wysokie zużycie paliwa- spowodowane zima czy innym czynnikie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » pn lut 08, 2010 18:11

Exted pisze:Co 7000 km filtr powietrza??? Czy aby kolego nie przesadzasz?
nasze TDI są wybredne jeśli chodzi o czystość powietrza. Po 7000 km filtr jest nabity już kurzem i syfem także zwiększa się opór przechodzącego powietrza.
Dużo zależy w jakich warunkach się eksploatuje auto np. po drogach gruntowych gdzie pełno jest kurzu.
Koszt 20 PLN za nowy filtr to nie jest tak dużo, szybko zwróci się mniejszym spalaniem, ale i żywotnością turbiny też :bajer:

Zresztą wystarczy wystukać w szukajce: "co ile wymiana filtra powietrza" i znajdziecie sporą liczbę użytkowników wymieniających filtr dwa razy co wymianę oleju. Po prostu rekompensuje się to niższym spalaniem.
Ostatnio zmieniony pn lut 08, 2010 18:16 przez ordy, łącznie zmieniany 1 raz.



adi2905
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt paź 27, 2009 23:20
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: adi2905 » pn lut 08, 2010 23:33

nie myslalem ze filtr powietrza ma az taki wplyw na zuzycie paliwa, ale skoro jest to nawet o 1l wiecej to warto go wymienic

jutro zamowie filtr jak go załoze to dam znac co z spalaniem.

ale wydaje mi sie ze te spalanie to jednak efekt tej zimy bo innej przyczyny nie widze, filtr paliwa tydzien temu zmienilem a chlodnice mam do czesciowo zakryta takze auto troche lepiej sie zagrzewa a mimo to zuzycie minimalnie wieksze ale moze jest tak jak "popo666"
napisal ze auto potrzebuje paliwa na utrzymanie tej temperatury??



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Post autor: ZbyszekGolf » wt lut 09, 2010 00:16

Witam wg mnie zuzycie podrosło i jest spowodowane zimą a jezeli nie to do sprawdzenia wtryski pompa wtryskowa stan filtra powietrza paliwa



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt lut 09, 2010 00:56

Niecały litr przy tych temperaturach jakie mamy za oknem .. to normalne . Silnik dłużej się nagrzewa i stąd większe spalanie ... Poczekaj na wiosnę .. to wróci do normy a filtr możesz wymienić jak dawno do niego nie zaglądałeś :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

adi2905
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt paź 27, 2009 23:20
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: adi2905 » wt lut 09, 2010 20:18

ale nawet kiedy silnik juz sie zagrzeje to spalanie nei spada jak przedtem do 4,6 tylko do 5,2l bo jak jest auto zimne to normalka ze wiecej bierze
a jak jest temperatura +2 to tez wiecej powinnien brac??



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt lut 09, 2010 21:53

adi2905 pisze:ale nawet kiedy silnik juz sie zagrzeje to spalanie nei spada jak przedtem do 4,6 tylko do 5,2l bo jak jest auto zimne to normalka ze wiecej bierze
a jak jest temperatura +2 to tez wiecej powinnien brac??
Te 2 stopnie na + to też nie jest za ciepło , zresztą sam wiesz.
Niestety TDI są podatne na niskie temperaturki i musimy z tym jakoś żyć.
Wymień filtr i czekaj na porządne ocieplenie :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

adi2905
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt paź 27, 2009 23:20
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: adi2905 » wt lut 09, 2010 22:59

no jutro mam odebrac ten filtr bo zamowilem ten tanszy ale nei jest chinskiej firmy takze powinien byc ok koszt 18zl
ale w dalsza trase pojade dopiero w sobote takze sie przekonam czy to ten filtr sie przyczynil do ppodwyzszonego spalania czy jest to jednak ta temperatura a glosza przymrozki czyli spalanie i tak pewnie dalej bedzie minimalnie wyzsze
ale zdam relacje po weekendzie jak to wyszlo

dzieki za wszystkie podpowiedzi :)

[ Dodano: 15 Lut 2010 17:21 ]
filtr zmienilem nie byl az tak bardzo zbrudzony ale spalanie faktycznie spadlo do takiego jak bylo przedtem

ale pojawil mi sie problem z wycieraczkami poniewaz dziala mi tylko ostatni bieg ten najszybszy a pierwszego nie ma (przekaznik i bezpiecznik sa dobre)
co moze byc powodem????



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 87 gości