Odbój amortyzatora i stuki na dziurach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PaulAdmin

Odbój amortyzatora i stuki na dziurach

Post autor: PaulAdmin » śr lut 03, 2010 21:06

Witam Was. Mam sportowy zawias Ultimate. Niedawno z przedniego lewego nadkola zaczęły dochodzić stuki, szczególnie je słychać przy przejazdach przez tory i wtedy gra cała symfonia. Podniosłem autko zdjąłem koło i gdy amortyzator się wyprostował, wypał mi odbój w dwóch częściach.

Tutaj moje pytanie czy brak odboju może powodować te stuki?
Co jeszcze może być ewentualna przyczyną tych dźwięków na dzurach?
Czy typowe odboje do oryginalnego zawiasu będą pasować do sportowej, obniżonej wersji?



Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » śr lut 03, 2010 21:26

Tutaj moje pytanie czy brak odboju może powodować te stuki?
Brak raczej nie. Być może czas zawieszenie na stacji kontroli pojazdów sprawdzić.



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » czw lut 04, 2010 08:15

$layer pisze:Brak raczej nie. Być może czas zawieszenie na stacji kontroli pojazdów sprawdzić.
Sprawdzałem 5 mies temu (6k km przejechane) wtedy było 75 albo 80% dla całego zawiasu.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » czw lut 04, 2010 19:18

PaulAdmin pisze: Sprawdzałem 5 mies temu (6k km przejechane) wtedy było 75 albo 80% dla całego zawiasu.
To dobry wynik, ale jak sam napisałeś to było 5 miesięcy temu 6k km .. od tego czasu mogło się wiele zmienić.. jedna dziura i amor mógł się poddać.. A tuleje masz całe ?? Jak się "wybiją" to na dziurach dochodzi taki "głuchy" stukot spod auta..
Czy typowe odboje do oryginalnego zawiasu będą pasować do sportowej, obniżonej wersji?
Powinny pasować - chyba jakiegoś "hardkoru" nie masz ... a jak będą za długie to można przyciąć :bigok:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Y@RO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:15
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: Y@RO » czw lut 04, 2010 19:35

podepne sie pod temat. mam podobna sytuacje. Rozni sie ona tym ze przez jakis czas jezdzilem na zawiasie gdzie byly wsadzomne male gumki na tloczysko zeby auto sie nie uginalo tak bardzo. kilka dni temu wyciaglem je aby bylo troszke komfortu :D i co sie okazalo .... strasznie tucze sie prawy zawias :/ lewym kiolem przejezdzam przez dziury i slychac stuki ale to juz typowe dla kita -80mm bo jednak 3 zwoje sprezyny musza sie ugiac i dobic do siebie .. ale za to prawe tucze sie sakramencko. Wyciaglem dzisiaj amora i zauwazylem dwa male wzery na gorze tloczyska. Myslalem ze tego wina i ze zacznie sie lac z niego to dla sprawdzenia czy to faktycznie tego wina .... wsadzilem zwykly seryjny amor i ta sprezyne -80. Stuki sa nadal straszne :( wymienilem takze gume ta co wchodzi w kielich oraz talezyk, ale to nic nie dalo. Moga byc zuzyte gumy na wachaczu ?


eSsssssssssss :))))

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości