Problem z Licznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

K2KUBA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 14, 2010 16:26
Lokalizacja: Kraków

Problem z Licznikiem

Post autor: K2KUBA » czw lut 04, 2010 23:13

Witam Panowie.Posiadam MK1 Cabrio z silnikiem 1.8 ozn 2H i zwracam się do was z takim problemem otóż brzmi on tak.. Licznik działa pokazuje obroty prędkość itd. ale problem mam z e wskaźnikiem temperatury wody odkąd go kupiłem , i od niedawna z kontrolką ciśnienia oleju. Wygląda to tak..jak chce to działa wskaźnik i to samo jest z kontrolka oleju raz mruga raz nie itd. Czujniki zostały już zmienione więc nie wiem czego się czepić .Czy to wina samego licznika..taśma gdzieś uszkodzona? Znajomy mówił że te liczniki lubiały robić takie psikusy.Jeśli ktoś z was miał podobny problem to prosiłbym o jakąś podpowiedź tym temacie. Z góry bardzo dziękuje.


K
A
R
M
A
N_______

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pt lut 05, 2010 00:10

Rozbierz licznik, wyjmij tarczę i przyjrzyj się uważnie lutowaniom. Prawdopodobnie wiele z nich będzie popękanych, musisz rozgrzać porządnie lutownicę i kilkakrotnie przykładaj do styku na bardzo krótki okres czasu aż pęknięcie zniknie. Zwróć szczególną uwagę na luty w okolicy wtyczki, bo tam pęknięcia pojawiają się najczęściej. Popękane luty to najczęstrza przyczyna "wariowania" licznika, a naprawa nic nie kosztuje dlatego ja zawsze zaczynam od tego :)

[ Dodano: 04 Lut 2010 23:11 ]
i jeszcze jedno nie przykładaj lutownicy na zbyt długo bo mogą Ci się 2 sąsiadujące styki lutować, trzeba ją kilkakrotnie na krótko przylożyć (z początku nie widać efektów, ale po 4-5 przyłożeniach pęknięcie zacznie znikać)



K2KUBA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 14, 2010 16:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: K2KUBA » pt lut 05, 2010 00:15

ok dzięki ! Spróbuję!


K
A
R
M
A
N_______

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 471 gości