufik900 » sob lut 13, 2010 12:17

Kolego podnieś ten samochód i sprawdź łożyska w kołach. Takie nasilenie buczenia to również może dobiegać z któregoś koła.



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » sob lut 13, 2010 12:20

mufik900 pisze:Kolego podnieś ten samochód i sprawdź łożyska w kołach. Takie nasilenie buczenia to również może dobiegać z któregoś koła.


Łożyska w kołach można wykluczyc skoro kolega pisze,że po naciśnięciu sprzęgła hałas ustaje, łożyska byłoby cały czas słychac .



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Post autor: evil666 » sob lut 13, 2010 12:29

nie nie koła sprawdzone :) koła przegłuby wszystko ok :)


jeśli ci pomogę nie zapomnij o kliknięciu w "pomógł" ;)

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » sob lut 13, 2010 13:55

Jeśli biegi wchodzą dobrze, nic nie zgrzyta,nie wyskakują w trakcie jazdy np. przy puszczeniu gazu to z skrzynią w wewnątrz powinno być wszystko ok.
Wciskając pedał sprzęgła rozłączasz skrzynie z silnikiem dlatego przestaje hałasować. Pozostałbym przy łożyskach. Jeśli stan oleju masz dobry. Bo mając niski stan oleju skrzynia będzie wyć szczególnie na 5 biegu. taki charakterystyczny gwizd.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: matisim » sob lut 13, 2010 14:59

co do wstecznego to ściągnij mieszek i zobacz czy czasem ta sprężynka nie jest wyrobiona.ja tak miałem że ciagle z krzyżówki ruszałem do tyłu :p. ale wystarczyło pociągnąć dźwignię lekko do góry i 1bieg normalnie wchodził.



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Post autor: evil666 » sob lut 13, 2010 15:33

czyli warto zaryzykować i naprawiać skrzynie u mechanika? i ze prawdopodobnie to jest łożysko gdzies w skrzyni??
a co do jedynki i wstecznego kolega mi cos gadal o synchronizatorze ze niby mi padl...


jeśli ci pomogę nie zapomnij o kliknięciu w "pomógł" ;)

ciulalla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr sty 13, 2010 21:02
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: ciulalla » sob lut 13, 2010 15:44

Jak masz gdzie i umiesz troszkę grzebać do do obniżenia kosztów polecał bym sam wyciągnąć skrzynie dać do kogoś kto się zna i samemu założyć z powrotem.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob lut 13, 2010 15:53

evil666 pisze:ok kolego to radzisz sprobowac dac do naprawy skrzynie czyli zaryzykowac ze to tylko lozyska i ten plastik czy raczej kupic uzywke i wymienic??
Wskazuje to na łożyska przekładni głównej. Możesz jeszcze spróbować z rewitalizantem(znajdziesz w linku). Opis nie oddaje "muzyki" - gdyby oddawał to zapewne coś więcej mógłbym dodać a tak... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 373 gości