Sprawność amortyzatorów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw lut 11, 2010 18:45

sas_gti, ale dajesz mi do zrozumienia ze amor bez oleju może mieć pełną sprawność (wiem że nigdy nie będzie 100% i że amor mający koło 70 jest dobry)


Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 11, 2010 18:51

nie nie. Nie o to chodzi.
Zadam pytanie pomocnicze. Skąd wiesz że amor jest bez oleju?? To że jest spocony to świadczy tylko o tym że podcieka. Jeśli jednocześnie wynik oscyluje w granicach 70% to ten amor jest dobry mimo zapocenia. Co innego że za rok na pomiarze już pewnie będzie do wymiany.
O sprawnosci amora decyduje wynik pomiaru, pal licho co jest w środku niego. Trzyma sprawność to jest dobry.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw lut 11, 2010 19:13

oki, a co byś odpowiedział koledze który założył temat. Kupić używkę za 50zł za kpl czy dołożyć i kupić nowe??


Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 11, 2010 19:23

używkę to tylko jakbym ją dostał za darmo. Poważnie.
Inaczej bym się nawet nie zastanawiał...tylko nówka. Ja polecam bilsteina b4 , slyszalem bardzo pozytywne opinie co do zywotnosci b4 a sam mam bila sport b6 i jeśli miałbym kupować coś seryjnego to zostałbym przy tej marce bo jest pewna, i jednocześnie znacznie bardziej żywotna niż SACHS. Może przy zwykłym użytkowaniu tego nie widać ale wystarczy polatać po dziurach. Sachsy się niestety wylewają, takie opinie krążą w necie. pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 425 gości