Szarpie przy pierwszym zapaleniu po nocy.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
michal_$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 03, 2007 17:52
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Szarpie przy pierwszym zapaleniu po nocy.

Post autor: michal_$ » czw lut 04, 2010 20:27

Witam. Problem występuje przy pierwszym uruchomieniu silnika po mroźnej nocy. Przez pierwsze 5-6 sekund silnik szarpie, ma trochę wyższe obroty niz normalnie (tak jakby nie palił na wszystkie cylindry) , po chwili wszystko wraca do normy. Dodam tylko , że wymieniłem wszystkie świece. Sprawdziłem napięcie na przewodzie zasilającym świece i jest OK ( odłączyłem czujnik temp. ). Nie zauważyłem specjalnie jakiegoś dziwnego dymienia z wydechu. Co moge jeszcze sprawdzić ?


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136332/]Mój golf[/url]
Alpine CDA-9851R
PowerBass S-6C - Axton C508
PowerBass S10 Closed - Carpower 2/250
Jakoś gra :)

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw lut 04, 2010 20:31

powietrze w przewodzie paliwowym ?



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw lut 04, 2010 20:32

Szarpie Ci przy dojezdzaniu do świateł?? Mi tez tak potrafi odrazu po odpaleniu poszarpac wystarczy gazu delikatnie dodać i przestaje.
Mamy problem z nastawnikiem a konkretnie z pompa. Poprostu pompa sie sypie i brudzi nastawnik stad te szarpania.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw lut 04, 2010 20:46

marcin999 pisze:Szarpie Ci przy dojezdzaniu do świateł??
OMG przecież kolega pisze po odpalenie po postoju !!!
marcin999 pisze:Mi tez tak potrafi odrazu po odpaleniu poszarpac wystarczy gazu delikatnie dodać i przestaje.
tak nie ma to jak wciskać gaz zaraz po odpalenie zimnego TDI :)

szacun :)



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw lut 04, 2010 21:21

OMG przecież kolega pisze po odpalenie po postoju !!!
Jakbyś czytał uważniej to byś zauważył znak zapytania takie coś "?"
To_mas pisze:szacun
zostaw komentarze dla siebie. Nie wiem w czym problem delikatnie gazu nie można dotknać bo co? coś się stanie turbina padnie czy o co chodzi?
Zaraz pewnie strzelisz gadke o nie pałowaniu na zimny ojojo zapewne jezdzisz nie dodajac gazu może pchasz samochod?
Jak tylko się zagrzeje to mu w piz...e dajesz hmmm ciekawe co jest zdrowsze.
Szerokości
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 21:21 przez marcin999, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
michal_$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 03, 2007 17:52
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: michal_$ » czw lut 04, 2010 22:00

To_mas pisze:powietrze w przewodzie paliwowym ?
sprawdziłem teraz po 30km trasie i nie ma bąbla powietrza w wężyku miedzy filtrem a pompą.
marcin999 pisze:Szarpie Ci przy dojezdzaniu do świateł?? Mi tez tak potrafi odrazu po odpaleniu poszarpac wystarczy gazu delikatnie dodać i przestaje.
Mamy problem z nastawnikiem a konkretnie z pompa. Poprostu pompa sie sypie i brudzi nastawnik stad te szarpania
troche trzesie przy dojeżdżaniu do świateł ale wiązałem to raczej z dwumasem. Problem pojawia się tylko przy porannym uruchomienie silnika później nawet po kilkugodzinnym postoju pali ok.
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 22:01 przez michal_$, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136332/]Mój golf[/url]
Alpine CDA-9851R
PowerBass S-6C - Axton C508
PowerBass S10 Closed - Carpower 2/250
Jakoś gra :)

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw lut 04, 2010 22:07

michal_$ pisze:troche trzesie przy dojeżdżaniu do świateł ale wiązałem to raczej z dwumasem. Problem pojawia się tylko przy porannym uruchomienie silnika później nawet po kilkugodzinnym postoju pali ok.
To ja wiem że tylko na zimnym:) mamy te same silniki i pewnie z tym samym uszkodzeniem.
Żeby zdiagnozować czy to dwumas czy nie to odłącz wtyczkę od impusatora w skrzyni biegów jeżeli szarpanie ustąpi to jest to co mowie czyli pompa jezeli nie to dwumas.
Swoja droga powietrze też może tu odgrywać znaczną rolę u mnie np jest powietrze i cały czas zasuwa zmieniałem filtr itp ale nie chce mi sie całego samochodu rozkręcać żeby to usunąć tym bardziej ze nie mam problemów z odpaleniem.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
michal_$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 03, 2007 17:52
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: michal_$ » czw lut 04, 2010 22:27

marcin999 pisze:Żeby zdiagnozować czy to dwumas czy nie to odłącz wtyczkę od impusatora w skrzyni biegów jeżeli szarpanie ustąpi to jest to co mowie czyli pompa jezeli nie to dwumas.
OK sprawdze.
Mamy problem z nastawnikiem a konkretnie z pompa. Poprostu pompa sie sypie i brudzi nastawnik stad te szarpania.
Co sie z tym robi ?:P i jaki koszt :>


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136332/]Mój golf[/url]
Alpine CDA-9851R
PowerBass S-6C - Axton C508
PowerBass S10 Closed - Carpower 2/250
Jakoś gra :)

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw lut 04, 2010 22:48

Można czyścić nastawnik, ale to pomoże na chwile. Problem jest w pompie wtryskowej jakas część się przyciera i sypią się opiłki z niej które zakłócają pracę nastawnika.
W grę wchodzi czyszczenie nastawnika co jakis czas, albo wymiana pompy używka kosztuje jakies 600zł ew. regeneracja regenerują już od 450zł.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt lut 05, 2010 08:56

czyszczenie nastawnika nic nie da jeśli to pompa to jest to wina zacinającego się pierścienia ustalającego dawkę mam u siebie to samo drgawki przy dojeżdzaniu do świateł zdejmowaliśmy nastawnik i czuć wyraźny opór przy przesuwaniu pierścienia tak samo mam przy odpalaniu przez chwile chodzi jak by nie na wszystkie gary


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt lut 05, 2010 11:01

No właśnie więc trzeba albo pompę zmieniać albo regenerować. Ciekawe co lepsze.

[ Dodano: 05 Lut 2010 10:01 ]
Z grugiej strony czy w silnikach ASV tez są takie problemy? chyba nie a przeciez to prawie to samo. najwyraźniej coś poprawili.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post autor: damian-ppp » pt lut 05, 2010 11:52

Widzę, że mój problem jest dość powszechny :crazy: Próbował już ktoś regenerować pompę w związku z tym problemem?



podruc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: podruc » pt lut 05, 2010 12:24

Mi rok temu padł nastawnik i był robiony. Wtedy tez zaleceniem była regeneracja pompy przy najbliższej wymianie rozrządu. Koszt około 500 zł. Mam też podobno rdzę w pompie dlatego tak się stało że padł nastawnik. I jak wam wszystkim szarpie przy porannym uruchomieniu. Po wymianie nastawnika zniknęły drgawki przy dojeżdżaniu do świateł, choć ostatnio co jakiś czas czuję znowu lekkie drgawki. Czekam też w takim razie na opis kogoś, kto regenerował pompę - jakie wrażenia przy odpalaniu, dojeżdżaniu do świateł - czy wszystko ustąpiło?



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post autor: damian-ppp » pt lut 05, 2010 13:38

U mnie akurat z rozruchem problemu nie ma, występują tylko drgania przy dojeżdżaniu do świateł, lecz nie zawsze... Problemem jest jeszcze błąd, który pokazuje się na VAGu dotyczący nastawnika... Oczywiście był on czyszczony i niestety okazało się, że przycina się pierścień... Nie da się tego jakoś rozebrać i rozruszać? Konieczna jest regeneracja pompy?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości